Sposób na izolację w miejscach wilgotnych
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Jeżeli zależy nam na skutecznej termoizolacji, powinniśmy pamiętać, że musi ona pozostać odporna na oddziaływanie wilgoci. W takich przypadkach bardzo istotna jest cecha jaką charakteryzuje się styropian, który… prawie wcale nie chłonie wody. Jednak niektóre płyty izolacyjne, wykonane z tego materiału, wykazują jeszcze mniejszą zdolność absorpcji płynów. To wszystko dzięki odpowiedniej metodzie produkcji! Właśnie takie produkty z powodzeniem możemy wykorzystać w miejscach o podwyższonej wilgotności - takich jak piwnice, fundamenty czy dachy.
Styropiany perymetryczne, czyli wodoodporne, są niezwykle skuteczne dzięki specjalnej technologii wytwarzania agregatowego. Oznacza to, że każda płyta produkowana jest osobno, a nie wycinana z bloku. System drenów sprawia, że woda zostaje na bieżąco odprowadzana, a płyta pozostaje sucha. Pomimo wilgotnego środowiska, takie tworzywo jest bardzo dobrym termoizolatorem. Jednym z najbardziej innowacyjnych materiałów izolacyjnych na rynku, doskonałym do miejsc o podwyższonej wilgotności, jest styropian Styropmin Hydromin. Przeznaczony jest on do izolacji fundamentów poniżej poziomu gruntu, cokołów, ścian piwnic oraz podłóg, ścian i stropów. Znajduje zastosowanie również jako izolacja termiczna dachów odwróconych, czyli takich konstrukcji, w których zamieniona jest kolejność warstw hydroizolacji i termoizolacji w stosunku do dachów tradycyjnych.
Najpierw fundamenty
Właściwa hydroizolacja oznacza stworzenie szczelnej i wytrzymałej powłoki – szczególnie istotne jest to w miejscach tak newralgicznych jak styki ścian fundamentowych z ławami bądź płytami fundamentowymi. „Wiemy powszechnie jak zatrzymać ciepło uciekające przez dachy i ściany, ale zazwyczaj zapominamy o „stopach” domu. Stosując analogię do człowieka to czapka i kurtka zatrzymują ciepło, ale abyśmy czuli się komfortowo, musimy mieć suche i ciepłe obuwie. Podobnie w naszym domu. Jeśli będziemy mieli zimne i mokre fundamenty, odczujemy dyskomfort cieplny” – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin. Odpowiednio ocieplone fundamenty to nie tylko ochrona przed niskimi temperaturami, ale też przed rozwojem mikroorganizmów na powierzchni ściany. Dlatego właśnie tak ważne jest zastosowanie styropianu dedykowanego miejscom o wysokim poziomie wilgotności.
A co z piwnicą?
Sposobów zagospodarowania piwnicy jest bardzo wiele. Nie musi służyć nam ona jedynie za pralnię, suszarnię lub spiżarnię. Jest to miejsce doskonałe także na kino domowe, siłownię czy pokój gier i zabaw. Czasem jednak wiemy, że nie będziemy korzystać z tego pomieszczenia bezpośrednio po budowie domu, lecz taka chęć lub konieczność pojawia się dopiero kilka lat później. Dlatego właśnie lepiej jest przygotować je w trakcie budowy tak, by potem aranżacja była możliwa w dowolnym momencie, idealnie dostosowanym do naszych potrzeb. Do izolacji termicznej piwnicy powinniśmy wybrać materiały odporne na wilgoć oraz pleśń. Istotne jest również, by miały dużą wytrzymałość mechaniczną, ponieważ będą wystawione na napór gruntu. Izolacja termiczna jest najczęściej umieszczana na izolacji przeciwwodnej i zabezpiecza ją właśnie od strony gruntu. W tej roli doskonale sprawdzi się styropian. „Zewnętrzne ściany piwnicy zaleca się ocieplać w całości – nie tylko do strefy przemarzania. Warto również zwrócić uwagę na miejsca, które mogą przemarzać i ocieplić je ze szczególną starannością – chodzi tu przede wszystkim o drzwi, zjazdy do garażu oraz okna” – podsumowuje Dariusz Pruszkowski.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.