Komunikaty PR

Smog czy czyste powietrze?

2022-09-27  |  10:30
Biuro prasowe

Temat smogu jak bumerang powraca przed sezonem grzewczym. Z roku na rok niewiele się w tej kwestii zmienia, a tej zimy sytuację pogorszyć mogą problemy z dostępnością węgla oraz jego szybujące w górę ceny. Nie warto czekać na to, aż wskaźniki poziomu zanieczyszczenia powietrza będą biły na alarm i już dziś zaopatrzyć się w dobry oczyszczacz powietrza.

Czy ze względu na stale rosnące ceny węgla należy spodziewać się, że w tym roku stan powietrza będzie jeszcze gorszy niż rok czy dwa lata temu? Choć wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima nie będzie zaliczana do najsroższych, to problemem mogą okazać się materiały opałowe. Nawet jeśli sami stosujemy się do zaleceń i korzystamy z ekologicznych rozwiązań do ogrzewania naszych domów i mieszkań, to zanieczyszczone powietrze może docierać spoza granic kraju, także do centralnych części Polski. Na szczęście nadal mamy wybór jakim powietrzem oddychamy przebywając w domu.

 

Postaw na skuteczny oczyszczacz powietrza

 

Na co dzień nie jesteśmy w stanie uchronić się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczonego powietrza - jeździmy do pracy, załatwiamy sprawy na mieście, odbieramy dzieci ze szkoły lub przedszkola. Dlatego też - właśnie przebywając w domu – powinniśmy bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo, komfort a przede wszystkim zdrowie domowników. Tym bardziej, jeśli mamy pod dachem małe dzieci. Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy.

 

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza, są zastosowane przez producenta filtry. W przypadku oczyszczaczy Samsung użytkownicy mogą liczyć aż na 3 filtry, z których każdy odpowiada za inny rodzaj zanieczyszczeń. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze powietrza Samsung Cube zostały wyposażone w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu pracują wyjątkowo cicho i wydajnie umożliwiając zdrowy i niczym niezakłócony wypoczynek.

 

Zdalnie zarządzaj pracą oczyszczacza

 

Dobre oczyszczacze gwarantują trzykrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu jednej godziny**. Dlatego też, po powrocie do domu, na efekty nie będziemy musieli zbyt długo czekać. W ofercie Samsung znajdują się także oczyszczacze z łącznością WiFi, które umożliwiają zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji SmartThings na telefonie***. Dzięki temu możemy dbać o jakość powietrza oraz sprawdzać poziom zanieczyszczenia w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji.

 

Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możemy włączyć bądź wyłączyć oczyszczacz, sterować innymi jego funkcjami oraz monitorować stan filtra****. Oczyszczacze obliczają swój czas pracy i informują kiedy należy go wymienić. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w domu. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika.

 

 

Jakość oczyszczaczy Samsung została wyróżniona certyfikatem PTA (modele AX90R7080WD i AX60R5080WD są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne) oraz wydawanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Atestem PZH (wszystkie modele), co oznacza, że są zgodne z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

 

Więcej informacji na temat oczyszczaczy powietrza Samsung znajdziesz na tlendobry.pl

 

 

* Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

** Warunkiem jest to, że oczyszczacz dobrany jest do wielkości oczyszczanej powierzchni. W oczyszczaczach powietrza Samsung wielkość pomieszczenia, do jakiego dedykowany jest dany oczyszczacz, możemy w prosty sposób sprawdzić już po nazwie AX40 (40m2), AX47 (47m2), AX60 (60m2), AX90 (90m2).

*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi, oraz konto Samsung Account.

**** Dane dla modeli AX90R7080WD, AX60R5080WD, AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Z kroplą zieleni w tle. Metamorfoza mieszkania dla rodziny z kotem Biuro prasowe
2022-11-29 | 12:40

Z kroplą zieleni w tle. Metamorfoza mieszkania dla rodziny z kotem

Gdy we własnym M zaczyna brakować nam miejsca, nie musimy od razu kupować nowego, większego mieszkania. Czasem wystarczy zwykły remont, czy też zmiana jego układu funkcjonalnego. Najlepszym
Dom Jaka powinna być funkcjonalna garderoba? Znajdź proste rozwiązania na oświetleni
2022-11-29 | 12:20

Jaka powinna być funkcjonalna garderoba? Znajdź proste rozwiązania na oświetleni

  W małym mieszkaniu - mała szafa. Jednak niewielki metraż i komfort użytkowania wcale nie muszą się wykluczać. Jak poradzić sobie z przechowywaniem odzieży bez olbrzymiej
Dom Głębokie tonacje, które nadadzą designerski szyk
2022-11-29 | 12:00

Głębokie tonacje, które nadadzą designerski szyk

Wnętrza utrzymane w ciemnych tonacjach mają w sobie głębię, która niezależnie od stylu wykończenia nadaje im elegancki charakter. Nie należy się przy tym obawiać efektu

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Natalia Jakuła: Uwielbiam połączenie stylu sportowego i eleganckiego. Jest to bardzo kobiece, wygodne i nareszcie modne

Trenerka cieszy się, że zakładając teraz adidasy do sukienki czy też szpilki do legginsów, nie jest postrzegana jako ktoś, kto nie zna trendów i nie potrafi się dobrze ubrać. Wręcz przeciwnie – styl sportowy ma coraz więcej zwolenniczek i zwolenników. Ona czuje się w nim doskonale, ale to nie oznacza, że stroni od eleganckich, dopasowanych sukienek, które podkreślają jej sylwetkę. Natalia Jakuła przekonuje, że nienaganną figurę zawdzięcza regularnym ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu, choć jak przekonuje, nie potrafi też odmówić sobie bezy czy brownie.

Konsument

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech. Rozwój rynku napędza rosnąca świadomość konsumentów

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa. Zajmują się dziś m.in. wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa, po które konsumenci sięgają coraz chętniej, ale też upcyklingiem żywności i ograniczaniem marnotrawstwa. Są też obszary bardziej zaawansowane, takie jak mięso hodowane w laboratoriach czy druk 3D jedzenia. – Wiele osób myśli, że to może jakaś przemijająca moda, ja myślę, że to już zmiana, której nie da się zatrzymać – mówi Piotr Grabowski z foodtech.ac. Co istotne, podobnie podchodzą do tego inwestorzy, którzy chcą wspierać ten biznes.

IT i technologie

Znani muzycy stworzyli utwór oparty na dźwiękach natury. Specjalne urządzenia zebrały „muzykę” z Puszczy Białowieskiej

Fale elektromagnetyczne wytwarzane przez rośliny mogą stanowić akompaniament muzyczny. Dzięki specjalnemu urządzeniu impulsy zarejestrowane w Puszczy Białowieskiej zostały zamienione na dźwięki i dostarczone do studia produkcyjnego. Tam z udziałem wokalistki Pauliny Przybysz i znanego producenta muzycznego Baascha powstała piosenka, stanowiąca efekt czwartej edycji projektu Czarna Polana. – Sporym wyzwaniem było zbieranie autentycznych dźwięków, bo dużo łatwiej jednak jest te dźwięki wyprodukować w zaciszu studia czy kupić, ale dzięki temu w „Pulsie” natura faktycznie wybrzmiewa – podkreślają realizatorzy kampanii.