Komunikaty PR

Sielskość i swoboda – kolekcje Boho i Timeless w studio Katarzyny Bosackiej

2022-09-20  |  13:00
Biuro prasowe

Styl sielski, w którym pierwsze skrzypce gra prostota? A może boho zachwycające lekkością i nawiązaniem do motywów etnicznych? Te konwencje z łatwością łączą się ze sobą przynosząc zaskakujące rezultaty aranżacyjne.

Pełen luz w stylu boho

Boho to styl, który przeżywa renesans i wraca na salony w wielkim stylu. Lekkość, nawiązywanie do motywów etno czy kultury hippie wnosi do wnętrz odrobinę tajemniczości i nutkę efemeryczności, inspirując do poszukiwania nowych wrażeń i odkrywania własnych emocji. Dziś, gdy prym wiedzie nowoczesność, często brakuje nam naturalności. Nic więc dziwnego, że grono zwolenników swobody boho we wnętrzach wciąż rośnie. Artyzm, wygoda i wakacyjny luz – to najważniejsze cechy tej estetyki.

W kolekcji Boho od Macieja Zienia sporo się dzieje. Błękitna mozaikowa struktura optycznie powiększa przestrzeń tworząc poczucie głębi i wielowymiarowości.

Z nutą prowansalskiej prostoty

Sielska estetyka to także klasyczna elegancja - prosta, bez zbędnych ozdobników. Właśnie taka jest kolekcja Timeless, która wprowadza do wnętrz sznyt prowansalskiego kolorytu. Przełamane biele i struktury nawiązujące do tradycyjnych boazerii czy lamperii sprawiają, że przestrzeń przenika wyjątkowy klimat francuskiej świeżości, w której może w pełni rozgościć się natura.

Ponadczasowa forma zyskuje niezwykłą miękkość, wypełniając wnętrza nastrojowym ciepłem i łagodnością. Już sama nazwa – Timeless – sugeruje, że kolekcja ta sprawdzi się zarówno w kuchni, korytarzu, jak i w łazience. Całość aranżacji dopełnia podłoga wyłożona kolekcją Wood, inspirowaną drewnem.

Wyważone połączenie w studio Kasi Bosackiej

Przykłady wyjątkowego zastosowania gresów i płytek ceramicznych we wnętrzach znajdziemy w nowej odsłonie cyklu  Open the Door for Tubądzin. Kasia Bosacka, gospodyni programów takich jak „Wiem, co jem” czy „Eko Bosacka”, wykorzystała kolekcje Timeless, Boho oraz Wood Grupy Tubądzin w swoim nowym studio nagraniowym. W kuchni znalazły się inspirowane panelami ściennymi płytki Timeless w swym żywym, zielonym kolorze. Przyciągające wzrok podłogi ułożono z gresu Wood Grain - płytki doskonale komponują się z meblami w stylu rustykalnym. Natomiast w łazience zastosowano płytki Boho z motywem błękitnej mozaiki, która wypełniła przestrzeń prysznicową.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.