Komunikaty PR

Świadomie wybieraj w kuchni: Zdrowie nie tylko na talerzu

2021-07-15  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Zanim kupimy wymarzone meble kuchenne, dobrze jest upewnić się, że będą wykonane z wysokiej jakości, solidnych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu, odporne na wpływ temperatur i wilgoci, ale również bezpieczne dla naszego zdrowia.   

 

Kuchenna zabudowa meblowa musi mierzyć się z ciągłą, często intensywną eksploatacją. Jest narażona na zabrudzenia, wysokie temperatury, wilgoć a nawet uszkodzenie w trakcie pracy ostrymi narzędziami czy różnego typu robotami kuchennymi. Dlatego powinna być wykonana z solidnych materiałów, które są odporne, dobrze się użytkują, a przy tym są łatwo zmywalne. Podczas przygotowywania posiłków nie możemy przecież martwić się nieustannie, że coś się rozleje, trwale ubrudzimy czy porysujemy powierzchnię mebli. Czy pamiętamy o tym, aby upewnić się, że nasza kuchnia będzie również zdrowa?

Chociaż pod pojęciem „zdrowa kuchnia” rozumiemy świadomy sposób odżywiania, bazujący na produktach sprzyjających naszemu organizmowi, priorytetem podczas wyboru mebli także powinno być zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny. Skoro przed kupnem sprawdzamy etykiety żywności, aby upewnić się czy jej skład jest zdrowy, podobnie powinniśmy postąpić w przypadku mebli, z których będziemy korzystać na co dzień podczas przygotowywania posiłków. Na co powinien zwrócić uwagę świadomy nabywca mebli?

- Na atesty i certyfikaty, które gwarantują, że meble spełniają normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Odpowiednie świadectwa potwierdzają jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo mebli, dlatego powinniśmy ich wymagać od dostawcy naszej zabudowy kuchennej – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Będziemy mieli pewność, że meble zostały poddane specjalistycznym testom, które mają zagwarantować ich solidność i trwałość. Materiał, z którego są wykonane powinien spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa oraz higieny.

Na blat kuchenny nierzadko odkładamy kanapkę, ciastko czy owoc przed ich zjedzeniem. Na nim przygotowujemy posiłki. Dlatego powinniśmy mieć pewność, że zanim meble trafią do naszej kuchni, zostały odpowiednio przebadane, a do ich produkcji użyto materiałów ze sprawdzonych źródeł, które mogą mieć kontakt z żywnością. Nie zawierają substancji szkodliwych czy pierwiastków ciężkich, które mogłyby przenosić do spożywanych przez nas produktów.

- Świadomy wybór nie sprowadza się tylko do stylu zabudowy i dekorów, ale również materiałów, z których meble będą wykonane. Gwarancją naszego bezpieczeństwa są wysokiej jakości materiały, zgodnie z obowiązującymi normami, które nie zawierają niedozwolonych substancji. Muszą być dopuszczone do użytkowania w domach oraz kontaktu z żywnością – mówi projektantka. 

Meble kuchenne będą nam służyły przez lata, dlatego podczas wyboru nie możemy kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Upewnijmy się, że zostały odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu w kontakcie z parą wodną czy wysokimi temperaturami nie będą wydzielały szkodliwych substancji.

W trosce o zdrowie i trwałość zabudowy kuchennej warto zainteresować się również technologią klejenia obrzeży meblowych. To miejsce szczególnie narażone na destrukcyjny wpływ wilgoci, dlatego od jakości połączenia klejowego będzie zależało, jak meble będą się prezentowały po latach intensywnego użytkowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki Biuro prasowe
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.