Komunikaty PR

Sprawdzone w wyjątkowych sytuacjach

2022-08-18  |  17:00

W przypadku niewielkiej łazienki oraz pomieszczeń sanitarnych o nietypowym układzie często okazuje się, że konieczne jest zastosowanie dedykowanych rozwiązań. Odpowiedzią na te aranżacyjne wyzwania są m.in. stelaże podtynkowe o niestandardowych wymiarach, możliwościach montażowych i funkcjach. Znajdziemy je w ofercie firmy TECE.

Design & technologia

Rozwiązaniem stworzonym z myślą o osobach poszukujących nowoczesnej technologii i wyższych standardów komfortu podczas użytkowania łazienki jest terminal WC TECElux. To, co odróżnia go od tradycyjnych stelaży podtynkowych, to unikatowa funkcjonalność oraz fakt, że nie jest całkowicie ukryty w ścianie. Terminal składa się z trzech części: modułu WC oraz dolnej i górnej szklanej obudowy – wyposażonej w mechanizm uruchamiający. Terminal TECElux gwarantuje higieniczny i wygodny sposób uruchamiania. Po zbliżeniu się do obszaru detekcji przycisku jego zarys podświetla się. Spłukiwanie w strefie bezpośredniej odbywa się bezdotykowo lub manualnie. Możliwe jest także dostosowanie funkcji terminala do indywidualnych preferencji, np. obszaru detekcji czujnika ruchu czy stopnia jasności wyświetlacza. Serce systemu, czyli wyposażenie techniczne urządzenia, ukryte jest w ścianie. Płaska obudowa szczelnie zamyka otwór rewizyjny, ukrywa spłuczkę, przyłącza, regulator wysokości ceramiki oraz wentylator z filtrem węglowym neutralizującym zapachy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu oczyszczania powietrza „ceramic-Air” proces ten odbywa się w sposób cichy i nieuciążliwy. Terminal WC TECElux wyposażony jest także w funkcję „m-Lift”, dzięki której możliwa jest zmiana wysokości ceramiki w zakresie 8 cm - nawet po instalacji modułu. Zwolennicy personalizacji z pewnością docenią funkcję „smart-Connect” - terminal można łączyć z dowolną ceramiką o rozstawie 180 mm, a także z toaletą z funkcją bidetu. TECElux jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

Łazienka bez barier

Rozwiązania sanitarne TECE tworzone są nie tylko z myślą o wyzwaniach aranżacyjnych, ale także w odpowiedzi na potrzeby użytkowników łazienek. Przykładem jest stelaż podtynkowy do WC TECEprofil dedykowany osobom starszym i niepełnosprawnym. Umożliwia on projektowanie pomieszczeń sanitarnych o wysokiej funkcjonalności, z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Stelaż przeznaczony jest do mocowania na kształtownikach TECEprofil, w podtynkowych ściankach UA lub przed ścianą murowaną. Wyposażony jest w specjalne boczne stalowe ramy do montażu poręczy oraz uchwytów. Umieszczona w stelażu spłuczka podtynkowa o pojemności 10 litrów może być uruchamiana manualnie lub elektronicznie – także za pomocą przycisku zamontowanego w poręczy.

Stelaż umożliwia zamocowanie ceramiki na wysokości 48 cm oraz łatwą instalację przycisków w systemie „easy fit”.

Niski i slim

Nowym trendem w aranżacji łazienek jest montaż umywalki oraz modułu WC na jednym poziomie. Tym sposobem elementy wyposażenia, tj. umywalka i przycisk spłukujący, znajdują się na tej samej wysokości. Taka sytuacja montażowa wymaga jednak zastosowania dedykowanych rozwiązań, bowiem tradycyjny moduł WC często okazuje się za wysoki. Odpowiedzią jest stelaż TECEprofil o wysokości wynoszącej zaledwie 750 mm, który sprawdzi się w łazience o niestandardowym układzie czy wymiarach – także w niewielkiej, na poddaszu pod skosami lub oknem.

