Komunikaty PR

Przewodnik po pięciu modnych trendach w sypialni 2024

2024-01-04  |  13:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Wraz z nadejściem nowego roku świat wnętrzarski ewoluuje, dostarczając nam świeżych inspiracji i pomysłów na aranżację sypialni. Jakie zmiany czekają nas w estetyce tej części domu? Trendsetterzy wskazują, że skoncentrujemy się głównie na komforcie, funkcjonalności i zrównoważonych materiałach, używanych do produkcji łóżek, materacy oraz tkanin. O wskazanie kilku kluczowych trendów, które kształtować będą aranżację sypialni przez najbliższe dwanaście miesięcy, poprosiliśmy Agnieszkę Bujak, która sprowadziła do Polski kultowe meble Duxiana.

Sztuka na ścianie

Sypialnia to intymna przestrzeń, gdzie sen i relaks spotykają się z wyrażaniem indywidualnych gustów. Sztuka staje się więc na całym świecie integralną częścią aranżacji sypialni. Ręcznie malowane obrazy, artystyczne fotografie czy unikalne tapety podkreślają indywidualność przestrzeni, dodając jej charakteru i głębi. Wraz ze wzrostem zainteresowania designem XX wieku, wzrasta w tej przestrzeni także wykorzystanie elementów vintage. Starannie dobrane antyki wnoszą do sypialni duszę, a meble z minionych epok, takie jak kultowy fotel Jetson, zaprojektowany przez Bruno Mathssona kilkadziesiąt lat temu, mogą zgrabnie połączyć wnętrze z architekturą domu i jego otoczeniem.

Kolory natury

W świetle najnowszych trendów wnętrzarskich, serca projektantów i miłośników wzornictwa zdobywa zgaszona kolorystyka inspirowana naturą. Sypialnie stają się miejscem odzwierciedlającym piękno świata zewnętrznego, a paleta kolorów natury jest kluczowym elementem wprowadzającym do tego miejsca spokój i harmonię. Odkrywanie stonowanych barw we własnej sypialni to nie tylko modny trend, ale także sposób na stworzenie osobistej przestrzeni do regeneracji, której tak bardzo potrzebujemy w naszym przebodźcowanym życiu – mówi Agnieszka Bujak.

Hygge 2.0

Koncepcja hygge, czyli bliskiego szwedzkiej marce Duxiana skandynawskiego poczucia przytulności, komfortu, szczęścia i ukojenia będzie kontynuowana w 2024 roku. Nowym zauważalnym trendem, wpisującym się idealnie w tą filozofię, jest przywiązywanie coraz większej wagi społeczeństwa do efektywności snu. Na pierwszym miejscu stawiamy teraz walor zdrowotny i indywidualny komfort, coraz częściej wybierając łóżka kontynentalne lub ramowe.  Sypialnie stają się miejscem, gdzie relaks i zdrowy odpoczynek są priorytetem. Wygodne łóżka i materace, zapewniające odpowiednią oddychalność i wentylację (zapobiegającą przegrzaniu i poceniu w czasie snu oraz minimalizującą rozwój grzybów, bakterii oraz roztoczy), miękkie, przytulne kołdry i poduszki Duxiana, pledy, a także delikatne oświetlenie tworzyć będą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Otwarcie okien, wpuszczenie świeżego powietrza i naturalnego światła, to praktyki hygge, które połączą nas w tym roku, jednocześnie dbając o nasze zdrowie.

Technologia w służbie komfortu

Normą stanie się zastosowanie inteligentnych technologii w sypialni. Łóżka DUX z wbudowanym w wezgłowie oświetleniem (model Xclusive), modele sterowane za pomocą pilota ( dzięki czemu osoby z ograniczeniami fizycznymi czy też osoby starsze mogą łatwo dopasować łóżko, co wpływa na komfort korzystania i łatwość wstawania). Innowacja Dux Pascal to funkcja dopasowania indywidualnej twardości materaca, którą możemy zmieniać, kiedy tylko zechcemy lub kiedy tego potrzebujemy. Poprawia ergonomię spania, eliminuje niewygodne punkty nacisku i minimalizuje ryzyko bólu pleców, co jest szczególnie istotne dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.  Inteligentne zaciemniające rolety czy oświetlenie sterowane głosem to kolejne innowacje, które zrewolucjonizują nasze doznania związane z odpoczynkiem.

Mieszanka stylów

W 2024 roku będziemy częściej bawić się stylem, łącząc różnorodne elementy sypialni w spójne kompozycje. Mieszanie nowoczesności z retro, minimalizmu z eklektyzmem, różnych tekstur w obrębie jednej palety kolorystycznej - takie podejście pozwoli stworzyć unikatowe wnętrza, odzwierciedlające osobisty gust. Ważne, aby eksperymentować, być kreatywnym i cieszyć się procesem tworzenia własnej, unikalnej przestrzeni do odpoczynku.

„W 2024 roku, dla klientów Duxiana na całym świecie, sypialnia przestaje być jedynie miejscem snu – staje się oazą harmonii, miejscem, w którym nowoczesność spotyka się z naturą, zaawansowana technologia z ekologią, a tradycja z innowacją. Nasze łóżka i materace stanowią centralny punkt tej transformacji, a każde z nich jest zaproszeniem do doświadczenia snu najwyższej jakości, w zgodzie z naturą i tradycją skandynawskiego komfortu. Nie zapominamy o odpowiedzialności społecznej i trosce o środowisko. Nasze łóżka powstają z użyciem ekologicznych materiałów, promując zrównoważony rozwój i minimalny wpływ na planetę. Drewno z certyfikatami, tkaniny organiczne oraz procesy produkcyjne o niskim śladzie węglowym to elementy, które definiują nasze zobowiązanie wobec ekologii" – mówi Agnieszka Bujak, Country Manager Duxiana Polska.

Więcej na: www.premiumliving.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.