Soudal partnerem kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Firma Soudal bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, przygotowanej przez Polski Związek Okna i Drzwi. Celem kampanii jest promowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu termomodernizacji budynku w trosce o oszczędność energetyczną i jakość środowiska naturalnego.
Skuteczna termoizolacja minimalizuje straty energii cieplnej w pomieszczeniach i podnosi komfort ich użytkowania, a także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i ograniczenia zużycia cennych surowców. Intencją, jaka stoi za kampanią „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, jest dostarczenie wartościowych informacji na temat kompleksowej termomodernizacji domu, zaprezentowanie energooszczędnych technologii budowlanych oraz zaakcentowanie wagi prawidłowego montażu przy stosowaniu poszczególnych rozwiązań.
Najnowsza inicjatywa Związku POiD to kolejna odsłona akcji „DOBRY MONTAŻ”, której wieloletnim partnerem jest firma Soudal – światowy lider sektora chemii budowlanej i ekspert w swojej branży. Soudal od lat oferuje nowoczesne systemy i materiały gwarantujące poprawę charakterystyki energetycznej budynku. Jedną z flagowych propozycji firmy jest system montażu okien Soudal Window System (SWS), który znacząco ogranicza ryzyko powstania mostków termicznych wokół stolarki dzięki zastosowaniu trójwarstwowego uszczelnienia złącza okiennego. W SWS funkcję izolatora termicznego pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która od strony wnętrza budynku zabezpieczana jest taśmą lub płynną membraną paroszczelną, a od strony zewnętrznej – taśmą lub membraną paroprzepuszczalną. Materiały te przeciwdziałają przenikaniu wilgoci do pianki, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej z wnętrza złącza okiennego na zewnątrz budynku. W rezultacie pianka pozostaje sucha i nie traci swoich właściwości izolacyjnych. SWS jest systemem całorocznym, który znajduje zastosowanie w niemal każdych warunkach.
W jego skład wchodzą m.in. taśmy okienne i pianki poliuretanowe z zimową formułą, które pozwalają prawidłowo zamontować okna również w ujemnych temperaturach. Z kolei płynne membrany Soudatight, których aplikacja nie wymaga – w przeciwieństwie do taśm okiennych – uprzedniego wyrównania i ustabilizowania podłoża, dają możliwość wykorzystania Soudal Window System w starszych i zabytkowych budynkach. Kiedy SWS stał się już standardem w energooszczędnym budownictwie, Soudal zaproponował rozwiązanie, które spełnia surowe wymogi budownictwa pasywnego – system do ciepłego montażu okien w warstwie termoizolacyjnej SoudaFrame SWI (Soudal Window Installation). Podstawowym elementem systemu SoudaFrame SWI jest rama montażowa z tworzywa GFRP, odznaczająca się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej. Osadzenie okna bezpośrednio na ramie GFRP pozwala maksymalnie zredukować liczbę mechanicznych łączników, które przyczyniają się do powstawania mostków termicznych. System ten jest w pełni kompatybilny z SWS i powinien być łącznie z nim stosowany. Skuteczność SoudaFrame SWI została potwierdzona certyfikatem Passive House Institute.
Do propozycji Soudal, rekomendowanych do prac termoizolacyjnych, należy również ocieplanie natryskowe pianą Soudafoam SPF, która cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, jest odporna na działanie grzybów i pleśni, nie ulega degradacji wraz z upływem czasu oraz umożliwia bardzo szybkie wykonanie izolacji. Powszechnie używana jest do ocieplania ścian, fundamentów, dachów i poddaszy. Natryskowa metoda aplikacji pozwala uzyskać jednolitą i bezszwową warstwę izolacji praktycznie w każdej sytuacji – piana bez problemu dociera do wszelkich zakamarków, nawet jeśli ocieplany element charakteryzuje się skomplikowaną geometrią. Oprócz piany Soudafoam SPF, której aplikacja wymaga użycia specjalnego agregatu do natrysku i jest zadaniem dla certyfikowanych wykonawców, Soudal oferuje natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu, przystosowaną do samodzielnej aplikacji standardowym pistoletem do pian lub za pomocą opatentowanego aplikatora Genius Gun. Pianka ta przeznaczona jest do wzmacniania i uzupełniania warstwy izolacji.
W portfolio firmy znajdziemy także pianę klejącą Soudabond Easy, która znajduje zastosowanie m.in. przy szczelnym montażu parapetów oraz mocowaniu płyt izolacyjnych (np. ze styropianu lub wełny mineralnej) podczas prac termomodernizacyjnych.
Informacje dotyczące działań podejmowanych w ramach kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ” będą na bieżąco publikowane na stronie dobrymontaz.com. Szczegóły dotyczące rozwiązań Soudal do termomodernizacji budynków można znaleźć na stronie https://domszczelny.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.