Rutkowski Group od lat wspiera Szlachetną Paczkę
W Ełku mieszka pewna rodzina, której trudne życie odmieniło się dzięki sercu i zaangażowaniu pracowników Rutkowski Group. Grupa kapitałowa, znana z realizacji mieszkaniowych i komercyjnych na terenie całej Polski, po raz kolejny włączyła się w szczytne działania charytatywne. Wzięła udział w dwóch projektach – Szlachetnej Paczce i Mikołajkowym Autobusie Radia 5.
Szlachetna Paczka to inicjatywa Stowarzyszenia Wiosna, która nie tylko dostarcza pomoc materialną, ale również oferuje wsparcie psychologiczne rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Już po raz dziesiąty Rutkowski Group z wielkim zapałem uczestniczył w projekcie, kompletując prezentowy "worek" rodzinie z Ełku. Dyrektor marketingu & PR Rutkowski Group, Justyna Posadzy, podkreśla, że to nie tylko czas spełnionych marzeń, ale również wzruszeń, które budują więź zarówno między obdarowanymi rodzinami, jak i samymi darczyńcami:
- To nie tylko materialna pomoc, ale również gest solidarności i wsparcia psychologicznego, który pozostawił uśmiech na twarzach całej rodziny. Rodzina w podziękowaniu wykonała dla nas cudowny stroik świąteczny. Wiele radości niesie ze sobą ta cudowna inicjatywa, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział kolejny raz.
- Za rok również nie zabraknie nas w gronie darczyńców – uzupełnia Prezes Rutkowski Group, Kamil Rutkowski.
Mikołajkowy Autobus Radia 5
6 grudnia miał miejsce 29. finał akcji Mikołajkowy Autobus @Radia5. Jak co roku, spółka Rutkowski Development Sobola Biel (należąca do grupy kapitałowej Rutkowski Group) uczestniczyła w inicjatywie, która ma na celu świąteczne obdarowanie prezentami podopiecznych ze @Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Suwałkach. Od ponad ćwierć wieku, spod siedziby Radia 5 wyjeżdżał z dziećmi i dziennikarzami świątecznie przystrojony autobus. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Mikołajkowy Autobus Radia 5 zmienił nieco swoją formułę i paczki zostały osobiście zawiezione przez zespół Rutkowski Development Sobola Biel do siedziby „Przystani”. To był dzień pełen uśmiechów, radości i spełnionych marzeń.
Rutkowski Group z radością podkreśla jak inspirujące jest uczestnictwo w tym pięknym okresie dzielenia się miłością i solidarnością.
- Wierzymy, że te drobne gesty radości sprawiają, że świat staje się bardziej serdeczny, a serca rodzin biją pełniejszym tempem, otoczone wsparciem społeczności – podsumowuje Prezes Rutkowski Group, Kamil Rutkowski.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.