Komunikaty PR

Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!

2023-02-28  |  11:00
Biuro prasowe

Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.

Gwarancja wodoszczelności

Nowa podłoga zawsze wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Ta dobrej jakości zwiększa też wartość naszego domu czy mieszkania. Ponieważ kładziona jest raz na wiele, wiele lat, zawsze najlepsza będzie ta, która skutecznie opiera się wilgoci i zabrudzeniom. W innym przypadku – na przykład nieprawidłowo użytkowanych i konserwowanych podłóg - mogą nas czekać niespodzianki np. pęczniejące deski czy pleśń pod deskami. W przypadku produktów Quick-Step nie jest to możliwe. Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe są wodoszczelne.

Belgijska technologia 

„Wodoszczelna technologia naszych podłóg to wynik wielu pionierskich badań i wdrażanych kolejnych innowacji" - wyjaśnia główny projektant Quick-Step, Joyce van Waeleghem. „Jako pierwszym udało nam się opracować i globalnie opatentować system łączenia paneli podłogowych - Uniclic. Nie dość, że ułatwia on montaż, to jeszcze maksymalnie szczelnie zabezpiecza połączenia między deskami. Woda i brud nie mają tam wstępu." 

To nie wszystko, bowiem podłogi Quick-Step uszczelnia dodatkowo technologia HydroSeal, czyli rodzaj powłoki chroniącej przed wodą, brudem i bakteriami. Rezultatem tych innowacji jest podłoga, która wytrzymuje próbę czasu zachowując swoje piękno przez wiele lat. 

Właściwe wykończenie

Wprowadzone przez belgijską firmę technologie sprawiają, że podłogi Quick-Step nadają się również do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki, kuchnie i hole wejściowe. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie będące warunkiem zapobiegania dostawania się wilgoci i brudu pod krawędzie i listwy przypodłogowe. 

www.quick-step.com.pl

Oto 5 prostych kroków, które dzielą nas od uzyskania całkowicie wodoszczelnej podłogi.

Krok 1: 
Zamontuj wybrany podkład pod panele.

Wybierz podkład, który jest najodpowiedniejszy dla Twojego projektu na stronie 122.

Krok 2:
Zamontuj wybraną, wodoszczelną podłogę.
 
Pozostaw odpowiednią szczelinę dylatacyjną (ok. 8 do 10 mm) pomiędzy ścianami a podłogą.

Krok 3: 
Umieść w szczelinie pasek piankowy.

Zainstaluj pasek między ścianą a podłogą.

Krok 4: 
Dodaj Hydrokit. 

Nałóż dokładnie silikon wykończeniowy Hydrokit na wierzch paska piankowego.

Krok 5: 
Zainstaluj wybrane listwy przypodłogowe. 

Połącz listwę przypodłogową z taśmą Hydrostrip.

Po tych pięciu krokach pozostaje już tylko cieszyć się nową podłogą!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.