Komunikaty PR

Samsung rozszerza współpracę z Google w obszarze inteligentnego domu

2022-10-19  |  10:00
Biuro prasowe

W ramach współpracy firmy rozwijać będą możliwości standardu Matter, dzięki któremu zarządzenie inteligentnym domem stanie się łatwiejsze. Elastyczność i lepsza współpraca pomiędzy poszczególnymi ekosystemami w ramach smart home to większa wygoda dla użytkowników rozwiązań oferowanych przez Samsung i Google.   

 

Firmy Samsung i Google dążyć będą do przeniesienia interoperacyjności inteligentnego domu na całkowicie nowy poziom. W najbliższych miesiącach użytkownicy telefonów i tabletów Samsung Galaxy będą mogli w prosty sposób dodawać urządzenia kompatybilne z protokołem Matter do swoich ekosystemów opartych na platformach SmartThings oraz Google Home.

 

Do tej pory korzystanie z poszczególnych urządzeń działających w wielu różnych ekosystemach nastręczało sporo trudności. W celu ich skonfigurowania niezbędne było wykonanie licznych działań w wielu aplikacjach, by połączyć różne konta, a komunikacja i tak często nie przebiegała pomyślnie w obydwu kierunkach. W związku z tym użytkownicy musieli pamiętać, za pomocą jakich aplikacji lub interfejsów mogą obsługiwać poszczególne urządzenia. Możliwość skonfigurowania wielu administratorów, jaką daje standard Matter stanowi podstawę rozwiązania pozwalającego na bezpośrednie podłączenie poszczególnych urządzeń do różnych aplikacji i ekosystemów. Dzięki temu użytkownicy mają szerszy wybór, jeśli chodzi o stosowane przez nich rozwiązania i cieszą się wyższym poziomem elastyczności.  Samsung i Google wykorzystują technologię pozwalającą na zarządzanie urządzeniami przez wielu administratorów, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie, podłączanie oraz sterowanie urządzeniami obsługującymi protokół Matter za pomocą działających w systemie Android aplikacji SmartThings lub Google Home.

 

Po uruchomieniu aplikacji SmartThings, użytkownicy zostaną poinformowani, że w sieci pracują urządzenia skonfigurowane za pomocą Google Home i będą mogli w prosty sposób dodać je do systemu SmartThings (i odwrotnie). Dzięki takiemu rozwiązaniu, domownicy będą mogli sterować wszystkimi urządzeniami działającymi w ramach inteligentnego domu z jednego miejsca - czy to z poziomu aplikacji SmartThings, czy też Google Nest Hub. Wyeliminowana zostanie konieczność ręcznego dodawania każdego urządzenia. Nie trzeba będzie również pamiętać, do którego z ekosystemów zostało ono dodane w pierwszej kolejności.

 

Z aplikacją Samsung SmartThings telewizor, taki jak np. Neo QLED QN91B, staje się centralnym hubem, który pozwala wygodnie sterować innymi urządzeniami domowymi z jednego punktu. Obecnie platforma współpracuje z około 40 urządzeniami gospodarstwa domowego. Należą do nich pralki, suszarki do ubrań, zmywarki do naczyń, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, piekarniki, okapy, płyty kuchenne i kuchenki mikrofalowe.

 

Rozszerzenie SmartThings Cooking możemy zintegrować z piekarnikiem parowym, lodówką i płytą indukcyjną[1], Aplikacja wyszuka i zarekomenduje wyjątkowe przepisy, a następnie przygotuje listę niezbędnych zakupów i zaleci odpowiednie plany żywieniowe. Dzięki rozszerzeniu SmartThings Energy konsumenci mogą obniżyć koszty zużycia energii w domu, automatycznie przełączając kompatybilne inteligentne urządzenia w tryb oszczędzania[2].

 

 

„Jako największy deweloper systemu Android, Samsung ceni sobie bliską współpracę z firmą Google. Zwiększając poziom elastyczności za pomocą nowej funkcjonalności pozwalającej na obsługę urządzeń przez wielu administratorów naturalnie wchodzimy w kolejny etap naszej współpracy. Dzięki takiemu podejściu możemy wspierać liczne grono zarówno aktualnych, jak i przyszłych użytkowników produktów oferowanych przez Samsung i Google” - powiedział Jaeyeon Jung, Wiceprezes i Dyrektor ds. SmartThings w Dziale Urządzeń Mobilnych eXperience Samsung Electronics. „Twórcy platform SmartThings i Google szanują wybory dokonywane przez konsumentów i starają się zapewnić im wszelkie narzędzia niezbędne do sterowania poszczególnymi urządzeniami. Nasza współpraca potwierdza zaangażowanie obydwu firm, zwiększając jednocześnie poziom komfortu użytkowników oraz promując transparentność pomiędzy obydwoma ekosystemami”.

 

„Jesteśmy przekonani, że uruchomienie protokołu Matter spowoduje wśród konsumentów wzrost oczekiwań związanych z elastycznością systemów obsługujących inteligentne domy. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z firmą Samsung, a także z tego, że dajemy aktualnym i nowym użytkownikom inteligentnych domów wgląd w rozwiązania przyszłości, pozwalając im jednocześnie cieszyć się łatwością i komfortem eksploatowania nowych systemów” - dodał Matthew McCullough, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami w Dziale Rozwoju Systemu Android firmy Google.

 

 

 

 

 

Oferowana przez Samsung i Google funkcja pozwalająca platformie Matter zarządzać urządzeniami działającymi w ramach różnych ekosystemów zadebiutuje na rynku w najbliższych tygodniach. Dodatkowe informacje dotyczące systemu SmartThings można uzyskać na stronie www.smartthings.com.

 

 


[1] SmartThings Cooking i każde podłączone urządzenie muszą być zarejestrowane na jednym koncie Samsung Account.

 

[2] SmartThings Energy i każde podłączone urządzenie muszą być zarejestrowane na jednym koncie Samsung Account.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.