Ślady historii w aranżacji wnętrz
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Ślady historii w aranżacji wnętrz
Zachowane do dziś meble i dekoracje z dawnych lat potrafią wykreować niepowtarzalną aurę we wnętrzach. Naznaczone upływem czasu wzbogacają wystrój, z niebywałą łatwością tworząc stylowe wnętrza z duszą.
Noszące ślady historii elementy wyposażenia to sposób, by odciąć się od masowych trendów aranżacyjnych i wykreować wnętrza z klimatem, którego zwyczajnie nie da się skopiować. Stanowią obiecującą przeciwwagę dla wszystkiego, co produkowne jest na masową skalę, z charakterystycznym dla siebie urokiem upiększając dom. Biała komoda, na której czas odcisnął swe piętno, wyeksponowana na tle ciemnej zieleni Ficus N378 z palety Tikkurila z sentymentem przypomina o przeszłości, jeszcze dobitniej opowiadając swoją własną historię. Z kolorem ściany wdzięcznie współgrają ustawione na szafce doniczkowe rośliny, które wnoszą powiew świeżości do wystroju.
Zestawienie kilku antycznych elementów w wystroju zapewnia fenomenalny aranżacyjny efekt. Dekoracyjna ościeżnica przemalowana na pudrowy róż Powder in Pisa z najnowszej kolekcji Tikkurila Color Now na 2024 rok staje się prawdziwą zdobniczą retro perełką, która efektownie harmonizuje z ustawioną w pomieszczenu dużą barokową szafą. Masywna bryła mebla ciekawie współgra z jego giętą formą, nadając mu lekkość i pałacowy, majestatyczny wręcz design. Oryginalny wystrój fantazyjnie uzupełniają miękki, włochaty dywan i okazały żyrandol z niebieskiego szkła, które dodają wnętrzu ekstrawagancji.
Nawiązanie do przeszłości w aranżacji wnętrz mogą wprowadzić także dodatki. Dlatego zamiast skrywać je w piwnicach czy na strychach, najlepiej wydobyć je na światło dzienne. Starodawny portret w złoconej ozdobnej ramie wspomina rodzinnych przodków i jest jednocześnie nietuzinkową dekoracją wnętrza. W estetykę minionych lat wpisują się też drzwi w klasycznym wzorze, fotel w stylu vintage, a także ułożony w szachownicę parkiet, który łączy wdzięk klasyki z elegancją, zwinnie balansując między przeszłością i tym, co tu i teraz. Piękną oprawę wnętrza tworzy przygaszony miodowy odcień L396 Beeswax od Tikkurila. Wypełnia dom przyjemnym ciepłem, z nostalgią przywołując dawne czasy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.