Komunikaty PR

Styropian i ogrzewanie podłogowe? Duet idealny!

2020-09-29  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Niewidoczne, zdrowsze i bardziej przyjazne. Zalety ogrzewania podłogowego można długo wymieniać. Nie chcemy z niego rezygnować i nie musimy. Obecne technologie ocieplania podłóg styropianem doskonale współpracują z popularną „podłogówką”.

W ostatnich latach Polacy poszukują alternatyw dla tradycyjnego budownictwa, nie tylko jeśli chodzi o architekturę, ale i technologię budowy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste konstrukcje. Takie, które nie tylko można szybko postawić, ale i które będą przyjazne środowisku. Są to np. parterowe, niepodpiwniczone domy, o płaskich dachach, na których można zamontować panele fotowoltaiczne.  - Do nas w takich sytuacjach często trafiają pytania, jak efektywnie wykonać tzw. podłogę na gruncie i jednocześnie zamontować ogrzewanie podłogowe. Jest to jak najbardziej możliwe dzięki użyciu wyspecjalizowanego styropianu podkładowego – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Warstwy podłogi na gruncie

Od dołu, czyli od gruntu, podłoga składa się z:

•        Tzw. podsypki – to zagęszczony piasek lub piasek ze żwirem, wypełnia przestrzeń między fundamentami

•        Warstwy konstrukcyjnej z betonu

•        Izolacji przeciwilgociowej i termicznej – w przypadku podłogi na gruncie najczęściej stosuje się styropian podkładowy taki, jak np. DP CS PRO 100

•        Instalacji ogrzewania podłogowego – jeśli je planujemy

•        Wylewki betonowej

•        Posadzki

Z podłogą na gruncie mamy do czynienia we wszystkich domach, które nie mają piwnic. Termoizolacja takiej podłogi jest zatem niezwykle ważna, nie ma bowiem bufora w postaci piwnicy, a więc i niewiele oddziela przestrzeń mieszkalną od gruntu. Podłoga, musi zatem skutecznie chronić przed ucieczką ciepła i przed wilgocią.

Izolację termiczną w przypadku podłóg na gruncie najczęściej wykonuje się ze specjalnie dobranego styropianu. - Są to tzw. styropiany podkładowe, które dobrze zatrzymują ciepło w domu i wytrzymują duże obciążenia, te, które musi „znosić” podłoga. Nie tylko przecież chodzimy po niej, stoją też na niej meble, ciężkie zabudowy itd. Wszystkie nasze styropiany z serii DP CS, czyli podkładowe, sprawdzają się także w przypadku ogrzewanie podłogowego – podkreśla doradca techniczny w firmie Styropmin.

W praktyce trzeba pamiętać tylko o dwóch kwestiach. Warstwa płyt styropianowych – czyli izolacji termicznej podłogi na gruncie - musi być grubsza, jeśli planujemy zainstalować ogrzewanie podłogowe. Powinna mieć ok. 20 cm zamiast standardowych 15 cm. Dodatkowo cały dom musi być dobrze izolowany tak, by straty ciepła były jak najmniejsze. Ogrzewanie podłogowe to tzw. ogrzewanie niskotemperaturowe. Temperatura podłogi nie może być zbyt wysoka, a więc ciepło musi zostawać w domu.

Głowa lepiej oddycha

Choć montaż ogrzewania podłogowego jest mniej więcej o 30 proc. droższy niż tradycyjnych grzejników, w dłuższej perspektywie czasu zwraca się i to dwa razy. Po pierwsze finansowo, a po drugie – jeśli chodzi o zdrowie i komfort mieszkania. Ciepła podłoga ma korzystny wpływ na to, jak odczuwamy temperaturę w pomieszczeniu. Nawet jeśli temperatura w całym pomieszczeniu ostatecznie jest niższa, nam i tak jest komfortowo. W praktyce oznacza to, że można obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniach ogrzewanych podłogówką nawet o 2 st. Celsjusza, co przyniesie kilkunastoprocentowe oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii.

Rozkład temperatury, uzyskiwany dzięki ogrzewaniu podłogowemu (cieplej na dole, chłodniej mniej więcej na wysokości głowy) sprzyja ponadto naszemu dobremu samopoczuciu, a nawet zdrowiu. Po prostu lepiej się oddycha w takim pomieszczeniu. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne nie bez znaczenia jest także fakt, że ogrzewanie podłogowe jest polecane dla alergików. Ciepło oddawane jest przez promieniowanie, nie powstaje zatem ruch powietrza i kurz unosi się w znacznie mniejszym stopniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.