Styl japandi w nowej odsłonie płytek wielkoformatowych Ceramiki Paradyż
Subtelna paleta barw, proste formy i naturalna harmonia. Tak w kilku słowach można zdefiniować jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego roku – japandi. To właśnie ten styl stał się natchnieniem dla twórców nowych kolekcji Ceramiki Paradyż. Inspirowane drewnem wielkoformatowe płytki Heartwood i Soulwood to prawdziwa kwintesencja minimalizmu i estetyki czerpiącej wprost ze skandynawskiego i japońskiego kanonu piękna.
Powrót do korzeni
Styl japandi to wyjątkowe połączenie funkcjonalności i surowości skandynawskich wnętrz z ciepłem, naturalnością i harmonią rodem z kraju Kwitnącej Wiśni. Doskonale wpisuje się we współczesne realia, wnosząc do naszych domów to, czego obecnie najbardziej potrzebujemy – spokój, komfort i atmosferę wyciszenia. Zarówno idee te, jak i genialna w swej prostocie stylistyka, znajdują odzwierciedlenie w nowych produktach Ceramiki Paradyż. Inspirowane pięknem naturalnego drewna kolekcje Heartwood oraz Soulwood doskonale wpisują się w nurt japandi, będąc doskonałym przykładem przeniesienia motywów ze świata przyrody na materiał ceramiczny.
Ekskluzywna naturalność
Kolekcję Heartwood cechuje niezwykła, subtelna struktura i delikatny błysk tonalnej grafiki. Znajdziemy w niej bogaty wachlarz aż pięciu wyjątkowych kolorów utrzymanych w ciepłych odcieniach drewna - Crema, Latte, Honey, Toffee oraz Cardamon. Dzięki temu płytki pięknie wypełniają przestrzeń kojącą harmonią, doskonale wpisując się w najmodniejszy styl wnętrzarski tego roku. Pozostawiają też jednocześnie szerokie spectrum możliwości ich zastosowania i umożliwiają tworzenie przeróżnych aranżacji. Wśród dostępnych w secie formatów znajdziemy zarówno płytki w wielkim formacie 19,8 x 119,8 cm i 19,8 x 179,8 cm, jak również dekoracyjne kafle do układania w elegancki wzór chevron – 9,8 x 59,8 cm.
Manifest autentyczności
Kolekcja Soulwood to harmonijne zestawienie pięciu wariantów kolorystycznych: Vanilla, Almond, Chocolatte, Coconut i Masala, które dzięki swej uniwersalności wprowadzają nową jakość, typowy dla stylu japandi komfort i elegancję do wnętrz o klasycznym, minimalistycznym, industrialnym lub nowoczesnym charakterze. Kolekcja zachwyca miękką, ciepło wybarwioną grafiką, delikatnymi sękami oraz wiernie odwzorowującą drewno fakturą w każdym, najmniejszym nawet szczególe. Płytki dostępne są w formacie 19,8 x 119,8 cm oraz 19,8 x 179,8 cm.
Monumental
Nowo prezentowane kolekcje są doskonałym uzupełnieniem niezwykle dobrze przyjętego przez rynek setu Monumental - 7 kolekcji w wielkim formacie prestiżowej marki Paradyż My Way. To połączenie światowej klasy wzornictwa, designerskiej kolorystyki i najwyższej jakości wykonania. Płytki o imponujących rozmiarach sięgających nawet 120 x 280 cm (grubość 6mm) wiernie oddają wygląd naturalnych materiałów, stając się alternatywą dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w przyrodzie. Kolekcje Heartwood i Soulwood dopełniają tę odważną linię polskiego producenta, zapewniając jednocześnie miłośnikom drewna nowoczesne, minimalistyczne i trwałe rozwiązania.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.