Komunikaty PR

Rekuperacja w domu a smog – co o tym wiemy?

2022-01-04  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Smog powstaje na skutek wymieszania powietrza z zanieczyszczeniami i spalinami, najczęściej w efekcie działalności człowieka. I chociaż skutki tego zjawiska atmosferycznego są bardzo łatwo zauważalne – wszyscy widzimy gęsty dym unoszący się nad miastem oraz odczuwamy trudności w oddychaniu – to na co dzień odsuwamy od siebie te komunikaty, uznając, że problemu nie da się rozwiązać. Tymczasem istnieje sposób, żeby ochronić się przed szkodliwym wpływem smogu. Wystarczy pomyśleć o rekuperacji w domu.

Czy możemy zrobić, aby polepszyć jakość wdychanego powietrza?

Smog to ogólne określenie dla wszystkich zanieczyszczeń powietrza. Jego głównym składnikiem jest pył zawieszony, zbudowany z mikroskopijnych cząsteczek o wielkości określanej w mikrometrach. Największe z nich osadzają się w nosie i gardle. Często wpływają na pojawienie się nieżytu, czy zapalenia zatok. Drobniejsze cząsteczki natomiast dostają się do oskrzeli, przez co zaostrzają astmę czy przewlekłą chorobę płuc. Jednak do najbardziej niebezpiecznych należą te o średnicy poniżej 1 mikrometra, które mogą przenikać bezpośrednio do krwioobiegu i dostać się do mózgu i organów wewnętrznych.

W okresie zimowym nie jesteśmy w stanie ochronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Aby ograniczyć negatywny wpływ smogu na nasz organizm, warto pomyśleć o budowie energooszczędnego, szczelnego domu, w którym napływające do niego z zewnątrz powietrze jest oczyszczane przez filtry. W ten sposób zapewniamy sobie czyste, wolne od smogu otoczenie wewnątrz domu. I chociaż trafne jest określenie, że smogu nie da wyeliminować się całkowicie, to jednak nowoczesna technologia jest w stanie zagwarantować nam komfort zdrowszego oddychania.

Rekuperacja – recepta na zdrowie

Wspomniana wcześniej technologia opiera się na instalacji zrównoważonego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która gwarantuje skuteczną wymianę powietrza w naszym domu. I choć już filtry standardowo montowane w rekuperatorze są skutecznym urządzeniem w walce ze smogiem, to jednak warto skupić się na maksymalnej, kompleksowej ochronie domu przed wszelkimi zanieczyszczeniami, do których możemy zaliczyć drobnoustroje, kurz, bakterie, grzyby, wirusy i co najważniejsze - wyjątkowo niebezpieczne pyły zawieszone. Wyjątkową moc systemu rekuperacji udoskonalają elektrostatyczne filtry antysmogowe Crystall Round.

Komfortowa przestrzeń do oddechu

Wzajemna współpraca tych innowacyjnych urządzeń opiera się na filtrowaniu całości powietrza dostarczanego do wnętrza domu przez wentylację. W ten sposób nawet najgroźniejsze, najmniejsze i niewidoczne dla oka cząstki przepływają przez filtr niczym przez gęste sito, oddzielające czyste powietrze od wszelkich frakcji smogu oraz zanieczyszczeń. W odpowiednio zabezpieczonym domu nie jesteśmy więc narażeni na szkodliwy wpływ powietrza z zewnątrz.

Rozwój i innowacja jako odpowiedź na zdrowotne zagrożenia społeczeństwa

Producent rekuperatorów VASCO, wychodząc na przeciw potrzebom społeczeństwa, wprowadził na rynek najnowszą, unikalną technologię filtrów Crystall Round, które charakteryzują się niezwykłą skutecznością w eliminacji nawet najdrobniejszych cząstek smogu i zanieczyszczeń. Opatentowane rozwiązanie pozwala oczyścić wdychane przez mieszkańców domu powietrze z wszelkich wirusów i bakterii. Jest to szczególna właściwość tego urządzenia w porównaniu do standardowych filtrów opartych na włókninach filtracyjnych.

Montaż oczyszczacza w systemie rekuperacji pozwala w dyskretny sposób ukryć go na kanale wentylacyjnym za rekuperatorem, przez co jest on zupełnie niezauważalny, niesłyszalny oraz nie zajmuje miejsca w pomieszczeniach mieszkalnych. Filtr Crystall Round zabudowany w instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zatrzymuje cząsteczki i wszystkie frakcje smogu obecne w napływającym z zewnątrz powietrzu. Nowoczesna technologia polega na wykorzystaniu pola elektrycznego do naładowania cząstek smogu, które następnie są skutecznie przyciągane i zatrzymywane na przeciwnie naładowanych elektrodach. W ten sposób powietrze wypływające z urządzenia pozbawione jest wszelkich cząstek zanieczyszczeń.

Nieocenione korzyści zdrowotne, łatwa obsługa systemu, nieskomplikowany proces czyszczenia, znikome straty ciśnienia oraz efektywny odzysk ciepła, pozycjonuje filtry Crystall Round na najwyższej półce urządzeń antysmogowych, mających bezpośredni wpływ zarówno na zdrowie jego użytkowników, jak i na wygodę i komfort życia.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.