Ściana z pomysłem. Jak zaaranżować ją nad biurkiem?
Ściana za biurkiem ma moc oddziaływania na nasze samopoczucie, koncentrację i produktywność. Odpowiednio zaprojektowana, może stać się źródłem inspiracji, miejscem przechowywania ważnych informacji lub po prostu estetycznym tłem, które podkreśla charakter naszej przestrzeni. Oto 3 kreatywne pomysły na jej aranżację.
1. Panele tapicerowane
Taki efekt osiągniemy, wieszając nad biurkiem panele tapicerowane. Będą one nie tylko atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem. Bogaty wybór kształtów, kolorów oraz tkanin obiciowych sprawia, że z paneli tapicerowanych stworzymy personalizowane układy, dopasowane do potrzeb, upodobań oraz dostępnego na ścianie miejsca. Można przypiąć do nich plan zajęć, ważne notatki, zdjęcia czy pocztówki, które przywrócą miłe wspomnienia. Dodatkowo, panele tapicerowane posiadają właściwości akustyczne tłumiące niepożądane dźwięki, co jest szczególnie cenne w domowym biurze czy pokoju ucznia lub studenta.
2. Multifunkcyjna tablica
Gdzie umieścić przybory szkolne, aby były zawsze w naszym zasięgu, a jednocześnie nie zajmowały miejsca na biurku? Wielofunkcyjna tablica z dedykowanymi akcesoriami ułatwi organizację strefy nauki oraz pracy. To sprytne wykorzystanie ściany poprawi komfort użytkowania blatu, pozostawiając na nim więcej przestrzeni na laptopa, zeszyty czy książki.
Drewniane tablice doskonale łączą się z panelami tapicerowanymi. W ten sposób możemy tworzyć zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne układy, które będą sprzyjać kreatywnemu myśleniu.
3. Lamele
Lamele to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają sposobu na wydzielenie kreatywnej przestrzeni. Dostępność kolorów i szerokości szczebelków umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do wnętrz urządzonych w różnych stylistykach – sypialni czy salonu. Nie tylko będą stanowić efektowne tło, ale dodatkowo wyciszą wnętrze, zapewniając spokój oraz prywatność.
Więcej inspiracji na wykończenie ściany nad biurkiem znajdziemy w salonach VOX i na vox.pl.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.