Komunikaty PR

Sprawdzone wskazówki na oświetlenie domu podczas zimy

2021-12-13  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.1 MB )

Pojawienie się pierwszego śniegu za oknem nie oznacza bynajmniej, że nadszedł czas na hibernację. Pukająca do drzwi zima sprawia, że dość wcześnie żegnamy się z dziennym światłem i szukamy dodatkowych źródeł oświetlenia. Odpowiednio dobrane lampy tworzą w domu magiczną atmosferę podczas ciemniejszych i chłodniejszych miesięcy. Potrzebujemy jednak wskazówek, które sprawią, że dom stanie się ciepły, jasny i radosny, aż do nadejścia wiosny. Specjaliści ze sklepu Ardant.pl mają na to kilka sprawdzonych sposobów.

Zaakcentuj pozytywy

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim maksymalne otwarcie się w ciągu dnia na naturalne światło. Można oczywiście pokusić się o zachowujące prywatność żaluzje w oknach, ale warto odsłonić ciężkie zasłony i zostawić je tak aż do nadejścia zmroku. Lustra na ścianach naprzeciwko dużych okien sprawią, że cenne promienie słońca zwielokrotnią swoją moc.

Więcej znaczy lepiej

„Warto rozważyć zwiększenie ilości źródeł światła, aby nadrobić utracone godziny. Zimą nasi Klienci często  pytają o lampy stołowe i podłogowe. Poza modelami z oferty Ardant, radzimy im zmianę żarówek o niskiej mocy na wersje jaśniejsze i energooszczędne. Ściemniacze, dostępne np. w lampach Clyde, Balance marki Nordlux czy Como marki &Tradition będą świetnym rozwiązaniem w godzinach wieczornych, aby komfortowo przejść do pory snu” – mówi Monika Sumorek, współwłaścicielka Ardant.

Mistrzowie zadań

Naszym sprzymierzeńcem w okresie zimowym z pewnością będzie oświetlenie zadaniowe, zwłaszcza w miejscach, w których wiosną i latem pracujemy lub czytamy bez lampy — takich jak stół kuchenny lub fotel w salonie. Popularne lampy Asteria Move mają dołączony przewód USB do ładowania, są w pełni mobilne i łatwo je usunąć w razie potrzeby. W salonie warto natomiast umieścić lampę podłogową z regulowaną, kierunkową wiązką światła za fotelem do czytania czy bocznym stolikiem. „Tolomeo Mega Terra, Artemide Demetra, Argon Nashville, Markslojd Fredrikshamn, Aldex Aida czy Step Crane, to tylko część oryginalnych propozycji, jakie znajdziemy w ofercie Ardant. Rozjaśnienie ciemnych zakamarków i dekoracyjnych nisz ściennych w naszym domu za pomocą lamp podłogowych, to kolejny sposób na skuteczne odegnanie ciemności — zwłaszcza w najkrótsze dni, kiedy zmrok zapada już po południu.” – dodaje Monika Sumorek.

Dekoracyjne żarówki

Chociaż zwykłe żarówki nie zapewnią korzyści wynikających z sezonowej fototerapii lampą medyczną, ich wymiana może znacząco poprawić nastrój w ciemniejszych porach roku. Żarówki dekoracyjne LED, dostępne w Ardant.pl to świetne rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych, skandynawskich, vintage czy loftowych. Wiele modeli i kolorów pozwala stworzyć oryginalne wnętrze, które zachwyci gości. Żarówki dekoracyjne  w naszym sklepie można podzielić na dwie grupy - te z widocznym żarnikiem tradycyjnym  i bez niego. Te z żarnikiem lepiej wpasują się do stylu industrialnego i retro, zaś te w których żarnik został ukryty za ciekawą szklaną obudową lub zamalowany, pasować będą lepiej do stylu nowoczesnego czy skandynawskiego – radzi Ardant.

Święta pełne światła

Podczas zbliżających się Świąt warto też zadbać o bardziej klimatyczne, przygaszone światło. Lampki świąteczne, girlandy, czy bardzo popularne gwiazdy Markslojd będą wyjątkowym akcentem i udekorują salon w niepowtarzalny sposób. Oryginalne ozdoby zachwycą wszystkich i sprawią, że klimat świąt będzie miał szansę zagościć w domu na dłużej.

Więcej na www.ardant.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.