Przełamując schematy: elegancki azyl dla pary
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Młode małżeństwo, które marzyło o komfortowym i funkcjonalnym miejscu do życia zwróciło się o pomoc do Karola Cieplińskiego z pracowni BLACKHAUS. W efekcie ich współpracy powstało niebanalne wnętrze pełne wyrafinowanej elegancji. Projekt zdobył drugie miejsce w 12. edycji konkursu Vasco Integracja.
Młode małżeństwo planowało przeprowadzkę do pierwszego wspólnego mieszkania. Głównym założeniem projektu miało być stworzenie niebanalnego wnętrza, które jednocześnie będzie funkcjonalne, dające komfort użytkownikom i estetyczne. Inwestorom zależało na stworzeniu przestronnej przestrzeni, dlatego zrezygnowali z pierwotnego 3-pokojowego układu, w efekcie czego powstały dwa przestronne pokoje. – Dużą wagę przywiązałem tu do detalu i sposobu łączenia materiałów. W całym mieszkaniu zastosowałem drzwi dyskretnie wkute w listwy przypodłogowe. Dzięki temu wyraźne, geometryczne podziały mieszkania są jeszcze bardziej widoczne – mówi Karol Ciepliński, architekt wnętrz z pracowni BLACKHAUS.
Dziel i rządź
Strefę dzienną tworzy salon wraz z otwartą kuchnią. Między obiema częściami zaznaczono wyraźną granicę. Monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Jej największą ozdobą jest podłoga wyłożona konglomeratem z subtelnymi przeżyleniami. W salonie króluje natomiast elegancja i ciepłe kolory ziemi, z jednym wyjątkiem w postaci ciemnoniebieskiej sofy. Architekt zastosował tu ciekawy zabieg, który ociepla wnętrze - sufit pokryto tapetą imitującą drewno. Podłogę z kolei zdobi francuska jodełka. W salonie znalazł się grzejnik Niva - ulubiony produkt architekta z oferty Vasco. Jego elegancka forma doskonale pasuje do większości nowoczesnych wnętrz.
Dżungla w sypialni
W sypialni na ścianie za łóżkiem umieszczono tapetę z motywem dżungli, którą uzupełniają lampy w kształcie małp wspinających się ku sufitowi. Na jednej ze ścian znalazła się dyskretna garderobiana szafa, a po przeciwnej stronie - toaletka pani domu. Na przeciwko łóżka znajduje się elegancka konsola wraz z dekoracyjnymi detalami, a nad nią - pejzaż w pozłacanej, rzeźbionej ramie oraz dekoracyjna oprawa oświetleniowa.
Łazienka w stylu minimal
W łazience króluje minimalizm i prostota. Wnętrze jest utrzymane w odcieniach bieli i szarości. Znalazło się tu miejsce na toaletę, kabinę prysznicową oddzieloną kolorystycznie od reszty wnętrza oraz umywalkę wraz ze strefą przechowywania. Tu także zdecydowano się na designerski grzejnik Vasco – Viola, który wpisał się tu idealnie ze względu na swoja szerokość i smukły kształt.
Fot. Bartłomiej Sękowski
Autor projektu: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS
Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl zakładka KONKURS
Profil Instagram: https://www.instagram.com/vasco_polska/
https://www.facebook.com/VASCOPolska
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.