Komunikaty PR

Sposób na zimowe wnętrza: pastele

2023-01-27  |  17:00
Biuro prasowe

Po zjedzeniu ostatnich pierniczków i uprzątnięciu świątecznych dekoracji często pojawia się uczucie pustki. W mieszkaniu, które jeszcze niedawno pachniało choinką i było rozświetlone nastrojowymi lampkami, nagle czegoś zaczyna brakować. Do tego krótkie, chłodne dni i wszechobecna szarość – styczeń i luty to niełatwy czas. Dlatego warto uprzyjemnić sobie oczekiwanie na wiosnę i rozjaśnić sobie codzienność, a przynajmniej wnętrza. Jak? Pastelami!

 

Moment, w którym sprzątamy świąteczne dekoracje, wprowadza lekkie zamieszanie w domowej aranżacji, a efekt pustki i poczucie melancholii są potęgowane aurą panującą na zewnątrz. Jak więc uprzyjemnić sobie ten czas? – To idealny moment na przearanżowanie wnętrz. Przestawienie łóżka w sypialni, szafki w korytarzu, stolika kawowego w salonie albo, jeśli mam siłę i ochotę, wszystkich mebli w pokoju, działa bardzo odświeżająco. Zarówno jeśli chodzi o kwestie wizualne, jak i emocje. Początek roku postrzegamy często jako nowy start i więcej możliwości. Zmiany w aranżacji to takie symboliczne przypieczętowanie otwarcia kolejnego rozdziału – mówi ekspertka, związana z marką KiK. 

 

Pastelowe koło ratunkowe

Przestawienie mebli to kuszący, szybki i właściwie bezkosztowy pomysł na zmianę aranżacji.
Myśląc o układzie mebli, warto zastanowić się, co robimy najczęściej w danym pomieszczeniu. Czasami zmienia się to w zależności od pory roku – przykładowo wiosną i latem chcemy mieć wygodny dostęp do wyjścia na balkon czy taras i nie mamy problemu z zasłonięciem kaloryfera kanapą lub innym meblem. Zimą jednak zależy nam na odpowiednim ogrzaniu pomieszczenia, więc usuwamy wszystkie przeszkody, znajdujące się przy kaloryferze, przestawiając je np. w stronę drzwi balkonowych, z których korzystamy znacznie mniej lub wcale w okresie chłodów – tłumaczy specjalistka sieci sklepów KiK.

Jeśli meble w naszych czterech kątach są już ustawione odpowiednio i odpowiadają temu, jak spędzamy czas w okresie zimowym, możemy przejść do zasadniczej kwestii – rozjaśniania. Pomimo przesilenia zimowego dni jeszcze są krótkie, więc nie możemy bazować jedynie na świetle dziennym i pełnym odsłonięciu okien, co i tak rzadko kiedy jest możliwe, jeśli cenimy sobie prywatność. Możemy jednak wprowadzić do aranżacji pastelowe odcienie, które subtelnie rozjaśnią nasze wnętrze. – Pastele wielu osobom kojarzą się z wiosennymi, wielkanocnymi dekoracjami, co może powodować lekki niepokój o tej porze roku, ale prawda jest taka, że ogólny efekt zależy od tego, z czym je zestawimy. Pastele świetnie nadają się do rozjaśnienia wnętrz zimą. Wspaniale prezentują się w przytłumionym styczniowym słońcu, a jeszcze przytulniej towarzystwie ciepłego światła świec czy lamp – opowiada ekspertka KiK.

 

Małe elementy, duży efekt

Jak zatem pokolorować wnętrza pastelami? – Skupmy się na drobiazgach: kubkach, filiżankach, wazonach, świecznikach, lampionach czy obrazkach, które są niedrogie, a przy tym praktyczne. Maksimum przytulności osiągniemy z pomocą pastelowych poduszek, koców, ale także pantofli czy piżam lub szlafroków, które dodadzą wnętrzom – dosłownie i w przenośni – niesamowitej miękkości – wylicza dekoratorka związana z siecią sklepów KiK.

 

Czy to naprawdę takie proste? Oczywiście! Nie chodzi o to, by po świętach wykosztowywać się na nowe meble czy kolor ścian, ale by coś zmienić w mieszkaniu, w którym spędzimy jeszcze sporo czasu, nim nadejdą ciepłe dni. Jeśli chcemy podkręcić tę sielsko-pastelową atmosferę, zapalmy świecę o słodkim zapachu, zróbmy sobie owocową herbatę i kupmy bukiet ciętych pastelowych kwiatów, na przykład tulipanów. To błyskawiczny i niezawodny sposób na poprawę nastroju i rozjaśnienie pochmurnych dni!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wakacyjny kącik do pracy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:45

Wakacyjny kącik do pracy

Wpadające w błekit tonacje, piaskowe odcienie i ciepłe off-whity przywodzą na myśl spokojny odpoczynek nad wodą. Z tego względu w domowych wnętrzach z łatwością potrafią wykreować
Dom Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność
2024-07-22 | 15:22

Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność

Szybkie tempo życia i pełna stresów codzienność wymuszają potrzebę wewnętrznego wyciszenia i odpoczynku, które pozwolą przywrócić równowagę i harmonię.
Dom Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki
2024-07-22 | 13:00

Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki

Urządzając łazienkę poszukujemy funkcjonalności, trwałości i efektu „wow”. Rozglądamy się za rozwiązaniami, które pozwolą nam zrealizować najbardziej śmiałe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.