Moduł wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną spłuczkę, z cichym zaworem napełniającym, o pojemności 8 l - z możliwością regulacji ilości wody. Spłuczka jest fabrycznie zmontowana i zaplombowana, co stanowi zabezpieczenie i gwarancję kompletności oraz sprawnego funkcjonowania. Jest także kompatybilna z adapterami szybkiego montażu i może być zestawiana z przyciskami uruchamianymi manualnie. Stelaż, jak większość modułów WC TECE, wyposażony jest w system easy-fit, który pozwala zaoszczędzić nawet 60% czasu podczas instalacji przycisków, dzięki temu proces przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo. Uruchamianie spłukiwania odbywa się od góry. Na szczególną uwagę zasługuje tunel instalacyjny z funkcją "zip", która umożliwia łatwe skrócenie go bez użycia ostrych narzędzi. Stelaż może być montowany na kształtownikach stalowych TECEprofil, w ścianach z profili metalowych lub drewnianych oraz jako ścianka przednia lub moduł narożnikowy.

Uzupełnieniem oferty stelaży odpowiadających na wyzwania aranżacyjne jest także moduł TECEprofil ze spłuczką Octa II o pojemności 7 litrów i wymiarach 1120 x 500 x 80/ 90 mm. Rozwiązanie to przeznaczone jest do płytkiej zabudowy i pozwala zaoszczędzić więcej miejsca w łazience.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Spektakularne metamorfozy z Beckers Designer Universal Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:00

Spektakularne metamorfozy z Beckers Designer Universal

Gdy potrzeba zmiany we wnętrzu ściera się z niechęcią do większego remontu, można postawić na kompromisowe rozwiązanie, jakim będzie metamorfoza jednego z mebli. Czy to ascetyczna
Dom KRISHOME FEN 78N - Okno z idealną proporcją
2024-07-25 | 11:00

KRISHOME FEN 78N - Okno z idealną proporcją

KRISHOME FEN 78N - Okno z idealną proporcją W erze, gdy design czerpie inspirację z funkcjonalności, dobrze doświetlone domy i mieszkania stają się kluczem do codziennego komfortu.
Dom Przydomowe „aquaparki” zyskują na popularności wśród Polaków - dane ERLI
2024-07-25 | 09:00

Przydomowe „aquaparki” zyskują na popularności wśród Polaków - dane ERLI

Polscy konsumenci coraz chętniej inwestują w swoje ogrody, co widać wyraźnie w najnowszych danych drugiej największej platformy marketplace w Polsce, ERLI. Wynika z nich, że w drugim

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Firma

Polki są przedsiębiorcze. Wciąż mają jednak mniej wiary w swoje kompetencje i pewności siebie niż kobiety biznesu na świecie

Według danych PIE na koniec 2023 roku do kobiet należało 34 proc. jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce. To więcej niż średnio w skali całej UE, ale i tak kobiety wciąż rzadziej niż mężczyźni decydują się na prowadzenie własnej firmy. Powstrzymuje je przed tym głównie strach przed porażką, brak wiary w swoje umiejętności i wiedzy na temat narzędzi niezbędnych w prowadzeniu biznesu. Według danych przytaczanych przez Fundację LBC Business Women Foundation tylko 11 proc. przedsiębiorczych Polek uważa się za ekspertki w technologiach, a aż 60 proc. kobiet biznesu ocenia, że poziom ich kompetencji w tym zakresie jest niewystarczający. Kampania społeczna GO digital – realizowana przez Fundację LBC przy wsparciu Mastercard Strive, globalnej inicjatywy Caribou Digital i Mastercard Center for Inclusive Growth – ma zachęcić do sprawdzenia poziomu cyfryzacji firmy oraz testowania i wdrażania narzędzi cyfrowych, niezbędnych do rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Media

Katarzyna Pakosińska: Uwielbiam programy na żywo i nieprzewidziane sytuacje. Duże doświadczenie dała mi praca na estradzie

Gospodyni „Pytania na śniadanie” przekonuje, że zarówno występując na scenie, jak i prowadząc program realizowany „na żywo”, jest w swoim żywiole. I choć w obu przypadkach może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych rzeczy, to absolutnie się tym nie stresuje. Zawsze ma w zanadrzu jakiś komentarz czy ripostę i potrafi wybrnąć z każdej sytuacji. Katarzyna Pakosińska zauważa, że widzowie lubią autentyczność, dlatego zamiast udawać, że nic się nie dzieje, ona sama woli odpowiednio zareagować i  w ten sposób rozładować napięcie.