Komunikaty PR

Sposób na zimowe wnętrza: pastele

2023-01-27  |  17:00
Biuro prasowe

Po zjedzeniu ostatnich pierniczków i uprzątnięciu świątecznych dekoracji często pojawia się uczucie pustki. W mieszkaniu, które jeszcze niedawno pachniało choinką i było rozświetlone nastrojowymi lampkami, nagle czegoś zaczyna brakować. Do tego krótkie, chłodne dni i wszechobecna szarość – styczeń i luty to niełatwy czas. Dlatego warto uprzyjemnić sobie oczekiwanie na wiosnę i rozjaśnić sobie codzienność, a przynajmniej wnętrza. Jak? Pastelami!

 

Moment, w którym sprzątamy świąteczne dekoracje, wprowadza lekkie zamieszanie w domowej aranżacji, a efekt pustki i poczucie melancholii są potęgowane aurą panującą na zewnątrz. Jak więc uprzyjemnić sobie ten czas? – To idealny moment na przearanżowanie wnętrz. Przestawienie łóżka w sypialni, szafki w korytarzu, stolika kawowego w salonie albo, jeśli mam siłę i ochotę, wszystkich mebli w pokoju, działa bardzo odświeżająco. Zarówno jeśli chodzi o kwestie wizualne, jak i emocje. Początek roku postrzegamy często jako nowy start i więcej możliwości. Zmiany w aranżacji to takie symboliczne przypieczętowanie otwarcia kolejnego rozdziału – mówi ekspertka, związana z marką KiK. 

 

Pastelowe koło ratunkowe

Przestawienie mebli to kuszący, szybki i właściwie bezkosztowy pomysł na zmianę aranżacji.
Myśląc o układzie mebli, warto zastanowić się, co robimy najczęściej w danym pomieszczeniu. Czasami zmienia się to w zależności od pory roku – przykładowo wiosną i latem chcemy mieć wygodny dostęp do wyjścia na balkon czy taras i nie mamy problemu z zasłonięciem kaloryfera kanapą lub innym meblem. Zimą jednak zależy nam na odpowiednim ogrzaniu pomieszczenia, więc usuwamy wszystkie przeszkody, znajdujące się przy kaloryferze, przestawiając je np. w stronę drzwi balkonowych, z których korzystamy znacznie mniej lub wcale w okresie chłodów – tłumaczy specjalistka sieci sklepów KiK.

Jeśli meble w naszych czterech kątach są już ustawione odpowiednio i odpowiadają temu, jak spędzamy czas w okresie zimowym, możemy przejść do zasadniczej kwestii – rozjaśniania. Pomimo przesilenia zimowego dni jeszcze są krótkie, więc nie możemy bazować jedynie na świetle dziennym i pełnym odsłonięciu okien, co i tak rzadko kiedy jest możliwe, jeśli cenimy sobie prywatność. Możemy jednak wprowadzić do aranżacji pastelowe odcienie, które subtelnie rozjaśnią nasze wnętrze. – Pastele wielu osobom kojarzą się z wiosennymi, wielkanocnymi dekoracjami, co może powodować lekki niepokój o tej porze roku, ale prawda jest taka, że ogólny efekt zależy od tego, z czym je zestawimy. Pastele świetnie nadają się do rozjaśnienia wnętrz zimą. Wspaniale prezentują się w przytłumionym styczniowym słońcu, a jeszcze przytulniej towarzystwie ciepłego światła świec czy lamp – opowiada ekspertka KiK.

 

Małe elementy, duży efekt

Jak zatem pokolorować wnętrza pastelami? – Skupmy się na drobiazgach: kubkach, filiżankach, wazonach, świecznikach, lampionach czy obrazkach, które są niedrogie, a przy tym praktyczne. Maksimum przytulności osiągniemy z pomocą pastelowych poduszek, koców, ale także pantofli czy piżam lub szlafroków, które dodadzą wnętrzom – dosłownie i w przenośni – niesamowitej miękkości – wylicza dekoratorka związana z siecią sklepów KiK.

 

Czy to naprawdę takie proste? Oczywiście! Nie chodzi o to, by po świętach wykosztowywać się na nowe meble czy kolor ścian, ale by coś zmienić w mieszkaniu, w którym spędzimy jeszcze sporo czasu, nim nadejdą ciepłe dni. Jeśli chcemy podkręcić tę sielsko-pastelową atmosferę, zapalmy świecę o słodkim zapachu, zróbmy sobie owocową herbatę i kupmy bukiet ciętych pastelowych kwiatów, na przykład tulipanów. To błyskawiczny i niezawodny sposób na poprawę nastroju i rozjaśnienie pochmurnych dni!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.