Komunikaty PR

Rekuperator ścienny Vasco D13

2024-04-17  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Właściciele domów i mieszkań, którzy są zdecydowani przeprowadzić u siebie pełną termomodernizację, nie muszą rezygnować z korzyści wentylacji z odzyskiem ciepła. A nawet nie powinni! Specjalnie dla nich została stworzona rekuperacja decentralna z urządzeniami Vasco D13, które montowane są punktowo w ścianach, a zarządzane centralnie.

Czyste i świeże powietrze jest niezbędne dla zdrowia człowieka. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia pamięć i koncentrację, zmniejsza stres i zmęczenie. Dlatego warto na co dzień dbać o jakość powietrza w naszych domach i mieszkaniach. Pomaga w tym montaż rekuperacji ? wentylacji z odzyskiem ciepła, która dostosowuje ilość świeżego powietrza do potrzeb mieszkańców, a z usuwanego na zewnątrz już zużytego, odbiera ciepło, aby ogrzać nim świeże i zimne powietrze z zewnątrz. Połączenie komfortu i energooszczędności, powoduje, że z roku na rok, coraz więcej inwestorów montuje systemy rekuperacji. Co jednak z domami, które zostały wybudowane bez takiego systemu? A tym bardziej z mieszkaniami, w których dawniej nie montowano żadnej mechanicznej wentylacji zakładając, że przewietrzaniem zajmą się sami mieszkańcy okresowo otwierając okna?

W takim przypadku zamontowanie systemu rekuperacji z centralą wentylacją i systemem kanałów z reguły jest niemożliwe. Jest tak, ponieważ oznaczałoby to konieczność przebudowy wnętrza i ograniczenie jego przestrzeni, na przykład przez ukrycie kanałów wentylacyjnych w podwieszanych sufitach. Jednak mieszkańcy istniejących domów i mieszkań, którzy są zdecydowani przeprowadzić u siebie pełną termomodernizację, nie muszą rezygnować z korzyści wentylacji z odzyskiem ciepła. A nawet nie powinni! Specjalnie dla takich przypadków, gdy nie jest możliwa instalacja rekuperatora z systemem kanałów, została stworzona rekuperacja decentralna z urządzeniami Vasco D13, które montowane są punktowo w ścianach, a zarządzane centralnie - radiowo w sieci mesh. Jest ona ważnym domknięciem termomodernizacji, dzięki któremu w ogóle jest możliwe połączenie energooszczędności z komfortem i zdrowiem.

Rekuperacja decentralna

Rekuperator ścienny Vasco D13 to idealne rozwiązanie do termomodernizacji mieszkań i domów. Gdy dom jest ocieplany, okna wymieniane na szczelne, rekuperacja decentralna jest sposobem na zapewnienie komfortowej wymiany powietrza z jednoczesnym zminimalizowaniem strat ciepła. Urządzenia D13 z jednym sterownikiem tworzą system wentylacji decentralnej, który nie wymaga przeprowadzenia gabarytowych kanałów do wszystkich pomieszczeń, ani wyznaczania miejsca na rekuperator i kanały o dużych średnicach. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla mieszkań w blokach lub budynkach zabytkowych.

Każdy z rekuperatorów ściennych Vasco D13 posiada wentylator o zmiennym kierunku pracy i ceramiczny wymiennik magazynujący ciepło. W fazie wywiewu wymiennik odbiera ciepło z powietrza wyrzucanego, a po zmianie kierunku oddaje ciepło, ogrzewając powietrze świeże nawiewane do wnętrza domu. Zamontowany w otworze w ścianie przewierconej na zewnątrz D13 co minutę zmienia kierunek pracy wentylatora. Połowa urządzeń w mieszkaniu w danym momencie pracuje w trybie nawiewu, a druga połowa w trybie wywiewu. Co minutę więc następuje zmiana kierunku pracy wszystkich wentylatorów jednocześnie, co jest zapewnione przez synchronizację radiową, dzięki połączeniu wszystkich urządzeń i sterownika w sieć MESH Bluetooth. Jest to taki rodzaj sieci, w której każde urządzenie jest jednocześnie routerem, dzięki czemu działania sieci można rozbudować. Wystarczy, że każde urządzenie nawiąże radiowy kontakt z którymkolwiek innym (urządzeniem lub sterownikiem), żeby zagwarantowana była synchronizacja wszystkich urządzeń, a to z kolei - czyli jednoczesna zmiana kierunku pracy we wszystkich urządzeniach, jest fundamentalnym warunkiem zbilansowanej pracy wentylacji. Zasadą jest bowiem to, że urządzenia te pracują w parach: 2-4-6-8-10 urządzeń dla jednego mieszkania lub domu. Dzięki temu utrzymywana jest równowaga ilości powietrza wyrzucanego i nawiewanego jednocześnie.

Rekuperator ścienny Vasco D13

Rekuperatory ścienne Vasco D13 opierają się na wymienniku ciepła z ceramiki bardzo wysokiej gęstości, a dzięki wysokiej precyzji wykonania kanaliki dla powietrza mają bardzo mały przekrój. Dzięki temu przy uzyskaniu optymalnej pojemności cieplnej cały wymiennik ma stosunkowo niewielką głębokość. Także aerodynamiczna obudowa wentylatora dwukierunkowego jest unikalna przez zastosowanie materiałów o wysokiej zdolności do magazynowania ciepła. Dzięki połączeniu tych dwu podstawowych elementów konstrukcji rekuperatora ściennego D13, w efekcie powstało urządzenie, którego minimalna głębokość zabudowy wynosi 20 cm. Zazwyczaj ściany, zwłaszcza starszych budynków podlegających termomodernizacji, są znacznie grubsze i dzięki temu w dostępnej przestrzeni będzie możliwe umieszczenie opcjonalnych elementów podnoszących komfort - tłumika akustycznego i zwiększających korzyści z użytkowania urządzenia ? filtrów powietrza o wysokiej skuteczności, zabezpieczających wnętrze mieszkania od pyłków roślinnych drażniących dla alergików i smogu, który jest szkodliwy dla zdrowia wszystkich ludzi.

W przypadku urządzeń Vasco D13 warto jeszcze wspomnieć o zalecie jaką jest aplikacja WhiteAIR na smartfona, która w połączeniu ze sterownikiem Smart umożliwia dodatkowe ponadstandardowe opcje, takie jak wygodne sterownie bieżące, polegające na zmianie intensywności wymiany powietrza bezstopniowo w aplikacji; tryb automatycznego sterowania w oparciu o czujnik wilgotności i LZO wbudowany w sterownik SMART oraz programator tygodniowy, w którym można ustalić biegi dla poszczególnych okresów dni tygodnia.

Vasco D13:

  • Odzysk ciepła do 92% 
  • Strumień powietrza do 43 m3/h
  • Bardzo niski poziom hałasu
  • Sterowanie aplikacją na smartfony (sterownik Smart) 
  • Praca automatyczna w oparciu o czujniki
  • Montaż w ścianach zewnętrznych - średnica montażu 160 mm
  • Każde urządzenie i sterownik wymagają zasilania 230 V

Więcej na: https://vasco.eu/pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.