SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia

Nie pamiętasz kiedy ostatnio czułeś się zrelaksowany po kąpieli? Brakuje Ci energii pod koniec dnia? Zasypiasz i budzisz się zestresowany? Jeśli chcesz to zmienić, sprawdź porady od SANPLAST SA i dowiedz się jak kąpiel może pomóc w redukcji stresu i lepszym odprężeniu.
Gdy wracamy po całym dniu zawirowań, stresu i pracy zdarza nam się, że nawet nie zwracamy uwagi na to, jak przygotowujemy się do snu. Po prostu bierzemy szybki prysznic lub kąpiel
w wannie i z wciąż pełną głową bieżących spraw kładziemy się spać. I tak dzień po dniu…Stosując się jednak do kilku wskazówek można diametralnie zmienić swoją kąpielową rutynę sprawiając, że będziemy kładli się i wstawali wypoczęci, z lepszym samopoczuciem.
Jakie elementy mają znaczenie podczas kąpieli?
Podstawową zasadą, aby kąpiel była źródłem lepszego samopoczucia jest czas jej trwania. Nie może być on zbyt krótki, bo nie zdążymy się zrelaksować, ani zbyt długi, bo możemy doprowadzić do przesuszenia skóry. Wygodna wanna czy kabina prysznicowa, w której zamontowana jest deszczownica, mogą potęgować odprężające doznania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia łazienkowego, a w nim, np. wanny z hydromasażem. Aby czerpać jak najwięcej z kąpieli, temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni i trwać nie dłużej niż pół godziny. Udowodnione jest, że taka temperatura łagodzi bóle mięśni i stawów. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich produktów do kąpieli używamy i czym myjemy nasze ciało. Świetnie, podczas relaksu, sprawdzą się aromatyczne olejki oraz specjalne gąbki, przeznaczone do masażu.
Nastrój – kluczem do relaksu
Wszystkie te działania zdadzą się na nic, jeśli nie zadbamy o odpowiedni nastrój w łazience. Przed planowanym relaksem, powinniśmy ją przygotować, zmieniając barwę światła na cieplejszą, zapalając świece i włączając relaksującą muzykę. W ten sposób odczucia będą większe, a my bardziej zrelaksowani.
„W obecnej sytuacji kąpiel pod prysznicem, czy też w wannie jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i radzenie sobie ze stresem. Po tak przygotowanej kąpieli z pewnością zaśnie nam się szybciej, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Sugerujemy, aby takie seanse odbywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co 2-3 dni. Łatwiej zachowamy dzięki temu równowagę psychiczną, nasz sen będzie bardziej jakościowy, a nasze baterie w pełni naładowane, aby sprostować wyzwaniom kolejnego dnia.”- radzi ….SANPLAST SA

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.