Sterilon UV-C: w trosce o zdrowe otoczenie
Ochrona przed działaniem niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów to prawdziwe wyzwanie. Patogeny coraz częściej atakują nasze organizmy, nierzadko prowadząc do chorób o ciężkim przebiegu. Odpowiedź na rosnące wymagania rzeczywistości stanowi linia produktów UV-C Sterilon od Lena Lighting, które zabijają szkodliwe mikroorganizmy nawet na bardzo dużych powierzchniach.
UV-C Sterilon to urządzenia, które pomagają wyeliminować bakterie, wirusy i grzyby, które bytują na powierzchniach innych urządzeń, mebli, ścian czy podłóg. Wykorzystując światło ultrafioletowe, UV-C Sterilon skutecznie niszczy DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów poddanych naświetleniu.
Lena Lighting zaprojektowała oraz wyprodukowała kilka modeli urządzeń UV-C Sterilon. Niektóre z nich są wielofunkcyjne, zapewniając zarówno oświetlenie, jak i dezynfekcję pomieszczeń. Przykładem tego typu produktu jest lampa UV-C Sterilon Square, w przypadku której istnieje możliwość indywidualnego podłączenia i sterowania modułów LED i UV-C.
Nagrodzone Red Dot Design Award 2022 przepływowe UV-C Sterilon Flow poddają powietrze wymuszonej cyrkulacji, zasysając je, naświetlając i dezynfekując wewnątrz urządzenia, a następnie wypierając na zewnątrz. Osłonięcie światła UV-C sprawia, że UV-C Sterilon Flow może być wykorzystywany w obecności ludzi, zapewniając wysoki poziom sterylności wszystkich elementów wyposażenia, które znajdują się we wnętrzu. Dostępne są również modele, które pozwalają na bezpośrednią dezynfekcję powierzchni poprzez jej naświetlanie.
- Lampy do dezynfekcji doskonale sprawdzą się zarówno z małych, jak i dużych pomieszczeniach – badania wskazują, że jedno urządzenie jest w stanie zabić do 99,5% mikroorganizmów, które pojawią się we wnętrzu. To niezwykle ważne, szczególnie w kontekście zdrowia układu oddechowego, któremu poświęcony był tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkty te stały się bardzo popularne za granicą. Mamy nadzieję, że już niebawem UV-C Sterilon pojawi się w kolejnych placówkach medycznych, edukacyjnych oraz prywatnych w Polsce. – mówi Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.
Urządzenie doskonale sprawdzi się w miejscach wzmożonego ruchu: szkołach, placówkach służby zdrowia, obiektach użyteczności publicznej czy miejsc rozrywki. Lampa pracuje bardzo cicho, co przekłada się na znaczny komfort użytkowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.