Raj na skarpie – elegancki projekt domu z basenem
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Podczas aranżacji wnętrz właścicielom 330 metrowego domu zależało na tym, aby oddawały one piękno w tej samej mierze, co widoczny za oknem, górzysty krajobraz. Na wysokości zadania stanęły architektki z pracowni MIKOŁAJSKAstudio, które postawiły na duet klasyki i nieoczywistych rozwiązań.
Małżeństwo po wyprowadzce dorosłych już dzieci marzyło o zamieszkaniu w posiadłości z pięknym widokiem. W tym celu wybrali malowniczo położoną działkę na skarpie, na której zbudowali 330 metrowy dom. Chcieli jednak, by wnętrze nie tylko odpowiadało im pod kątem funkcjonalności, ale także spełniało oczekiwania estetyczne. Zdecydowali się na pomoc krakowskiej pracowni architektonicznej MIKOŁAJSKAstudio, której zespół z odpowiednią troską zadbał o każdy detal projektu.
Kwiatowa elegancja
W aranżacji wnętrz architektki postawiły na połączenie stonowanych bieli i czerni, wzbogacone o eleganckie, kwiatowe motywy, spójnie przewijające się przez całą posiadłość. Klienci byli także otwarci na oryginalne rozwiązania, jak ciemne sufity i ekstrawaganckie oświetlenie. W realizacji użyto również naturalnych materiałów, m.in. kamienia czy drewna. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, bryłę budynku osadzono na skarpie, co dodatkowo umożliwiło wprowadzenie ciekawych pomysłów.
Salon z widokiem
Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał malowniczego otoczenia domu, właścicielom zależało przede wszystkim na przeszklonym salonie, w którym mogliby spędzać czas na podziwianiu krajobrazów. Nie chcieli jednak izolować tej strefy od reszty pomieszczenia, dlatego architektki zdecydowały się na projekt sofy, której moduły zwrócone są w kierunku każdej części wnętrza połączonego z jadalnią oraz kuchnią. Poza fenomenalnym widokiem z okien, w aranżacji wzrok przykuwa także dobrane z uwagą oświetlenie, m.in. wisząca nad stołem lampa o kloszach w nieregularnym kształcie.
Elegancka strefa prywatna
We wnętrzach całego domu z łatwością można dostrzec pojawiające się kwiatowe motywy. Widać je zarówno w przeszklonym przedsionku, jak i przestronnej łazience przylegającej do sypialni właścicieli. W tej wrażenie robi ciemna tapeta o florystycznym wzorze, skontrastowana z surową linią kamieni na jasnym spieku, nadającemu pomieszczeniu jasności. W toalecie zastosowano również jakościową armaturę, oraz ceramikę i sprzęty sanitarne, m.in. przycisk spłukujący i stelaż marki Geberit.
Sypialnia urządzona została w klasycznym stylu, ale urozmaicona złotymi akcentami, zauważalnymi zarówno w oświetleniu, jak i materiałach użytych w wezgłowiu łóżka, szafce pod telewizorem czy tapecie.
Dla relaksu
Do najniżej położonej części domu prowadzą oryginalne schody wykonane w części z drewna, a w części z czarnego kamienia. Na tym piętrze znalazła się gościnna sypialnia, łazienka, pomieszczenia gospodarcze i strefa relaksu – basen z suchą i mokrą sauną, połączony ze stylowym barem. We wnętrzu nie zabrakło również kominka, a na doskonale wyeksponowanej ścianie nad basenem zagościł pięknie podświetlony, naturalny onyks.
O pracowni:
MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.