Komunikaty PR

Przemyślany design powstaje w ciszy

2023-10-25  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Silja i Norbert Beck, jedni z najbardziej uznanych współczesnych niemieckich projektantów, po raz pierwszy mieli okazję osobiście przedstawić polskiej publiczności swoją niezwykłą filozofię projektową. 19 października w Centrum Designu Domoteka założyciele studia Beck Design wygłosili wykład, podczas którego opowiedzieli o swojej wieloletniej, wspólnej pracy i złożonym, rzemieślniczym procesie, który stoi za każdym z ich projektów. Spotkanie było kolejną już odsłoną cyklu „Design Star for Domoteka”.

19 października już po raz kolejny Centrum Designu Domoteka stało się przestrzenią spotkania z wyjątkowymi projektantami oraz miejscem inspirującej wymiany profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Gośćmi tegorocznej odsłony „Design Star for Domoteka” byli Silja i Norbert Beck, zdobywcy m.in. Red Dot Design Award i German Design Award, założyciele studia Beck Design oraz jedni z najbardziej cenionych współczesnych niemieckich designerów. Podczas wykładu Silja i Norbert Beck przybliżyli słuchaczom historie stojące za ich najbardziej rozpoznawalnymi projektami oraz opowiedzieli o wieloetapowym, rzemieślniczym procesie, który zachodzi od momentu pierwszego szkicu na papierze. Wykładowi oraz dyskusji z projektantami towarzyszyła prezentacja wykonanych z niezwykłym pietyzmem miniaturowych modeli ich mebli oraz przekrojowa wystawa konceptów wychodzących spod kreski Beck Design. Było to pierwsze w wieloletniej karierze spotkanie projektantów z polską publicznością.

Opowieść o designie i nie tylko. Studio Beck Design

Własną pracownię Silja i Norbert Beck założyli w 1998 roku i od tego czasu wspólnie kreują swoje meble słynące z eleganckiego, ponadczasowego wzornictwa i niezwykłej dbałości o detale. Podczas wygłoszonego w Centrum Designu Domoteka wykładu para projektantów opowiedziała, jak ważnym elementem ich pracy jest rzemiosło i precyzyjna, własnoręczna praktyka artystyczna, która przejawia się na każdym etapie procesu projektowego: w pierwszych szkicach, późniejszych rysunkach, osobiście wykonanych miniaturowych modelach mebli oraz pełnowymiarowych prototypach, które powstają w ich własnej pracowni. Wszystko to sprawia, że ta niezwykła pasja widoczna jest w każdym z detali sygnowanych przez studio Beck Design mebli.

Twórcy opowiedzieli też o swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym. Początkowo Silja i Norbert Beck projektowali różne elementy wyposażenia wnętrz, jednak z czasem, wraz z nawiązaniem współpracy z luksusową marką Rolf Benz, ich specjalnością stały się meble tapicerowane, w szczególności sofy. Przez 30 lat projektanci stworzyli dla marki wiele cenionych projektów. Nieodzowną częścią tożsamości Beck Design jest też niezwykła filozofia, która przejawia się tak w pracy projektowej, jak i w życiu Norberta i Silji Beck. Duet swoją pracownię prowadzi bowiem na południu Niemiec, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego, z dala od zgiełku wielkich ośrodków miejskich. To tam, w bezpośrednim otoczeniu natury, Beckowie wypracowali własny, niespieszny rytm, który przenika ich życie i pracę twórczą. Goście Domoteki, mogli posłuchać więc o roli, jaką odgrywa zrównoważony rozwój w praktyce projektowej Becków, ale też o wspólnej pasji pary, jaką jest żeglarstwo – przynoszące im pełną spokoju ciszę i czas na namysł. To właśnie natura, jak mówią projektanci, jest dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Wykład Silji i Norberta Beck to kolejna już odsłona wydarzenia „Design Star for Domoteka” – cyklu, który jest dla nas szczególnym projektem. Co roku staramy się zapraszać do naszej przestrzeni wyjątkowych twórców o unikatowym spojrzeniu na design i przybliżać ich dorobek polskiej publiczności, stwarzając przy tym okazję do inspirujących spotkań profesjonalistów z rodzimej branży kreatywnej. Fakt, że tegoroczne wydarzenie cieszyło się tak ogromną popularnością to dla nas niezwykła motywacja do dalszych działań adresowanych do projektantów i projektantek – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, Właściciela Domoteki.

Po więcej informacji o cyklu „Design Star for Domoteka” zapraszamy na: www.domoteka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.