Relaksacyjna terapia ciepłem
W tym okresie dla wielu osób bardziej dokuczliwe stają się również bóle reumatyczne czy zwyrodnieniowe. Z pomocą przychodzą produkty, które dzięki innowacyjnym funkcjom rozgrzeją mięśnie, przynosząc przyjemne uczucie ciepła i niwelując odczuwalność dolegliwości. W domowej, relaksacyjnej terapii ciepłem doskonale sprawdzą się urządzenia z asortymentu Botti Reni – elektryczny pas lędźwiowy i elektryczna poduszka.
W zimowym okresie gruntowne ogrzanie organizmu to niekiedy niełatwe zadanie. Gruby sweter, koc czy termofor mogą nie wystarczyć do skutecznego rozprowadzenia ciepła po naszym ciele. Wiedzą o tym przede wszystkim osoby cierpiące na bóle reumatyczne czy zwyrodnieniowe. Ale nie tylko one poszukują skutecznych sposobów, by skutecznie ogrzać ciało. Terapia ciepłem to jedna z najprzyjemniejszych form relaksu – idealna dla wszystkich zapracowanych, przemęczonych, czy aktywnych fizycznie.
Urządzenia elektryczne Botti Reni to wygodne rozwiązanie, które w warunkach domowych zapewni efektywne ogrzanie poszczególnych partii ciała. Zmniejszają kurczliwość mięśni i dolegliwości bólowych, jak również działają uspokajająco. Są wyposażone w pilota, który zapewnia wygodne sterowanie. Pas lędźwiowy Botti Reni skutecznie rozgrzeje odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz brzuch. Posiada 3-stopniową regulację temperatury, dzięki czemu pozwala w prosty sposób dobierać poziom ciepła do indywidualnych potrzeb. Dzięki obszyciu z elastycznej tkaniny i możliwości regulacji, pas dopasowuje się do każdej sylwetki. Dodatkowym atutem jest z miły w dotyku materiał, który nie powoduje podrażnień skóry. Pas Botti Reni może być stosowany również przez sportowców pragnących rozluźnić ciało po intensywnym treningu.
Poduszkę elektryczną Botti Reni, dzięki odpowiedniemu kształtowi, można łatwo przyłożyć do każdej części ciała, np. do karku, pleców, nadgarstków, brzucha czy łydek. Pokrowiec pokrywający urządzenie jest miękki i łatwy w czyszczeniu – można go zdjąć i wyprać ręcznie. Poduszka Botti Reni szybko się nagrzewa, a po 90 minutach wyłącza się automatycznie.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.