Komunikaty PR

Sięgając po rekord - Geberit sponsorem Ultramaratonu Leśna Doba

2021-10-28  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dążenie do celu i przekraczanie własnych granic towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów. Bez tego nie byłoby przecież postępu. Geberit, jako marka innowacyjna, kładąca nacisk na rozwój technologiczny chętnie popiera wszelkie inicjatywy promujące bicie rekordów. Zatem z przyjemnością została jednym ze sponsorów Ultramaratonu Leśna Doba.

IV Bieg Ultramaraton Leśna Doba odbył się w dniach 9 - 10 października 2021 w Pabianicach, a dokładniej na terenie należących do miejscowości leśnych obszarów. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Wszystko Gra - Pabianice” przy współudziale - Urzędu Miejskiego w Pabianicach, Nadleśnictwa Kolumna, Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Róży. Głównym celem biegu była promocja zdrowego stylu życia i popularyzacja tej dyscypliny. Uczestnicy czekali na wydarzenie już od zeszłego roku. Nie odbyło się on wtedy w wyznaczonym terminie z powodu pandemii. W tym roku, po dodatkom rocznym przygotowaniu, na starcie pojawiło się prawie 100 biegaczy i drugie tyle nordic walkerów. Zawodnicy mieli do pokonania trasę po pętli o długości 12,3 km, tyle razy ile starczy im sił w ciągu 24 godzin. Po każdym okrążeniu na uczestników czekał w bazie ciepły posiłek i napoje. Mogli również spędzić tam dowolna ilość czasu przed kolejną pętlą. Zwycięzcą zostawał ten, kto pokonał największą liczbę kilometrów w najkrótszym czasie.

Drużyna Geberit

Geberit, jeden ze sponsorów IV Ultramaratonu Leśna Doba, miał również swoich zawodników na trasie. Dwóch śmiałków, którzy odważyli się sprawdzić swoje możliwości to pracownicy firmy. Byli nimi Tomasz Górniak, Production Supervisor – Packaging oraz Szymon Sypniewski, Senior IT System Engine. Ich przygotowanie i determinacja pozwoliły na zajęcie bardzo wysokich miejsc w rozgrywkach. Tomasz Górniak stanął na podium, zajmując 3 miejsce w kategorii M40, w kategorii Open 4, pokonując 166 km i 50 metrów w czasie 23:23:13. Natomiast 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej, przemierzając 98 km 400 metrów w czasie 23:07:23 należało do Szymona Sypniewskiego, w starciu nordic walking.

Start poprzedzały wielomiesięczne przygotowania i treningi – Pierwsze kilometry były przyjemnością. Marsz w grupie pozwalał na rozmowy ze współzawodnikami, podziwianie malowniczych krajobrazów i nawet zrobienie pamiątkowych zdjęć. Z każdą kolejna pętlą wysiłek był co raz większy. Na szczęście poza lekami przeciwbólowymi i żelami energetycznymi wsparcia i energii dodawali współuczestnicy. Możliwość odpoczynku po każdym okrążeniu i zjedzenia przygotowanych przez organizatorów posiłków, pozwalała też na ładowanie akumulatorów do dalszej walki z własnymi słabościami i ograniczeniami, bo jak mówią „niemożliwe istnieje tylko w naszej głowie” – opowiada Szymon Sypniewski. Każdy z uczestników Ultamaratonu Leśna Doba jest zwycięzcą przede wszystkim sam dla siebie. Każdy osiągnął więcej niż sądził.

Specjalne słowa uznania w stronę całej firmy Geberit, ale przede wszystkim reprezentujących ją zawodników padły też z ust Dyrektora Biegu Ultramaraton Leśna Doba  – Podziękowania za wsparcie dla firmy Geberit – Geberit Produkcja. Miłość do sportu to nie wszystko, co nas łączy. Wartości, które reprezentuje firma, doskonale współgrają również z duchem naszej imprezy. Geberit dostarcza rozwiązania trwałe i funkcjonalne, a przy tym piękne i wyprodukowane w ekologiczny, przyjazny dla środowiska sposób. Jak mówi nasz Sponsor: „Wydarzenie 24h Ultramaraton Leśna Doba jest bardzo nietypowym i ekstremalnym eventem, który nie tylko wymaga wielomiesięcznych treningów samych zawodników, ale i przygotowania organizatorów do wydarzenia. W tym wypadku wiedzieliśmy, że staną na wysokości zadania i się nie pomyliliśmy – mówi Piotr Pazdej, Dyrektor Zawodów.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji Biuro prasowe
2021-12-03 | 13:27

Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji

Dbanie o czystość w domu to wymagające zadanie. Choć od zawsze tak było, współczesne podejście do tego tematu różni się od tego z poprzednich lat. Z jednej strony mamy
Dom Co warto wiedzieć o kamieniu naturalnym w domu? 5 mitów i 5 faktów
2021-12-03 | 10:58

Co warto wiedzieć o kamieniu naturalnym w domu? 5 mitów i 5 faktów

Mit 1. Kamień jest drogi Kamienie naturalne oferowane są w różnych przedziałach cenowych, nie tylko ekskluzywnych. Koszt zależy m.in. od gatunku, formatu płyty, grubości. Dużą
Dom Nowa kolekcja LARGA od Cersanit – kompleksowe piękno dla Twojej łazienki
2021-12-02 | 12:10

Nowa kolekcja LARGA od Cersanit – kompleksowe piękno dla Twojej łazienki

Niezwykle nowoczesna, zawsze niezawodna, pozwalająca na wyrażenie swojego charakteru oraz prawdziwie kompleksowa – nowa kolekcja LARGA od marki Cersanit oferuje wszystko to, czego w swojej

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.