Rutkowski Group od lat wspiera Szlachetną Paczkę
W Ełku mieszka pewna rodzina, której trudne życie odmieniło się dzięki sercu i zaangażowaniu pracowników Rutkowski Group. Grupa kapitałowa, znana z realizacji mieszkaniowych i komercyjnych na terenie całej Polski, po raz kolejny włączyła się w szczytne działania charytatywne. Wzięła udział w dwóch projektach – Szlachetnej Paczce i Mikołajkowym Autobusie Radia 5.
Szlachetna Paczka to inicjatywa Stowarzyszenia Wiosna, która nie tylko dostarcza pomoc materialną, ale również oferuje wsparcie psychologiczne rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Już po raz dziesiąty Rutkowski Group z wielkim zapałem uczestniczył w projekcie, kompletując prezentowy "worek" rodzinie z Ełku. Dyrektor marketingu & PR Rutkowski Group, Justyna Posadzy, podkreśla, że to nie tylko czas spełnionych marzeń, ale również wzruszeń, które budują więź zarówno między obdarowanymi rodzinami, jak i samymi darczyńcami:
- To nie tylko materialna pomoc, ale również gest solidarności i wsparcia psychologicznego, który pozostawił uśmiech na twarzach całej rodziny. Rodzina w podziękowaniu wykonała dla nas cudowny stroik świąteczny. Wiele radości niesie ze sobą ta cudowna inicjatywa, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział kolejny raz.
- Za rok również nie zabraknie nas w gronie darczyńców – uzupełnia Prezes Rutkowski Group, Kamil Rutkowski.
Mikołajkowy Autobus Radia 5
6 grudnia miał miejsce 29. finał akcji Mikołajkowy Autobus @Radia5. Jak co roku, spółka Rutkowski Development Sobola Biel (należąca do grupy kapitałowej Rutkowski Group) uczestniczyła w inicjatywie, która ma na celu świąteczne obdarowanie prezentami podopiecznych ze @Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Suwałkach. Od ponad ćwierć wieku, spod siedziby Radia 5 wyjeżdżał z dziećmi i dziennikarzami świątecznie przystrojony autobus. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Mikołajkowy Autobus Radia 5 zmienił nieco swoją formułę i paczki zostały osobiście zawiezione przez zespół Rutkowski Development Sobola Biel do siedziby „Przystani”. To był dzień pełen uśmiechów, radości i spełnionych marzeń.
Rutkowski Group z radością podkreśla jak inspirujące jest uczestnictwo w tym pięknym okresie dzielenia się miłością i solidarnością.
- Wierzymy, że te drobne gesty radości sprawiają, że świat staje się bardziej serdeczny, a serca rodzin biją pełniejszym tempem, otoczone wsparciem społeczności – podsumowuje Prezes Rutkowski Group, Kamil Rutkowski.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.