Komunikaty PR

Sposób na szybkie i proste czyszczenie strefy prysznicowej

2022-03-09  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Kabina prysznicowa to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Może też być ciekawą ozdobą wnętrza. Może… jeśli zadbamy o to, by zawsze dobrze się prezentowała – tafle szkła były przejrzyste, a brodzik czysty. Jak to zrobić bez ogromnego wysiłku? Mamy na to sposób!

 

Kabina prysznicowa to doskonały sposób na szybki orzeźwiający prysznic lub długi, gorący wodny masaż. Lecz czy kąpiel będzie równie komfortowa, jeśli na szkle gromadzić się będą zacieki z mydła, a na brodziku osad z kamienia? No właśnie. Dlatego warto już przed urządzeniem strefy prysznicowej pomyśleć o oferowanych rozwiązaniach, które pomogą nam utrzymać ją w czystości.

 

Mydło, twarda woda – skąd te zacieki?

Szkło wbrew pozorom nie jest idealnie gładkie. Z natury posiada mikropory i wyżłobienia niewidoczne dla ludzkiego oka. To właśnie w nich osadzają się nieczystości pozostawiające nieestetyczne ślady. Zaniedbanie szkła powoduje dodatkowo korozję, a sama szyba staje się trudna do czyszczenia. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie z tym poradzić.

 

- Przepisem na łatwe czyszczenie kabiny prysznicowej są specjalne powłoki, którymi pokrywa się szkło. Dzięki ich właściwościom hydrofobowym woda i brud są od niego odpychane i trudniej osadzają się na jego powierzchni – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

 

Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa np. EasyClean® to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła. Jej zadaniem jest zabezpieczenie szyby przed osadzaniem się kamienia i tworzeniem nieestetycznych zacieków. W jaki sposób działa? Powłoka tworzy na szkle niewidoczną warstwę, dzięki której krople nie utrzymują się na jego powierzchni i nie zostawiają na nim osadu. To z kolei sprawia, że do codziennej pielęgnacji nie trzeba używać chemicznych środków czystości. Wystarczy miękka, wilgotna ściereczka, a z cięższymi zabrudzeniami poradzi sobie delikatny dedykowany preparat. Warto jednak pamiętać, by co 6 miesięcy odświeżać powłokę np.  płynem EasyClean® Glass Protector, ponieważ właściwości hydrofobowe pod wpływem wody czy środków myjących stopniowo się obniżają.

 

Zadbaj o szczegóły

Szkło z powłoką to jedno, ale co z zakamarkami, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia? Jeśli chcemy, by kabina była idealnie czysta, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych istotnych kwestii. Warto np. sprawdzić czy drzwi kabiny da się łatwo wypiąć, by umyć je nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Warto również wybrać model, którego zawiasy czy klamry będą zlicowane z taflą szkła. Dzięki temu brud nie wejdzie w żadne szczeliny, a utrzymanie prysznica w czystości będzie szybkie i proste. Całość dopełni odpowiednio dobrany brodzik – akrylowy lub z konglomeratu marmurowego – który posiada antybakteryjną powierzchnię uniemożliwiającą namnażanie się np. grzybów czy pleśni.

 

Oprócz wspomnianych detali ułatwiających czyszczenie kabiny, należy oczywiście pamiętać o jej systematycznej pielęgnacji. By kabina jak najdłużej doskonale się prezentowała, warto po każdej kąpieli spłukać szybę wodą, a jej nadmiar ściągnąć gumową ściągaczką.  To nieduży wysiłek, który z pewnością przyniesie zamierzony efekt.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.