Soudal wspiera edukację młodych architektów
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat ubiegłych partnerem strategicznym Konkursu była firma Soudal.
Uroczysta gala Builder for the Future 2024, na której nagrodzono laureatów najnowszej odsłony Konkursu dla Młodych Architektów, tradycyjnie była punktem kulminacyjnym ogólnopolskiego programu edukacyjnego, promującego utalentowanych adeptów architektury. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu koncepcyjnego, który stanowił wyzwanie dla autora i wyrażał autorskie spojrzenie na architekturę. Przy ocenie nadesłanych prac członkowie Kapituły brali pod uwagę m.in. oryginalność koncepcji oraz nowatorstwo w podejściu do zadania. Pierwsza nagroda powędrowała do Dominiki Cieplak i Kamila Federygi z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za pracę pt. „Biała woda. Ból niepamięci”.
Wieloletnim partnerem strategicznym Konkursu dla Młodych Architektów jest firma Soudal – światowy lider w sektorze chemii budowlanej oraz pionier w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Z myślą o nieuniknionych wyzwaniach, jakie wyłaniają się przed młodymi architektami m.in. w związku z kryzysem klimatycznym, Soudal opracował kompleksowe systemy i niezawodne materiały chemii budowlanej, które pozwalają zoptymalizować zarządzanie energią w budynku. Jedną z najnowszych propozycji firmy jest system do montażu stolarki otworowej w warstwie termoizolacyjnej, przed licem ściany konstrukcyjnej – Soudal Window Installation (SWI). Kluczowy komponent SWI stanowi specjalna rama SoudaFrame SWI, bezpośrednio na której montowane jest okno. W rezultacie liczba mechanicznych łączników, będących główną przyczyną powstawania mostków termicznych wokół stolarki, zostaje zredukowana do minimum, a złącze okienne osiąga najwyższą izolacyjność termiczną. System SWI, którego skuteczność została potwierdzona w restrykcyjnych testach, posiada certyfikat prestiżowego Passive House Institute, co oznacza, że system ten jest odpowiedni dla domów pasywnych.
Poszukiwanie rozwiązań dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa niezmiennie pozostaje dla firmy Soudal jednym z najważniejszych celów strategicznych. Priorytetowo traktujemy również upowszechnianie wiedzy na temat energooszczędnych technologii budowlanych, zwłaszcza wśród młodych przedstawicieli sztuki architektury, którzy niebawem będą kształtować przestrzeń do życia dla nas i dla przyszłych pokoleń. Programy edukacyjne takie jak KDMA są dla firmy Soudal nie tylko okazją do wspierania młodych architektów w rozwoju zawodowym – stwarzają także możliwość ich inspirowania do wdrażania rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa – mówi Andrzej Chromiak, Product manager Soudal Polska.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.