Renowacja karmnika dla ptaków na zimę
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Zima to wyjątkowo dotkliwy okres dla ptaków. Kiedy mróz i śnieg utrudniają im zdobywanie pożywienia, warto je wtedy dokarmiać, by pomóc przetrwać ten ciężki czas. Dominik Strzelec, ambasador marki Drewnochron podpowiada, jak efektownie odnowić karmnik, aby nie tylko służył ptakom w okresie zimowym, ale przy okazji był też piękną ozdobą przydomowej przestrzeni.
Domku dla ptaków, który po kilku sezonach stracił swój esetyczny wygląd, nie trzeba spisywać na straty. Ambasador marki Drewnochron już latem podjął się prac renowacyjnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to właśnie teraz, gdy zbliża się trudny dla ptaków, zimowy czas. Jeśli karmnik jest zbyt mocno zniszczony, można pokusić się o jego renowację, by odzyskał dawny urok i był bezpiecznym dla ptaków miejscem, w którym mogą się na chwilę schronić i pożywić wartościowym pokarmem. Dlatego na początek trzeba dokładnie obejrzeć karmnik, by dobrze ocenić jego kondycję. Jeśli na powierzchni drewna są ubytki lub pęknięcia, należy je wypełnić masą szpachlową, a ewentualne luźne powłoki usunąć.
Przed malowaniem karmnik dobrze jest umyć czystą wodą używając gąbki lub szczotki. Jeśli na powierzchni widoczna jest żywica lub tłuste plamy, do ich usunięcia należy wykorzystać benzynę ekstrakcyjną. Do malowania najlepiej wybrać preparat, który nie tylko odświeży wygląd ptasiej budki, ale przede wszystkim zabezpieczy ją przed działaniem niesprzyjających w zimie warunków pogodowych. Impregnat Drewnochron Eco&Protection stworzy wodoodporną powłokę, zapewniającą ochronę przed szkodliwym działaniem śniegu, deszczu i słońca nawet do 9 lat. Ponadto zabezpieczy karmnik przed pleśnią i działaniem promieniowania UV odpowiadającymi za degradację drewna, a przy tym uszlachetni i podkreśli naturalny wygląd surowca.
Zanim rozpoczniemy malowanie, produkt trzeba dokładnie wymieszać. Impregnat najlepiej jest nakładać za pomocą pędzla, wzdłuż słojów pamiętając, by nie aplikować zbyt dużej ilości preparatu. Jeśli powstaną jakiekolwiek plamy i zacieki, trudno będzie je potem wyrównać, tak aby nie tracić na estetyce. Domek malujemy dwiema wartwami, a jeśli kolor ma być bardziej intensywny, można zaaplikować trzecią warstwę. Po takiej renowacji karmnik jest kompleksowo zabezpieczony i odświeżony.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.