Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!
Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.
Gwarancja wodoszczelności
Nowa podłoga zawsze wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Ta dobrej jakości zwiększa też wartość naszego domu czy mieszkania. Ponieważ kładziona jest raz na wiele, wiele lat, zawsze najlepsza będzie ta, która skutecznie opiera się wilgoci i zabrudzeniom. W innym przypadku – na przykład nieprawidłowo użytkowanych i konserwowanych podłóg - mogą nas czekać niespodzianki np. pęczniejące deski czy pleśń pod deskami. W przypadku produktów Quick-Step nie jest to możliwe. Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe są wodoszczelne.
Belgijska technologia
„Wodoszczelna technologia naszych podłóg to wynik wielu pionierskich badań i wdrażanych kolejnych innowacji" - wyjaśnia główny projektant Quick-Step, Joyce van Waeleghem. „Jako pierwszym udało nam się opracować i globalnie opatentować system łączenia paneli podłogowych - Uniclic. Nie dość, że ułatwia on montaż, to jeszcze maksymalnie szczelnie zabezpiecza połączenia między deskami. Woda i brud nie mają tam wstępu."
To nie wszystko, bowiem podłogi Quick-Step uszczelnia dodatkowo technologia HydroSeal, czyli rodzaj powłoki chroniącej przed wodą, brudem i bakteriami. Rezultatem tych innowacji jest podłoga, która wytrzymuje próbę czasu zachowując swoje piękno przez wiele lat.
Właściwe wykończenie
Wprowadzone przez belgijską firmę technologie sprawiają, że podłogi Quick-Step nadają się również do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki, kuchnie i hole wejściowe. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie będące warunkiem zapobiegania dostawania się wilgoci i brudu pod krawędzie i listwy przypodłogowe.
www.quick-step.com.pl
Oto 5 prostych kroków, które dzielą nas od uzyskania całkowicie wodoszczelnej podłogi.
Krok 1:
Zamontuj wybrany podkład pod panele.
Wybierz podkład, który jest najodpowiedniejszy dla Twojego projektu na stronie 122.
Krok 2:
Zamontuj wybraną, wodoszczelną podłogę.
Pozostaw odpowiednią szczelinę dylatacyjną (ok. 8 do 10 mm) pomiędzy ścianami a podłogą.
Krok 3:
Umieść w szczelinie pasek piankowy.
Zainstaluj pasek między ścianą a podłogą.
Krok 4:
Dodaj Hydrokit.
Nałóż dokładnie silikon wykończeniowy Hydrokit na wierzch paska piankowego.
Krok 5:
Zainstaluj wybrane listwy przypodłogowe.
Połącz listwę przypodłogową z taśmą Hydrostrip.
Po tych pięciu krokach pozostaje już tylko cieszyć się nową podłogą!
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.