Red Dot dla Ideal Standard
Red Dot Award oraz iF Design Award to prestiżowe tytuły, które są wyrazem dla najwyższych standardów wzornictwa, jakości, innowacji i funkcjonalności produktów. W bieżącym roku otrzymały je trzy produkty Ideal Standard: INTELLIMIX, inteligentna, bezdotykowa armatura zapewniająca najwyższą higienę w toaletach publicznych, umywalki CONCA oraz baterie JOY sięgające do tradycji marki i na nowo definiujące pojęcie ponadczasowego piękna.
INTELLIMIX to elektroniczna, bezdotykowa bateria umywalkowa zintegrowana z podajnikiem mydła, która przenosi higienę mycia rąk na wyższy poziom. Dozowanie mydła i wody przy każdym użyciu gwarantuje poprawę standardów higienicznych w łazienkach znajdujących się w biurach, hotelach, centrach handlowych, restauracjach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Armatura ma czysty, nowoczesny wygląd i jest przyjazna dla środowiska (w porównaniu z tradycyjną armaturą i osobnym wykorzystaniem mydła bateria Intellimix pozwala zaoszczędzić aż do 80% kosztów mydła i 85% wody). Wbudowany w baterię ekran TFT wyświetla jasne instrukcje, aby zwiększyć komfort mycia rąk. Ekran można również wykorzystać do wyświetlania innych komunikatów: logo firmy lub obrazów reklamowych w czasie gdy bateria nie jest używana. Armatura Intellimix dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia: chrom i black onyx.
CONCA to umywalka, która odważnie patrzy w przyszłość, a przy tym pięknie kłania się przeszłości (pierwsza linia umywalek Conca zaprojektowana została w 1972 roku przez Paolo Tilche). Projektanci ze Studia Palomba zredefiniowali tę klasykę tworząc nową, ikoniczną formę na miarę wzorniczych oczekiwań współczesnego klienta. Estetyczną osią produktu są organiczne krzywizny, zmysłowe detale oraz cienkie ranty dodające formie umywalki estetycznej lekkości. Zaś lekkości środowisku dodają nowoczesne technologie produkcji, które umożliwiają zoptymalizowane i świadome wykorzystanie surowców. W kolekcji Conca dostępne są również meble, wanny oraz baterie.
Baterie JOY są niczym nowa definicja harmonii. Cylindryczna, jednoczęściowa forma zapewnia armaturze czystą i nowoczesną konstrukcję, która jest łatwa do czyszczenia. Estetyczna klarowność sprawia, że baterie są uniwersalne w zestawieniu z każdym typem umywalki. Armatura Joy dostępna jest w czterech efektownych wykończeniach: chrom, srebrna burza, szczotkowane złoto i magnetyczna szarość. Pionierski wkład ceramiczny FirmaFlow firmy Ideal Standard umożliwia precyzyjną regulację temperatury, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania.
W tym roku na konkurs RED DOT AWARD wpłynęło ponad 18 000 zgłoszeń. Od czasu powstania w 1955 roku RED DOT jest cenionym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości wzornictwa, pożądanym przez producentów. Z kolei tytuł iF DESIGN AWARD od 67 lat jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W tym roku do konkursu wpłynęło ponad 10 000 zgłoszeń.
Od 22 czerwca 2021 roku, Intellimix będzie prezentowany na wystawie "Design on Stage" w Red Dot Design Museum Essen.
Więcej informacji: www.idealstandard.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.