Styl retro – poznaj inspiracje od Cersanit
Za inspiracją często stoją wspomnienia – sięgając do przyszłości możemy zyskać nową perspektywę na teraźniejszość. W kolekcjach SAFINA, GEOFUN oraz DEKORINA od marki Cersanit ponadczasowe style retro zostały przeniesione na grunt aktualnych trendów wnętrzarskich. Zapraszamy więc w podróż do swojej ulubionej dekady, odkrywając kolekcje płytek od marki Cersanit.
Subtelna nuta elegancji
Lata 20. XX wieku kojarzone są z elegancją. To właśnie w tym okresie rządził styl Art Deco, który do dziś zachwyca swoim klasycznym, ponadczasowym pięknem. Kolekcja SAFINA od marki Cersanit łączy w sobie uniwersalność aranżacji z subtelną elegancją. Nieskazitelna biel płytek bazowych wpasuje się w większość wnętrz, a ozdobne płytki z dekoracyjnym motywem inserto nawiązującym do ornamentów w duchu Art Deco budują atmosferę całego setu. Dzięki zastosowaniu charakterystycznego dla tego stylu motywu wachlarza, płytki z kolekcji SAFINA wprowadzą do wnętrza zauważalną dynamikę i nutę wysublimowania. Z uwagi na szykowny charakter kolekcji sprawdzi się ona w połączeniu z połyskującą srebrną lub złotą armaturą, a także z drewnem, które spotęguje stonowane oblicze płytek. Ponadto matowe wykończenie uzupełnia plejadę cech, które sprawiają, że kolekcja ta jest tak wyjątkowa. Postawisz na ponadczasowy styl retro w Twoim wnętrzu?
Geometryczna nostalgia
Z marką Cersanit inspiracji nie zabraknie! Warto odkryć kolekcję GEOFUN, w której na warsztat wzięto jasne, geometryczne kształty rodem z powracających do łask lat 70. i przekształcono je w pełną wyważenia i harmonii płytkę dekoracyjną. Obecne w motywie zakrzywione łuki dopasowują się do siebie, tworząc niebanalną mozaikę, a surowa struktura nakrapianego szarego kamienia z delikatnymi białymi przebiciami nadaje całości subtelnego wyrazu. Sięgając po tę propozycję możemy być pewni, że nasze wnętrze zostanie wzbogacone o aurę nostalgicznego piękna, które będzie zachwycać gości i domowników przez długie lata. Dodatkowo, kolekcję GEOFUN uzupełnia specjalnie zaprojektowana, dedykowana podłoga, która doskonale współgra z charakterem płytek ściennych i pozwoli zaprojektować łazienkę marzeń od A do Z.
Dwie wariacje piękna
Czy można połączyć styl klasyczny z modernistycznym? Kolekcja DEKORINA od marki Cersanit udowadnia, że jak najbardziej. Zaskakuje oryginalnością dzięki potędze koloru! Dualistyczny charakter tej kolekcji intryguje i imponuje już na pierwszy rzut oka. Z jednej strony geometryczne patchworkowe wzory dodają całości tradycyjnego wymiaru, z drugiej struktura przecieranego betonu tworzy nowoczesny i zarazem zadziorny klimat. Spoiwem tych dwóch uzupełniających się światów jest głęboki i szlachetny odcień głębokiego turkusu, przyciągający wzrok swoimi licznymi subtelnymi niuansami. To propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się eksperymentować ze swoimi aranżacjami i poszukują odważnych, nieoczywistych rozwiązań. Kolekcja wyśmienicie parować będzie się z minimalistycznymi dodatkami, a florystyczne motywy płytki dekoracyjnej podkreślą pielęgnowaną w domu roślinność. Ta propozycja od Cersanit czeka na odkrycie już dziś!
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.