Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!
Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.
Gwarancja wodoszczelności
Nowa podłoga zawsze wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Ta dobrej jakości zwiększa też wartość naszego domu czy mieszkania. Ponieważ kładziona jest raz na wiele, wiele lat, zawsze najlepsza będzie ta, która skutecznie opiera się wilgoci i zabrudzeniom. W innym przypadku – na przykład nieprawidłowo użytkowanych i konserwowanych podłóg - mogą nas czekać niespodzianki np. pęczniejące deski czy pleśń pod deskami. W przypadku produktów Quick-Step nie jest to możliwe. Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe są wodoszczelne.
Belgijska technologia
„Wodoszczelna technologia naszych podłóg to wynik wielu pionierskich badań i wdrażanych kolejnych innowacji" - wyjaśnia główny projektant Quick-Step, Joyce van Waeleghem. „Jako pierwszym udało nam się opracować i globalnie opatentować system łączenia paneli podłogowych - Uniclic. Nie dość, że ułatwia on montaż, to jeszcze maksymalnie szczelnie zabezpiecza połączenia między deskami. Woda i brud nie mają tam wstępu."
To nie wszystko, bowiem podłogi Quick-Step uszczelnia dodatkowo technologia HydroSeal, czyli rodzaj powłoki chroniącej przed wodą, brudem i bakteriami. Rezultatem tych innowacji jest podłoga, która wytrzymuje próbę czasu zachowując swoje piękno przez wiele lat.
Właściwe wykończenie
Wprowadzone przez belgijską firmę technologie sprawiają, że podłogi Quick-Step nadają się również do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki, kuchnie i hole wejściowe. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie będące warunkiem zapobiegania dostawania się wilgoci i brudu pod krawędzie i listwy przypodłogowe.
www.quick-step.com.pl
Oto 5 prostych kroków, które dzielą nas od uzyskania całkowicie wodoszczelnej podłogi.
Krok 1:
Zamontuj wybrany podkład pod panele.
Wybierz podkład, który jest najodpowiedniejszy dla Twojego projektu na stronie 122.
Krok 2:
Zamontuj wybraną, wodoszczelną podłogę.
Pozostaw odpowiednią szczelinę dylatacyjną (ok. 8 do 10 mm) pomiędzy ścianami a podłogą.
Krok 3:
Umieść w szczelinie pasek piankowy.
Zainstaluj pasek między ścianą a podłogą.
Krok 4:
Dodaj Hydrokit.
Nałóż dokładnie silikon wykończeniowy Hydrokit na wierzch paska piankowego.
Krok 5:
Zainstaluj wybrane listwy przypodłogowe.
Połącz listwę przypodłogową z taśmą Hydrostrip.
Po tych pięciu krokach pozostaje już tylko cieszyć się nową podłogą!

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel
Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Dom i ogród
Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą

Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.