Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
NOBONOBO kontynuuje swą imponującą drogę sukcesu, zdobywając prestiżowe wyróżnienia w świecie międzynarodowego designu. Stolik Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards 2024, po raz kolejny potwierdzając doskonałą jakość i unikalne wzornictwo, z jakich słynie NOBONOBO. Ponadto, firma z Łodygowic znalazła się w elitarnym gronie finalistów konkursu Elle Decoration EDIDA 2024 z projektem fotela Parfait. Gala wręczenia nagród odbyła się w minionym tygodniu w Mediolanie, równocześnie z odbywającymi się w mieście targami Salone del Mobile.
Firma, która od samego początku swego istnienia definiuje standardy estetyki i funkcjonalności w europejskiej branży meblarskiej, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych statuetek. Tym razem światowe grono architektów, redaktorów naczelnych i krytyków doceniło stoliki kawowe Flesia i fotel Parfait. Najnowsze wyróżnienia to rezultat oryginalnych form wzorniczych, powstających we współpracy z czołowymi światowymi designerami.
Stoliki kawowe Flesia zostały zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela we współpracy z EASD School of Design w Walencji. Organiczne kształty mebli otwierają nowe możliwości w ambitnych projektach wnętrz. Projekt nawiązuje do egzotycznego stylu, którego podstawą jest raflezja – charakterystyczna roślina pochodząca z wysp Indonezji. Pięć boków mebla przywodzi na myśl duże płatki kwiatu. Flesia jest nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale przede wszystkim przemyślaną formą, która przetrwa próbę czasu, wzbogacając każde wnętrze.
Fotel Parfait z kolei, został zauważony przez jury prestiżowego konkursu Elle Decoration EDIDA 2024, gdzie NOBONOBO znalazło się w gronie ścisłych finalistów. To kolejny dowód na to, że marka nie tylko idzie z duchem czasu, ale kreuje trendy, inspirując swoim stylem projektantów na całym świecie.
Nagrody Iconic Awards 2024 oraz Elle Decoration EDIDA 2024 zostały rozdane w Mediolanie, sercu europejskiego wzornictwa. Dwa międzynarodowe wyróżnienia jeszcze bardziej podkreśliły zaangażowanie NOBONOBO w tworzenie innowacyjnych i inspirujących kolekcji mebli, które zachwycają swą estetyką. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia 2024 r. w sercu Mediolanu. Tego wieczoru zaprezentowano nagrodzone rozwiązania produktowe i dyskutowano na temat wyróżniających się trendów, zrównoważonych rozwiązań i nowych podejść do materiałów wykończeniowych. Zwycięskie projekty zostały następnie zaprezentowane publiczności podczas Milan Design Week, na wystawie w Brera, jednej z artystycznych dzielnic Mediolanu. Tuż obok salonów największych producentów mebli i awangardowych showroomów, NOBONOBO po raz kolejny triumfowało na najważniejszej międzynarodowej scenie designu.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.