Komunikaty PR

Sposób na szybkie i proste czyszczenie strefy prysznicowej

2022-03-09  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Kabina prysznicowa to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Może też być ciekawą ozdobą wnętrza. Może… jeśli zadbamy o to, by zawsze dobrze się prezentowała – tafle szkła były przejrzyste, a brodzik czysty. Jak to zrobić bez ogromnego wysiłku? Mamy na to sposób!

 

Kabina prysznicowa to doskonały sposób na szybki orzeźwiający prysznic lub długi, gorący wodny masaż. Lecz czy kąpiel będzie równie komfortowa, jeśli na szkle gromadzić się będą zacieki z mydła, a na brodziku osad z kamienia? No właśnie. Dlatego warto już przed urządzeniem strefy prysznicowej pomyśleć o oferowanych rozwiązaniach, które pomogą nam utrzymać ją w czystości.

 

Mydło, twarda woda – skąd te zacieki?

Szkło wbrew pozorom nie jest idealnie gładkie. Z natury posiada mikropory i wyżłobienia niewidoczne dla ludzkiego oka. To właśnie w nich osadzają się nieczystości pozostawiające nieestetyczne ślady. Zaniedbanie szkła powoduje dodatkowo korozję, a sama szyba staje się trudna do czyszczenia. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie z tym poradzić.

 

- Przepisem na łatwe czyszczenie kabiny prysznicowej są specjalne powłoki, którymi pokrywa się szkło. Dzięki ich właściwościom hydrofobowym woda i brud są od niego odpychane i trudniej osadzają się na jego powierzchni – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

 

Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa np. EasyClean® to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła. Jej zadaniem jest zabezpieczenie szyby przed osadzaniem się kamienia i tworzeniem nieestetycznych zacieków. W jaki sposób działa? Powłoka tworzy na szkle niewidoczną warstwę, dzięki której krople nie utrzymują się na jego powierzchni i nie zostawiają na nim osadu. To z kolei sprawia, że do codziennej pielęgnacji nie trzeba używać chemicznych środków czystości. Wystarczy miękka, wilgotna ściereczka, a z cięższymi zabrudzeniami poradzi sobie delikatny dedykowany preparat. Warto jednak pamiętać, by co 6 miesięcy odświeżać powłokę np.  płynem EasyClean® Glass Protector, ponieważ właściwości hydrofobowe pod wpływem wody czy środków myjących stopniowo się obniżają.

 

Zadbaj o szczegóły

Szkło z powłoką to jedno, ale co z zakamarkami, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia? Jeśli chcemy, by kabina była idealnie czysta, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych istotnych kwestii. Warto np. sprawdzić czy drzwi kabiny da się łatwo wypiąć, by umyć je nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Warto również wybrać model, którego zawiasy czy klamry będą zlicowane z taflą szkła. Dzięki temu brud nie wejdzie w żadne szczeliny, a utrzymanie prysznica w czystości będzie szybkie i proste. Całość dopełni odpowiednio dobrany brodzik – akrylowy lub z konglomeratu marmurowego – który posiada antybakteryjną powierzchnię uniemożliwiającą namnażanie się np. grzybów czy pleśni.

 

Oprócz wspomnianych detali ułatwiających czyszczenie kabiny, należy oczywiście pamiętać o jej systematycznej pielęgnacji. By kabina jak najdłużej doskonale się prezentowała, warto po każdej kąpieli spłukać szybę wodą, a jej nadmiar ściągnąć gumową ściągaczką.  To nieduży wysiłek, który z pewnością przyniesie zamierzony efekt.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.