Komunikaty PR

Śmiałe zestawienia i designerskie detale

2022-04-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.24 MB )

To miał być – i rzeczywiście jest – prawdziwy dom otwarty. Wymarzone miejsce do życia dla czteroosobowej rodziny, a zarazem przestrzeń spotkań w gronie licznych przyjaciół i znajomych. Zgodnie z życzeniem inwestorów charakteryzuje go więc ponadczasowa elegancja, ale w nowoczesnym, niezobowiązującym wydaniu. Wybór architektek wnętrz, Anny Koszeli i Marty Smorowskiej, padł na uniwersalne formy, zdolne oprzeć się upływowi czasu, jednak w wyważonych zestawieniach z przedmiotami wyjątkowymi – sztuką i wzornictwem, w których lubują się gospodarze tego miejsca.

We wnętrzach, w których dziś gościmy, zwracają też uwagę szlachetne materiały wykończeniowe. Należą do nich zwłaszcza wielkoformatowe płyty kamienia naturalnego. Ponadto posadzki pokryte szykowną jodełką francuską. I wreszcie meble wykonane z litego drewna lub pokryte cennymi fornirami. Kamień i drewno podobnie jak starannie dobrane tkaniny wzbogacają projekt o zróżnicowane tekstury i faktury. Ten sam walor mają też zjawiskowe mozaiki włoskiej marki Bisazza. Jedna z nich, z motywem plecionki wiedeńskiej, wita domowników i ich gości w niezwykle przestronnym holu, który płynnie przechodzi w salon.

Skoro marzeniem właścicieli było prowadzenie domu otwartego, pełnego gości, zaproponowałam im dom otwarty także na poziomie rzutu – mówi Anna Koszela. – Namówiłam ich, by nie robić wiatrołapu, ale zamienić hol wraz z klatką schodową w jednoprzestrzenne wnętrze, które zaprasza do wejścia. Ogrzewanie zamontowane w posadzce sprawia, że i zimą jest tu przyjemnie ciepło. A ponieważ w tej przestrzeni nie ma żadnych dodatkowych ścian, schody zabezpieczyliśmy wizualnie lekką osłoną ze stalowych linek. Ciemne stopnie z ukrytym mocowaniem wydają się unosić w powietrzu – dodaje.

Schody to jeden z najmocniejszych – a przy tym najbardziej efektownych – akcentów nowoczesności w prezentowanej wilii. Wokół znajdziemy jednak i nawiązania do dziedzictwa designu. Takie jak m.in. kasetonowe drzwi prowadzące do pomieszczeń prywatnych na piętrze. Na parterze z kolei widzimy secesyjne sztukaterie, które wzbogacają jadalnię. Tradycyjną techniką wykonała je z gipsu stara warszawska pracownia. W roli zwornika łączącego style i epoki wystąpił tu żyrandol wyraźnie zainspirowany estetyką z początku XX wieku. – Bardzo lubię eklektyzm – podkreśla Anna Koszela. Wzorniczy dialog bez wątpienia ogromnie wzbogaca nowoczesną architekturę rezydencji i daje jej rzeczywiście unikatowy wyraz.

Wystrój domu wyraźnie cechuje jednak szlachetny umiar w doborze kolorów, wzorów, efektów wizualnych. Z jednej strony więc aranżacja wnętrz nie konkuruje, ale harmonizuje z widokiem na ogród, który rozciąga się za wielkoformatowymi przeszkleniami. Z drugiej – stanowi znakomite tło dla ulubionych obrazów i rzeźb, częściowo widocznych na zdjęciach. Aparatem trudniej natomiast uchwycić codzienny komfort, o jaki zadbały architektki. Dość wymienić tu elementy takie jak system smart home, który ułatwia sterowanie urządzeniami domowymi i dba o bezpieczeństwo. Ponadto nagłośnienie, pozwalające cieszyć się muzyką w dowolnym zakątku domu. A przede wszystkim wysokiej klasy elementy wyposażenia. Wygodne w użyciu, trwałe – bezawaryjnie funkcjonujące przez lata.

Wyjątkowo piękne oblicze zaawansowanej technologii, które zauważymy w łazienkach to m.in. starannie dobrana armatura AXOR – bardzo praktyczna, a przy tym zachwycająca formami opracowanymi przez światowej sławy projektantów. W jednej z łazienek Anna Koszela wykorzystała baterie z serii AXOR Starck, projektu słynnego Philippe’a Starcka. Ich geometryczne, ale niepospolite kształty w połączeniu z trwałą powłoką chromową wyrażają bardzo współczesne rozumienie elegancji. Sztorcowa bateria umywalkowa ma w sobie wręcz coś z rzeźby kameralnej – metalowej statuetki – i może dlatego tak dobrze harmonizuje z szykiem wanny w marmurowej oprawie.

W drugiej łazience wybór padł na serię AXOR Citterio, również geometryczną w swej formie, ale tym razem opartą nie na walcu, a na prostopadłościanie. Kształt armatury podkreśla konwencję wnętrza, skomponowanego z kubicznych brył i linii prostych. Uważny obserwator jednocześnie dostrzeże, że drobne dźwignie mieszaczy wyglądają jak zatrzymane w ruchu albo lekko balansujące na narożnikach. Te zwracające uwagę detale dyskretnie dynamizują kompozycję łazienki. A wybór wolnostojącej baterii wannowej wprowadza powściągliwy, a jednak czytelny rys luksusu – tak pożądany w łazience służącej przecież nie tylko higienie, ale i relaksowi.

 

Zdjęcia: Hanna Długosz

Stylizacja: Anna Tyślerowicz

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.