Komunikaty PR

Śpij jak królowa!

2022-01-24  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Sen jest niezwykle potrzebny do regeneracji i odpoczynku. Niestety nadmiar stresu i napięcia może zakłócić naturalny proces zasypiania. Rozwiązaniem jest wprowadzenie ciała w stan relaksu. W ten sposób senność przyjdzie znacznie łatwiej. Przekonaj się jak poprawić jakość snu zmieniając nastrój panujący w sypialni i przestrzegając wieczornego rytuału.

Sen powinien być istotną częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Trudno jest wyglądać świeżo i pięknie o poranku, jeśli nie spało się wystarczająco długo i głęboko zeszłej nocy. W wielu przypadkach problemy z bezsennością są następstwem stresu, obowiązków zawodowych, kłopotów rodzinnych. Nasze emocje krążą wokół tych problemów, a nasz organizm, zamiast wyciszać się i relaksować, mobilizuje się do działania i szuka rozwiązania sytuacji. W takim stanie ciężko jest zasnąć. Jak to zmienić?

Sypialnia musi sprzyjać relaksowi

Sypialnia francuskiej królowej Marii Antoniny w pałacu w Wersalu była najważniejszym pomieszczeniem prywatnych apartamentów królewskich. To tutaj sypiała, zaczynała dzień poranną toaletą, która była rytuałem ściśle kontrolowanym przez dworską etykietę oraz przyjmowała gości. Taka atmosfera z pewnością nie sprzyjała odpoczynkowi. Nic więc dziwnego, że królowa spędzała większość czasu z dala od gwaru Wersalu w prywatnym pałacyku Petit Trianon. Twoja sypialnia również musi być miejscem pozbawionym harmidru dnia codziennego. To tutaj zaczynasz i kończysz każdy dzień. Wprowadź w niej atmosferę spokoju, relaksu i ukojenia.

Pomysłów na aranżację sypialni może być wiele. Najważniejsze, żeby ta przestrzeń podkreślała Twoją osobowość. Pamiętaj jednak, aby wyposażona była tylko w niezbędne meble i przedmioty. Nadmierna ilość drobiazgów, dodatków może wprowadzić chaos i ciasnotę. To nie służy wypoczynkowi. Ogranicz dekoracje do minimum, tak by łatwo było zachować ład i porządek. Wybierając oświetlenie postaw na rozproszone światło o ciepłej barwie.

Wygodny materac, odpowiednio dopasowana poduszka i kołdra to elementy, których nie może zabraknąć. Niepowtarzalny komfortowy klimat, zapewniający jednocześnie spokojny i przyjemny odpoczynek stworzysz, wybierając kołdrę i poduszkę BLOMMENSLYST. Monochromatyczne motywy florystyczne wprowadzą do pomieszczenia subtelne nuty. Wyróżniają się puszystością i sprężystością, dzięki czemu odprężysz się i odpłyniesz w objęcia Morfeusza. Nowoczesna technologia sprawia, że można je prać w pralkach automatycznych bez obaw utraty ich właściwości. Potwierdzeniem wysokiej jakości tych produktów jest przyznany tytuł Kobieca Marka Roku 2021.

Regularność i rutyna podstawą zdrowego snu

Mogłoby się wydawać, że to, co robimy każdego dnia, nie ma znaczenia na to, co będzie się działo jutro, pojutrze bądź za kilka lat. Nic bardziej mylnego. Drobne, codzienne nawyki wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie. Przykładowo, codziennie rano, myjesz zęby, ubierasz się, ścielisz łóżko i jesz śniadanie, następnie wychodzisz z domu i idziesz na siłownię oraz do pracy. Nie zastanawiasz się nad tym. Wykonujesz je automatycznie.

Wypracowanie rutyny eliminuje nadmierną pracę mózgu oraz zapewnia poczucie komfortu i stabilności. Jest to także niezbędne dla dobrej higieny snu. Kiedy konsekwentnie kładziemy się spać i budzimy się o tej samej godzinie, wpływamy na jego jakość naszego. Łatwiej jest nam zasnąć, a rano jesteśmy wypoczęci i pełni energii. Nawet królowa Elżbieta II przestrzega tych zasad! Według portalu Each Night brytyjska monarchini kładzie się spać koło godziny 23:00, wstaje zaś o 7:30. Śpi zatem osiem i pół godziny każdej nocy. Podobno lubi się także relaksować chodząc na spacery i czytając książkę.

Przepis na idealną wieczorną rutynę nie istnieje. Każdy z nas jest inny, mamy inne preferencje i potrzeby. Wsłuchaj się w swoje ciało i stwórz swój własny schemat. Możesz uwzględnić w nim:

●      ciepły prysznic bądź kąpiel,

●      zapalenie ulubionej świecy zapachowej,

●      czytanie rozdziału książki,

●      sesja jogi i medytacji,

●      wypicie herbaty z liści melisy,

●      ograniczenie przeglądania portali społecznościowych, korzystania z komputera czy oglądania telewizji,

●      przygotowanie ubrania i spakowanie się na kolejny dzień.

Relaksacyjna atmosfera i dobre nawyki przed snem wspomogą walkę z bezsennością i niską jakością snu. Ich zastosowanie wywoła przyjemny stan odprężenia i sprawi, że kolejnego dnia obudzisz się pełen energii.

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.