Komunikaty PR

Rolety rzymskie białe i w jasnych kolorach Zobacz, gdzie się sprawdzą

2022-01-26  |  01:00
Biuro prasowe

Wielu z nas lubi intensywne barwy lub decyduje się na ciemne, stonowane kolory, wybierając w takiej konwencji także rolety. Czy to zawsze jedyne wyjście? Okazuje się, że nie. Często nawet nie jest to najlepsze rozwiązanie. Podpowiadamy, kiedy i gdzie sprawdzą się rolety rzymskie białe i te w jasnych kolorach.

Rolety rzymskie białe świetnie uzupełniają małe pomieszczenia

Nie od dzisiaj wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenia, z kolei ciemne pomniejszają przestrzeń. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków. Oczywiście, stosując jasne kolory nie wpłyniemy realnie na ilość miejsca, za to z pewnością optycznie je powiększymy. Rolety rzymskie białe i te w jasnych kolorach są świetnym uzupełnieniem właśnie takich wnętrz. Ze względu na sposób składania i charakterystyczne marszczenia, są ozdobą same w sobie – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, ekspert firmy ANWIS.

Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach, które często są stosunkowo niewielkich rozmiarów, kuchniach, a nawet w małych salonach. Rolety rzymskie białe będą też wpuszczać znacznie więcej światła do środka, niż te w ciemnych barwach, a dobrze doświetlone pomieszczenie to właśnie wrażenie większej przestrzeni.

Ponadczasowa stylistyka i kolor

Rolety rzymskie, białe czy w jasnych barwach, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Można je bez trudu wkomponować w pomieszczenia wykonane w stylu prowansalskim, klasycznym, nowoczesnym, a nawet glamour. Zawsze wyglądają dobrze i nigdy nie wychodzą z mody.

Jasne kolory są uniwersalnym wyborem, dlatego rolety rzymskie białe będą dopełnieniem dla wielu różnych wnętrz. Łatwo komponują się z dowolną aranżacją pomieszczenia, mogą stać się centralnym elementem dekoracyjnym pokoju albo subtelnie zdobić okno – podpowiada ekspertka z ANWIS.

Możliwości i korzyści jest znacznie więcej, ale rolety rzymskie białe czy warianty w jasnych kolorach, to przede wszystkim dekoracja z gatunku tych uniwersalnych i zawsze na czasie. Na przestrzeni najbliższych lat niewiele się w tym kierunku zmieni. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że trendy aranżacyjne nieustannie zmierzają w kierunku naturalnych kolorów, tym bardziej nie powinniśmy się obawiać, że z czasem jasny wystrój okien przestanie być modny.

Rolety rzymskie białe są łatwe w czyszczeniu

Niektórzy unikają jasnych kolorów ze względów praktycznych – wszelkiego rodzaju zabrudzenia są na nich od razu widoczne, a to z kolei psuje cały efekt wizualny. To prawda, że w przypadku niektórych materiałów regularne czyszczenie jest problematyczne, ale rolety rzymskie białe, kremowe czy w jasnych odcieniach beżu, można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Materiał, z którego wykonane są nasze rolety można po prostu wyprać – tak jak zwykłą firankę. Zdemontowanie nie zajmuje wiele czasu, podobnie jak ponowne założenie rolety. Większość tkanin nadaje się także do prasowania. Każdą roletę łatwo odświeżymy i sprawimy, że będzie wyglądała jak nowa – przekonuje Agnieszka Gołębiewska.

Rolety rzymskie możemy czyścić także na sucho i w takim wypadku nie musimy nawet zdejmować ich z okna. Wystarczy, że zaopatrzymy się w szmatkę, szczotkę albo odkurzacz z odpowiednią końcówką. Musimy przy tym pamiętać, aby zrobić to delikatnie i dokładnie – pas za pasem, żeby nie pozostawić żadnych pomiętych miejsc.

Rolety rzymskie białe i w jasnych barwach są bardzo wdzięczną dekoracją okna, dlatego nie powinniśmy z nich rezygnować. W wielu pomieszczeniach sprawdzą się znacznie lepiej niż te w ciemnych kolorach, a do tego są ponadczasowe i równie łatwo utrzymać je w czystości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.