Komunikaty PR

Sezon na innowacyjny minimalizm – jakie ogrodzenia wybierzemy w 2020 roku

2020-01-09  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.04 MB )

Proste, minimalistyczne formy dostępne w ramach systemów, a do tego wyposażone w wiele zintegrowanych funkcji – tak w skrócie można opisać trendy ogrodzeniowe na rozpoczęty właśnie rok. Przeczytajcie w jaki sposób wasze ogrodzenie może stać się trendy i smart oraz stanowić przysłowiową wisienkę na torcie atrakcyjnej wizualnie posesji.

Współczesne ogrodzenie oprócz tego, że zachowało swoje pierwotne funkcje, którymi są ochrona posesji i zapewnianie jej bezpieczeństwa, kusi użytkowników nowymi możliwościami. Nie jest już tylko elementem montowanym z konieczności ochrony dobytku. Obecnie stanowi estetyczne dopełnienie domu, bez którego trudno wyobrazić sobie atrakcyjną wizualnie strefę przydomową.

Design i systemowość

W nadchodzącym sezonie najbardziej trendy będą ogrodzenia o prostych, geometrycznych i poprzecznych formach, w których dominuje linia prosta. Jeżeli chodzi o kolory to najchętniej wybierzemy szarość i antracyt – barwy te stanowią eleganckie i wysmakowane tło dla jasnych elewacji, które wciąż dominują w Polsce. Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się ogrodzenia frontowe dostępne w systemach tworzących estetyczną, designersko zaplanowaną całość. W tym samym stylu dostępne są furtka, brama, słupki i przęsła – taki zestaw dodaje urody całej posesji.

- W przypadku lica ogrodzenia najchętniej wybierane są systemy poziome, często nieprzezierne lub z ażurami różnej szerokości – opowiada prezes firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Marian Przybylski. - Odpowiedzią na te potrzeby są najnowsze modele Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych. Beryl to ogrodzenie nieprzezierne, w Trawertynie mamy możliwość wyboru delikatnej ażurowości lub w wersji Plus całkowitej nieprzezierności, natomiast modele Malachit i Turkus cechują się różnym stopniem przezierności. Wszystkie te propozycje, chociaż solidne i dające gwarancję prywatności, posiadają konstrukcję, która nadaje strefie przydomowej lekkości. Właśnie ogrodzenia dające możliwość wyboru stopnia przezierności, z poziomym układem wypełniania przęseł są obecnie popularnym trendem na rynku. Nowy rok z pewnością to potwierdzi.

Technologia

W nowym sezonie utrzyma się też trend na ogrodzenia inteligentne, smart czyli wyposażone w dodatkowe, użyteczne funkcje jak przystało na czasy rewolucji cyfrowej i globalnej wioski. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie funkcjami ogrodzenia takimi jak oświetlenie czy otwieranie bramy.

- Opracowaliśmy wielofunkcyjny moduł o nazwie Centerbox – opowiada Marian Przybylski. – Znajdują się w nim podzespoły odpowiedzialne za zasilanie, sterowanie bramą, furtką i oświetleniem Smart Light. Centerbox jest też wyposażony w domofon z wideomonitorem oraz skrzynkę na listy. Można powiedzieć, że to taki mózg całego ogrodzenia.

W roku 2020 klienci będą też cenić marki oferujące kompleksowe rozwiązania, a więc oprócz podstawowego asortymentu także dodatkowe elementy powiązane z ogrodzeniem takie jak np. oświetlenie ogrodowe czy ogrodzeniowe.

***

Ogrodzenie to ważny element strefy przydomowej, często decydujący też o naszym codziennym komforcie. Dlatego wybierajmy je zgodnie z trendami, ale pamiętajmy też, że powinno spełniać swoje główne zadanie. Jest nim zapewnienie prywatności i poczucia bezpieczeństwa, kiedy już zamknie się brama wjazdowa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.