Ściana z pomysłem. Jak zaaranżować ją nad biurkiem?
Ściana za biurkiem ma moc oddziaływania na nasze samopoczucie, koncentrację i produktywność. Odpowiednio zaprojektowana, może stać się źródłem inspiracji, miejscem przechowywania ważnych informacji lub po prostu estetycznym tłem, które podkreśla charakter naszej przestrzeni. Oto 3 kreatywne pomysły na jej aranżację.
1. Panele tapicerowane
Taki efekt osiągniemy, wieszając nad biurkiem panele tapicerowane. Będą one nie tylko atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem. Bogaty wybór kształtów, kolorów oraz tkanin obiciowych sprawia, że z paneli tapicerowanych stworzymy personalizowane układy, dopasowane do potrzeb, upodobań oraz dostępnego na ścianie miejsca. Można przypiąć do nich plan zajęć, ważne notatki, zdjęcia czy pocztówki, które przywrócą miłe wspomnienia. Dodatkowo, panele tapicerowane posiadają właściwości akustyczne tłumiące niepożądane dźwięki, co jest szczególnie cenne w domowym biurze czy pokoju ucznia lub studenta.
2. Multifunkcyjna tablica
Gdzie umieścić przybory szkolne, aby były zawsze w naszym zasięgu, a jednocześnie nie zajmowały miejsca na biurku? Wielofunkcyjna tablica z dedykowanymi akcesoriami ułatwi organizację strefy nauki oraz pracy. To sprytne wykorzystanie ściany poprawi komfort użytkowania blatu, pozostawiając na nim więcej przestrzeni na laptopa, zeszyty czy książki.
Drewniane tablice doskonale łączą się z panelami tapicerowanymi. W ten sposób możemy tworzyć zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne układy, które będą sprzyjać kreatywnemu myśleniu.
3. Lamele
Lamele to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają sposobu na wydzielenie kreatywnej przestrzeni. Dostępność kolorów i szerokości szczebelków umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do wnętrz urządzonych w różnych stylistykach – sypialni czy salonu. Nie tylko będą stanowić efektowne tło, ale dodatkowo wyciszą wnętrze, zapewniając spokój oraz prywatność.
Więcej inspiracji na wykończenie ściany nad biurkiem znajdziemy w salonach VOX i na vox.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.