Prysznic od podstaw – nowoczesne odwodnienie liniowe
Na przestrzeni ostatnich dekad kabina prysznicowa wielokrotnie zmieniała swoje oblicze. Zabudowane konstrukcje zostały zastąpione przez minimalistyczne ścianki, a tradycyjne brodziki przez funkcjonalne odwodnienia liniowe. Te z kolei, dzięki połączeniu technologii i nowoczesnego wzornictwa, awansowały do rangi stylowych i wyrazistych akcentów wyposażenia łazienki.
Zaprojektowana na miarę
Dziś większość użytkowników nie wyobraża sobie życia bez kabiny, która coraz częściej przypomina dobrze zaprojektowaną, przemyślaną i wkomponowaną w architekturę łazienki przestrzeń prysznicową. U jej podstaw leżą – nie tyle gotowe, co szyte na miarę – rozwiązania spełniające wymogi montażowe i techniczne pomieszczenia.
Wolność w projektowaniu strefy prysznicowej zawdzięczamy m.in. odwodnieniu z możliwością montowania w płaszczyźnie płytek na całej szerokości strefy prysznicowej. Dzięki opcji przycięcia profilu i dopasowania do pożądanej długości, zyskaliśmy swobodę w kształtowaniu jej wymiarów i funkcjonalności. Co więcej, taki profil może być montowany zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia, a dodatkowo wypoziomowany w późniejszym czasie – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
Rozwiązania te oferują duży komfort zarówno w zakresie samego użytkowaniu, jak i etapu poprzedzającego – czyli projektowania i montażu. Swoboda realizacji wizji twórczej to duża wartość dla architektów łazienek.
Spójność wzornicza
Ostatnie lata w aranżacji pomieszczeń sanitarnych to czasy dużej popularności chromowanych elementów wyposażenia. Armatura, profile w kabinach czy odpływy prysznicowe w „kolorach srebra” na dobre wpisały się w łazienkowe trendy. Później przyszedł czas na czarne detale i minimalizm estetyczny. Aktualnie użytkownicy i projektanci mają jeszcze większe możliwości w zakresie wyboru rozwiązań wykończeniowych.
Moda na metaliczne powierzchnie oraz dążenie do zachowania spójności wzorniczej wyznaczyło nowe kierunki w projektowaniu i aranżacji łazienek – począwszy od kolorystyki wnętrz, poprzez użyte materiały, po najdrobniejsze detale. Teraz, dzięki szerokiej ofercie rozwiązań sanitarnych, nie musimy decydować się wyłącznie na klasyczną stal. Wybierając odwodnienie prysznicowe, możemy idealnie dopasować je do armatury sanitarnej. To zasługa specjalnych powierzchni PVD w wersji czerwone złoto, złoto optyczne oraz czarny chrom. Dzięki nim profile charakteryzują się wysoką jakością wizualną - pod względem połysku i walorów kolorystycznych. Są także wyjątkowo odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne – mówi Aleksandra Drozdalska.
Dzięki stale poszerzającej się ofercie odpływów liniowych możemy nie tylko dopasować je do armatury sanitarnej, ale także nadać wyjątkowy urok łazience. Warto pamiętać o precyzji, harmonii i spójności.
Funkcjonalność +
Oprócz względów estetycznych, równie ważną kwestią jest higiena oraz łatwość utrzymania odpływu w czystości. Dlatego też nowoczesne odwodnienia charakteryzują się przemyślanymi rozwiązaniami. Wyposażone są m.in. specjalne syfony membranowe, które ograniczają parowanie i stanowią zaporę dla piany oraz insektów. Co więcej, korpusy są wykonane ze stali nierdzewnej i przystosowane do stałego kontaktu z wodą. Rynny nie posiadają ostrych krawędzi, a ruszty można w łatwy sposób wyjąć w celu wyczyszczenia. Komfort użytkowania oraz higiena nie podlegają kompromisom.
Urządzając strefę prysznicową warto zadbać o jej podstawy. Komfort i estetykę wykończenia gwarantują nowoczesne odpływy liniowe. Dzięki nim projektowanie funkcjonalnej strefy relaksu pozbawione jest wszelkich barier.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.