Przyjazne wnętrza, które wypełnia natura
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Naturalność we wnętrzach to trend, w którym na dobre rozkochał się świat designu. W rezultacie już od kilku sezonów wszystko co naturalne zdobi domowe pomieszczenia, wypełniając je łagodnością i tworząc przyjazne przestrzenie, od których emanuje spokój i harmonia. Przypominamy kilka aranżacyjnych trików, które bez trudu pozwolą uzyskać efekt naturalnych wnętrz.
Z przyrodą nierozerwalnie łączy się zieleń. Dlatego kolor ten stanowi prosty przepis na wykreowanie pełnych naturalności aranżacji. We wnętrzu skąpanym w odcieniu M449 Grotto z palety Tikkurila Optiva z łatwością można poczuć się jak na łonie natury, gdzie szum drzew i śpiew ptaków koją zmysły. Dopasowane kolorystycznie dekoracje podbijają przyjemny klimat pomieszczenia, tworząc stylową aranżację rodem z prawdziwego lasu.
Gotową receptą na uzyskanie przyjaznego wnętrza są również rośliny. Im ich więcej, tym łatwiej o poczucie bliskości z naturą. Salon, który zdobią różne gatunki roślin, wręcz tętni życiem, budując niebanalne wnętrze w stylu urban jungle. Plakat z roślinnym motywem intrygująco dopełnia aranżację, a całość wdzięcznie rozkwita na tle ciepłego odcienia ścian. By wnętrze nie wydawało się zbyt mdłe, przyjemny kontrapunkt tworzy szara komoda pomalowana farbą Dekoral Express Top, która z pełnym wyczuciem tonuje słodycz pastelowego różu.
Zasłużone miejsce w aranżacjach, w których obecna jest natura, zajmuje też drewno. Do wnętrz wprowadza kompromis między stylem, funkcjonalnością i nienagannym designem. Zaskakuje jednocześnie swoją subtelnością, by bezbłędnie podkręcić urok nawet najskromniejszej aranżacji. Szczególnie pięknie drewno prezentuje się w duecie z jasnymi ścianami, np. w odcieniu Oat Cake z palety Beckers Designer Kitchen & Bathroom w całej krasie eksponując lekkość i prostotę naturalnej aranżacji. W pomieszczeniach podatnych na zabrudzenia, takich jak kuchnia, ważnym elementem wyboru jest sama farba – ta odporna na wilgoć i zmywalna pozwoli na dłużej zachować czystość i estetykę jasnych ścian.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.