SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia

Nie pamiętasz kiedy ostatnio czułeś się zrelaksowany po kąpieli? Brakuje Ci energii pod koniec dnia? Zasypiasz i budzisz się zestresowany? Jeśli chcesz to zmienić, sprawdź porady od SANPLAST SA i dowiedz się jak kąpiel może pomóc w redukcji stresu i lepszym odprężeniu.
Gdy wracamy po całym dniu zawirowań, stresu i pracy zdarza nam się, że nawet nie zwracamy uwagi na to, jak przygotowujemy się do snu. Po prostu bierzemy szybki prysznic lub kąpiel
w wannie i z wciąż pełną głową bieżących spraw kładziemy się spać. I tak dzień po dniu…Stosując się jednak do kilku wskazówek można diametralnie zmienić swoją kąpielową rutynę sprawiając, że będziemy kładli się i wstawali wypoczęci, z lepszym samopoczuciem.
Jakie elementy mają znaczenie podczas kąpieli?
Podstawową zasadą, aby kąpiel była źródłem lepszego samopoczucia jest czas jej trwania. Nie może być on zbyt krótki, bo nie zdążymy się zrelaksować, ani zbyt długi, bo możemy doprowadzić do przesuszenia skóry. Wygodna wanna czy kabina prysznicowa, w której zamontowana jest deszczownica, mogą potęgować odprężające doznania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia łazienkowego, a w nim, np. wanny z hydromasażem. Aby czerpać jak najwięcej z kąpieli, temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni i trwać nie dłużej niż pół godziny. Udowodnione jest, że taka temperatura łagodzi bóle mięśni i stawów. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich produktów do kąpieli używamy i czym myjemy nasze ciało. Świetnie, podczas relaksu, sprawdzą się aromatyczne olejki oraz specjalne gąbki, przeznaczone do masażu.
Nastrój – kluczem do relaksu
Wszystkie te działania zdadzą się na nic, jeśli nie zadbamy o odpowiedni nastrój w łazience. Przed planowanym relaksem, powinniśmy ją przygotować, zmieniając barwę światła na cieplejszą, zapalając świece i włączając relaksującą muzykę. W ten sposób odczucia będą większe, a my bardziej zrelaksowani.
„W obecnej sytuacji kąpiel pod prysznicem, czy też w wannie jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i radzenie sobie ze stresem. Po tak przygotowanej kąpieli z pewnością zaśnie nam się szybciej, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Sugerujemy, aby takie seanse odbywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co 2-3 dni. Łatwiej zachowamy dzięki temu równowagę psychiczną, nasz sen będzie bardziej jakościowy, a nasze baterie w pełni naładowane, aby sprostować wyzwaniom kolejnego dnia.”- radzi ….SANPLAST SA

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.