Przytulne białe wnętrza bez zbędnej ascezy
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kochasz biel, ale wnętrza w tym kolorze wydają Ci się zbyt surowe i nieco ascetyczne? Wystarczy postawić na jej ciepły odcień, by uzyskać wrażenie łagodności i przytulności. Uzupełnij wystrój miękkimi tkaninami i naturalnymi materiałami, a dodatkowo podkręcisz ten nastrojowy efekt.
Przełamana dyskretnym różem biel Lychee z kolekcji Tikkurila Optiva White podkreśli romantyczną aurę i pomoże podnieść temperaturę w sypialni. Wnętrze dodatkowo wzbogaci stara drewniana skrzynia w stylu vintage, która będzie nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale sprawdzi się też jako niebanalny nocny stolik. Wyściełane miękkimi poduszkami łóżko i kwiatowe dekoracje dopełnią klimatyczną aranżację i stworzą urokliwy, zaciszny zakątek, w którym można niespiesznie rozpocząć dzień.
Pokój malucha nie musi opływać w kolory, by wydawać się przytulny i bajkowy. Szczególnie jeśli wnętrze wypełnią zabawki o różnych barwach, wzorach i kształtach, które wyeksponują energię dziecięcego królestwa. Biel White Tea farby Tikkurila Optiva White, niczym rozgrzewająca herbata, z niezwykłą łatwością ociepli aranżację, efektownie przyozdabiając całe pomieszczenie.
Prywatna toaletka w sypialni to marzenie niejednej kobiety. Urządzając tę przestrzeń warto postawić na stonowaną oprawę kolorystyczną, np. odcień Lotos, by nadać jej niezwykłą lekkość i zwiewność. Połączenie subtelnej tonacji bieli z kremowymi i pudrowymi detalami ukształtuje zmysłowe wnętrze, w którym z wielką przyjemnością będzie można oddać się pielęgnacyjnym zabiegom. Jeśli toaletkę ustawimy dodatkowo przy oknie, zapewni dostęp do naturalnego światła, ułatwiając wykonanie porannego makijażu.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.