Komunikaty PR

Prysznic dyskretnie zintegrowany

2020-04-22  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.3 MB )

Strefę prysznica w naszych łazienkach charakteryzuje teraz maksymalna higiena, wsparta umiejętnym połączeniem nowoczesnych technologii i jakościowych materiałów. Jak osiągnąć ten efekt, stawiając na estetykę i ukrywając to, co niepotrzebne? Sama kabina nie wystarczy nam do prawidłowego funkcjonowania natrysku. Jednym z kluczowych elementów jest w tym przypadku odpowiednie odprowadzanie wody. Na jakie rozwiązania warto zatem zwrócić uwagę?

Współczesne łazienki wyróżniają się komfortem, minimalizmem formy i subtelną elegancją. W uzyskaniu takiego wrażenia istotną rolę gra strefa natrysku – z nowoczesnym brodzikiem lub… jego brakiem. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, ale niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujemy, wybierzmy renomowane marki, bo za błędy eksploatacji tańszych zamienników przyjdzie nam słono zapłacić. Pozorna oszczędność sprawi, że w rezultacie wydamy więcej, mając na głowie dodatkowy problem z wymianą odpływu po dwóch czy trzech latach użytkowania.

Czysta innowacja – odpływ w podłodze

- Kiedy naszej uwagi nie przykuwa brodzik, odbiór wizualny wszystkich form w łazience jest dużo lepszy. Walory estetyczne, trwałość, dowolność w operowaniu kształtem takiej przestrzeni i atrakcyjne, minimalistyczne wzornictwo Geberit to zaledwie początek  tego, co zyskujemy decydując się na odpływ liniowy. Rezygnacja z konstrukcji dzielącej powierzchnię łazienki na rzecz odpływu ukrytego w podłodze powiększa optycznie przestrzeń, wpływa na zachowanie higieny, łatwość czyszczenia i wygodę korzystania, związaną z możliwością bezstopniowego wchodzenia i wychodzenia. Na takie rozwiązanie, poza prywatnymi inwestorami, decyduje się obecnie coraz więcej hoteli i obiektów publicznych  - mówi Robert Konieczny, właściciel pracowni KWK Promes.

Szwajcarski producent wyposażenia łazienkowego konsekwentnie zaskakuje nas kreatywnością, innowacjami i umiejętnym zastosowaniem najnowszych technologii. Podobnie, jak w klasycznych rozwiązaniach z brodzikiem, odpływ podłogowy ma za zadanie odprowadzić wodę spod prysznica do instalacji odpływowej. W tym wypadku nie ma on jednak formy klasycznego okrągłego sitka, ale podłużnej rynny zbiorczej, dyskretnie wpasowanej w wykończenie podłogi natrysku. Otwarta powierzchnia sprawia, że w zasięgu naszego wzroku nie gromadzi się brud, jest to więc rozwiązanie bardzo estetyczne i w dodatku odporne na gromadzące się podczas kąpieli zanieczyszczenia.

Najnowszy model odpływu Geberit z rodziny CleanLine – praktycznie niewidoczny, a bardzo skuteczny CleanLine80 – to wyjątkowa propozycja dopracowana zarówno wzorniczo, jak

i technologicznie. Pasująca do innych elementów wyposażenia łazienki paleta kolorystyczna w wersji „szampan”, antracyt i w stali nierdzewnej, posiada specjalnie wykończoną, częściowo polerowaną, a częściowo szczotkowaną powierzchnię odporną na odciski palców. Duże wrażenie robi tu także estetyczny i precyzyjnie wyprofilowany spadek odpływu.

Warto pamiętać, że tego rodzaju odpływ można zamontować nawet w najbardziej problematycznych miejscach, takich jak wnęka, czy róg łazienki. Odpływ dostępny w standardowych długościach 90 i 130 cm, można również przyciąć do wymaganego rozmiaru. Montaż tego rodzaju rozwiązania powinien być dobrze przemyślany i odpowiednio wykonany. Wadliwa hydroizolacja, czy brak spadku, mogą całkowicie popsuć komfort użytkowy. Instalacja odpływowa powinna być zatopiona bezpośrednio w podłodze, dlatego montaż warto powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy sprawią, że będzie działała bezawaryjnie przez długie lata.

Brodzik prawie niewidoczny

W nowoczesnej łazience olbrzymi nacisk kładzie się na wszelkie udogodnienia, wpływające na komfort użytkowników i zapewnienie najwyższego poziomu higieny. Płaski, prawie niewidoczny brodzik prysznicowy Geberit Sestra nie wymaga zrywania płytek podłogowych, a jego montaż jest dużo prostszy, niż odpływu ukrytego w podłodze. Można go całkowicie lub częściowo wpuścić w posadzkę. Dyskretny, wydłużony korek spustowy idealnie wpasowuje się w kanał odpływowy, co zapewnia większą wydajność. Subtelne kontury na powierzchni brodzika sprawiają, że Sestra idealnie imituje naturalny kamień i zabezpiecza przed poślizgnięciem się pod prysznicem. Odpowiada za to solidny, odporny na uszkodzenia materiał, z jakiego go wykonano: przyjemnie ciepła w dotyku mieszanka mineralnego proszku i syntetycznej żywicy.

Produkty serii Geberit Sestra dostępne są teraz w kilku kolorach – białym, kamienno-szarym i grafitowym, oraz w rozmiarach zapewniających wszelkie możliwe opcje łączenia. Możemy wybierać spośród 3 wersji kolorystycznych i 9 wariantów rozmiarowych, w szerokości 80 lub 90 cm i o różnych długościach w przedziale od 90 do 160 cm.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Nowe cornery REJS do szafek narożnych
2024-07-11 | 01:00

Nowe cornery REJS do szafek narożnych

Dolne szafki narożne to jedne z największych i najbardziej pakownych mebli w zabudowie kuchennej. Niestety przez położenie i stosunkowo niewielki front są zarazem tymi najmniej dostępnymi i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.