Sen hrabiego Chesterfielda czyli współczesne sofy pikowane
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W ciągu ostatniego roku dużą część uwagi poświęcaliśmy przestrzeniom, do których byliśmy ograniczeni – naszym domom. Teraz wreszcie zapragnęliśmy, by nabrały innego wyglądu i stały się odzwierciedleniem osobistego stylu. Dzięki podejrzanemu na wybiegach trendowi na pikowane torebki, klapki i kurtki, tendencja ta przeniosła się także do przestrzeni domowych, po raz kolejny pokazując płynny dialog pomiędzy modą a designem.
Pikowane meble i detale przeniknęły do naszych domów, przynosząc za sobą wyjątkowo przyjemne i przytulne doznania. Trend ten we wnętrzach daje się zauważyć we wszystkim - od sof, przez poduszki aż po oprawy oświetleniowe. Bufiasty, przeskalowany wygląd ma moc dodawania nowej tekstury każdemu pomieszczeniu. W przypadku salonowych sof w wersji skórzanej pikowanie staje się mocnym akcentem, przypominającym modne kurtki motocyklowe, wnętrza amerykańskich barów czy eleganckie hotele z sofami w stylu Chesterfield. W subtelnych, kobiecych wnętrzach, np. w stylu retro, boho, czy glamour doskonale odnajdują się natomiast sofy otapicerowane bardziej delikatnymi tkaninami, jak welur czy szenil. Meble polskiej marki Sweet Sit z pikowanym siedziskiem, oparciem lub będące połączeniem obu kombinacji, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów tworzą w przestrzeni poczucie wyjątkowego luksusu. Trend ten został szybko zauważony przez architektów i projektantów wnętrz, którym pikowane powierzchnie spodobały się szczególnie ze względu na geometryczną i współczesną estetykę, a także funkcjonalność i wygodę.
Nowoczesne i uniwersalne wzornictwo mebli spod znaku Sweet Sit zdążyło zaskarbić sobie wielu zwolenników. Ponadczasowy design, funkcjonalność pozwalająca wykorzystywać sofy i narożniki zarówno do dziennego, jak i nocnego wypoczynku oraz kompaktowe wymiary sprawiły, że po tę markę zaczęli sięgać także polscy architekci wnętrz. Obecnie popularne pikowane sofy Olaf, Gaja, Nova, Nappa, Snap i Fiord projektanci z powodzeniem łączą z różnymi stylami architektury wnętrz i wprowadzają do rozmaitych pomieszczeń - od luksusowych apartamentów po najzwyklejsze mieszkania. Co stoi za tym sukcesem? O tym można przekonać się oglądając kolekcje sof i foteli marki Sweet Sit, których jakość gwarantuje Fabryka Mebli Gala Collezione.
www.SweetSit.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.