Komunikaty PR

Sterowanie wentylacją mechaniczną w inteligentnym domu

2021-10-31  |  21:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Inteligentny dom to budynek, który dysponuje całym systemem czujników, detektorów i zintegrowanym mechanizmem, który odpowiada za zarządzanie wszystkimi instalacjami znajdującymi się w środku. Obecnie można zautomatyzować prawie wszystko. Rolety, AGD, a nawet wentylację mechaniczną. Ta ostatnia spełnia swoją funkcję bez zaangażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Trzeba tylko wybrać odpowiedni system i można cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Domownicy, mieszkając w tzw. „smart home”, zapewniają sobie nie tylko duży komfort, ale również bezpieczeństwo i niższe koszty eksploatacji. To wszystko za sprawą zintegrowanego systemu automatyki, która pracuje w sieci komunikacyjnej. To dzięki połączeniu z Internetem, „kontaktuje” się z domownikami, nawet jeśli nie ma ich w domu. Za pośrednictwem aplikacji znajdującej się na smartfonie mogą oni sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy wentylacją mechaniczną z dowolnego miejsca na ziemi. Nic dziwnego, że idea „smart home” stała się obecnie tak popularna. Dzięki automatyzacji opartej na możliwości sterowania urządzeniami za pomocą smartfona, możemy dostosować swój dom do indywidualnych potrzeb i trybu życia.

Jak sterować wentylacja mechaniczną?

Powszechnie wiadomo, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to najlepsze rozwiązanie dla energooszczędnego budownictwa. Dzięki niej mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza, które trafia do środka naszych domów. Jednak przed podjęciem decyzji o jej montażu, wiele osób zastanawia się nad sposobem obsługi tego urządzenia. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej VASCO GROUP, który zaprojektował nowy, uproszczony sposób sterowania do swoich urządzeń.

System sterowania rekuperatorami VASCO został opracowany tak, by łączyć obsługę z funkcjonalnością dostosowania intensywności wentylacji do aktywności domowników. Każdy rekuperator VASCO jest wyposażony w bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i załączyć czasowe przewietrzanie. Jednocześnie każdy nabywca całego systemu otrzymuje również w standardzie bramkę VASCO WiFi, dzięki której może kontrolować swoją wentylację przez smartfon.

Smartfon się przyda

Aplikacja na smartfona nosi nazwę VASCO CLIMATE CONTROL i może być instalowana zarówno na Androidach, jak i iPhonach. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon mamy zawsze pod ręką. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość automatycznej aktualizacji. Wtedy pojawią się w niej nowe potrzeby i rozwiązania, które znajdą odzwierciedlenie w nowych funkcjach dla rekuperatora.

Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL pozwala na sterowanie tygodniowe, oferuje też funkcje czasowe, podgląd statusu działania rekuperatora i dostęp do ustawień, współpracuje także z czujnikami wilgotności i CO2. W każdym momencie użytkownicy mogą przełączyć się na tryb ręczny, np. jeśli zdecydują się załączyć wentylację na określonym poziomie, a po chwili intuicyjnie mogą przywrócić automatyczną pracę systemu, bez czasochłonnego studiowania instrukcji obsługi.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.