Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ z nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2021
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
Robot sprzątający Jet Bot AI+, z funkcją inteligentnego rozpoznawania przedmiotów, otrzymał nagrodę w konkursie Dobry Wzór 2021 przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na rynku.
Dobry Wzór to jeden z najstarszych konkursów wzorniczych w Polsce. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty dostępne na rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybierają produkty charakteryzujące się najlepszym designem w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku nagrodę w kategorii DOM – sprzęt RTV/AGD otrzymał inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+.
Wyróżnione funkcje Jet Bot AI+
Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający, który skanuje przestrzeń przy użyciu szerokokątnej kamery 3D o dużej głębi ostrości. Dzięki funkcji rozpoznawania AI urządzenie identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty, takie jak klocki, kable oraz inne wąskie i małe przedmioty (od 1 cm szerokości, 1 cm wysokości i 1 cm głębokości) zapobiegając ich przypadkowemu wciągnięciu.
Użytkownicy mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy jesteśmy w pracy.
Nowoczesny Jet Bot AI+ jest połączony z Clean Station, czyli bardzo praktyczną stacją czyszczącą. Po sprzątaniu inteligentny robot automatycznie powraca do stacji czyszczącej i opróżnia pojemnik na kurz* – za każdym razem lub po stwierdzeniu jego zapełnienia, w zależności od wybranej opcji – do worka o pojemności 2,5 litra.
Szczotka z antystatycznym srebrnym włosiem zbiera wszystkie zabrudzenia oraz przyciąga kurz zapewniając skuteczne i dokładne sprzątanie. Dzięki swojej konstrukcji przecina włosy i sierść zwierząt, co pozwala uniknąć ich wplątywania się. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm**.
Ponadto użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować inteligentnego robota Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach***.
Więcej informacji o Jet Bot AI+ znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/
*Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania. Kurz i włosy utknięte wewnątrz kratki mogą nie zostać usunięte podczas jednego cyklu.
** W oparciu o wewnętrzne testy, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków panujących w domu.
*** Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.