Ściana z pomysłem. Jak zaaranżować ją nad biurkiem?
Ściana za biurkiem ma moc oddziaływania na nasze samopoczucie, koncentrację i produktywność. Odpowiednio zaprojektowana, może stać się źródłem inspiracji, miejscem przechowywania ważnych informacji lub po prostu estetycznym tłem, które podkreśla charakter naszej przestrzeni. Oto 3 kreatywne pomysły na jej aranżację.
1. Panele tapicerowane
Taki efekt osiągniemy, wieszając nad biurkiem panele tapicerowane. Będą one nie tylko atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem. Bogaty wybór kształtów, kolorów oraz tkanin obiciowych sprawia, że z paneli tapicerowanych stworzymy personalizowane układy, dopasowane do potrzeb, upodobań oraz dostępnego na ścianie miejsca. Można przypiąć do nich plan zajęć, ważne notatki, zdjęcia czy pocztówki, które przywrócą miłe wspomnienia. Dodatkowo, panele tapicerowane posiadają właściwości akustyczne tłumiące niepożądane dźwięki, co jest szczególnie cenne w domowym biurze czy pokoju ucznia lub studenta.
2. Multifunkcyjna tablica
Gdzie umieścić przybory szkolne, aby były zawsze w naszym zasięgu, a jednocześnie nie zajmowały miejsca na biurku? Wielofunkcyjna tablica z dedykowanymi akcesoriami ułatwi organizację strefy nauki oraz pracy. To sprytne wykorzystanie ściany poprawi komfort użytkowania blatu, pozostawiając na nim więcej przestrzeni na laptopa, zeszyty czy książki.
Drewniane tablice doskonale łączą się z panelami tapicerowanymi. W ten sposób możemy tworzyć zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne układy, które będą sprzyjać kreatywnemu myśleniu.
3. Lamele
Lamele to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają sposobu na wydzielenie kreatywnej przestrzeni. Dostępność kolorów i szerokości szczebelków umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do wnętrz urządzonych w różnych stylistykach – sypialni czy salonu. Nie tylko będą stanowić efektowne tło, ale dodatkowo wyciszą wnętrze, zapewniając spokój oraz prywatność.
Więcej inspiracji na wykończenie ściany nad biurkiem znajdziemy w salonach VOX i na vox.pl.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.