Strefa prysznica. Jak ją zaaranżować, żeby spełniała potrzeby wszystkich domowni
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Strefa prysznica to serce każdej łazienki. Przede wszystkim pełni funkcję przestrzeni relaksacyjnej, gdzie codzienna kąpiel staje się odprężającym rytuałem. Odpowiednio zaaranżowane otoczenie sprzyja spokojnej atmosferze i komfortowi użytkowania, a dodatkowo wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia, nadając mu wyjątkowy charakter. Dowiedz się, jak odpowiednio zaprojektować strefę prysznica, aby korzystanie z łazienki stało się nie tylko koniecznością, ale też przyjemnością.
Kabina prysznicowa - jaką wybrać?
Zacznijmy od najważniejszej kwestii, jaką jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Przy jej kupnie należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak dostępna przestrzeń, estetyka i funkcjonalność, żeby jak najlepiej dopasować ją do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego domownika. Kabina powinna być dostosowana rozmiarem i kształtem do układu oraz powierzchni całego pomieszczenia, tak żeby nie zdominowała reszty aranżacji. Wejście i wyjście spod prysznica po relaksacyjnej kąpieli powinno być przede wszystkim komfortowe i wygodne. Jeżeli więc chcemy zapewnić sobie pełną swobodę przy korzystaniu z prysznica, a jednocześnie uniknąć problemu z jego otwieraniem, idealnym rozwiązaniem będzie kabina typu walk-in. Znacznie ułatwia ona dostęp, co może być istotne dla osób starszych, czy osób z niepełnosprawnościami. Warto dodać, że prysznice typu walk-in stanowią również ogromne ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Wystarczy bowiem wstawić do kabiny krzesełko, aby korzystanie z prysznica stało się dla naszego czyściocha przyjemnym doświadczeniem. Brodziki prysznicowe dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Takie są na przykład ultrapłaskie modele marki Geberit, które mają możliwość zlicowania z podłogą. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na maksymalnej higienie i komforcie. Możemy wybierać spośród gamy produktów: Geberit Sestra, wyposażony w antypoślizgową powierzchnię, wykony z solidnej żywicy kamiennej i dostępny w trzech nowoczesnych kolorach (białym, szarym i grafitowym); Geberit Olona, wykonany również z żywicy kamiennej o wysokiej jakości i trwałości, dostępny wyłącznie w kolorze białym lub Geberit Nemea, wykonany z akrylu, który zapewnia idealnie gładką i ciepłą powierzchnię, wytrzymałą i łatwą w utrzymaniu czystości.
Dobrym rozwiązaniem są również panele do natrysków bezbrodzikowych Geberit Setaplano, wykonane z kompozytowego materiału mineralnego, zapewniającego mu wyjątkową odporność i wytrzymałość. Według normy panel dopuszczony również dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku, co pozawala na stworzenie łazienki całkowicie bez barier.
Odpływ - liniowy czy ścienny?
Alternatywą dla tradycyjnych brodzików są odpływy liniowe. To zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych łazienkach, w pełni wtapiając się w aranżację. Przykładem na to jest odpływ liniowy Geberit CleanLine, będący wzorcowym połączeniem współczesnego, minimalistycznego designu z funkcjonalnością. CleanLine nie posiada ukrytych miejsc i zakamarków, dlatego nie gromadzi się w nim brud i bakterie. Jest też dostępny jest w różnych długościach, co pozwala na dopasowanie go do każdej łazienki.
Do godnych polecenia rozwiązań należą także odpływy ścienne, które są niezwykle dyskretne, a jednocześnie przełamują konwencjonalne przekonanie o tym, że odpływ powinien znajdować się w podłodze. Zastosowanie w łazience odpływu ściennego Geberit zapewni jednolity wygląd podłogi i zniweluje konieczność ingerencji w posadzkę. Istnieje też możliwość personalizacji tego typu odpływu, dzięki specjalnej ramce, którą możemy uzupełnić własnym materiałem. W ten sposób dopasujemy go do każdego wnętrza, nadając mu elegancki i unikatowy charakter.
Jak zorganizować swoje rzeczy?
Dla pełnej funkcjonalności i zachowania estetycznego ładu ważne jest także zadbanie o detale. Wiadomym jest, że podczas brania prysznica zazwyczaj każdy chce mieć pod ręką swój ulubiony szampon i mydło, dlatego częstą zajmują one miejsce na posadzce brodzika. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Plastikowe opakowania na podłodze nie tylko źle wyglądają, ale mogą utrudniać codzienną kąpiel i przeszkadzać w relaksie. Dobrym pomysłem na zachowanie ładu i porządku w strefie prysznica będą zintegrowane schowki niszowe Geberit ONE, które efektywnie wykorzystują dostępną przestrzeń, bez konieczności instalowania dodatkowych szafek i półek. Po produkty do higieny można sięgnąć w dowolnym momencie, bez konieczności schylania się, czy opuszczania kabiny.
Odważne kolory i materiały atutem całego wnętrza
Dopełnieniem aranżacji funkcjonalnej strefy prysznica będzie podkreślenie jej za pomocą płytek, tapety bądź mozaiki. To ostatnio bardzo popularny, a przy okazji świetny sposób na stworzenie unikalnej przestrzeni. Mozaika doskonale sprawdzi się na jednej ze ścian, jako akcent podkreślający tę strefę użytkową. Zastosowanie płytek o ciekawych kolorach i wykończeniu sprawi zaś, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru, a miejsce kąpieli zostanie odpowiednio wyeksponowane. Warto zastosować w łazience różne materiały i faktury. Śmiało można pokusić się o połączenie chłodnych i eleganckich kamieni z ciepłym, przywodzącym na myśl fińskie sauny drewnem. Odważnym, ale i bardzo efektownym patentem jest też pomalowanie sufitu na kontrastujący z resztą domowego SPA kolor.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.