Roślinne inspiracje od Grupy Tubądzin
Wiosenne wnętrza często łączą się z przyjemnymi motywami roślinnymi, stanowiącymi odzwierciedlenie odradzającej się przyrody. Te inspirujące elementy mają zdolność wprowadzania do domu poczucia harmonii i spokoju. Roślinne akcenty nie tylko ożywiają przestrzeń, ale również tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi.
Wzory i barwy natury w kolekcji Tori Take od Grupy Tubądzin tworzą opowieść o odradzającej się przyrodzie. Wzory tapetowe przenoszą nas do magicznego świata, gdzie delikatne pociągnięcia pędzla i harmonijnie dobrane kolory sprawiają, że płytki stają się prawdziwym dziełem sztuki. Tori Take wpisuje się w modę na powrót wzorów tapetowych, jednak tym razem z wyjątkową finezją. Nie tylko do salonów czy sypialni – teraz wzory zagościły także w łazienkach, tworząc strefy relaksu. Stonowane czerwienie, błękitne odcienie i biel doskonale współgrają ze szarościami i złotem, które nadają aranżacji odpowiedniego uzupełnienia.
Kolekcja Liberte to propozycja dla tych, którzy pragną w domu poczuć swobodę i harmonię. Płytki inspirowane drewnem w orzechowym odcieniu tworzą efekt głębi i trójwymiarowości. Elementy natury, takie jak pionowe deseczki, wnoszą do pomieszczeń uczucie bliskości z otaczającym nas światem. Orzechowy odcień drewna łagodzi surowość kamienia, a delikatny kwiatowy dekor dodaje wnętrzom subtelnego uroku.
Kolekcja Zimba to prawdziwa perełka w świecie ceramiki. Inspirowana afrykańskim granitem, oczarowuje swoim niezwykłym wyglądem, odzwierciedlającym strukturę i barwę naturalnego materiału. Unikalne kolory czerni i szarości nadają pomieszczeniom elegancji i charakteru. Dodatkowo, kolekcję wzbogaca przepiękny dekor inspirowany dżunglą.
Wiosna może zagościć w naszych wnętrzach, przynosząc ze sobą urok natury. Dzięki kolekcjom Tori Take, Liberte i Zimba od Grupy Tubądzin, każdy może zamienić swoje wnętrza w prawdziwą oazę wiosennego ożywienia i świeżości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.