Komunikaty PR

Świadomie wybieraj w kuchni: Zdrowie nie tylko na talerzu

2021-07-15  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Zanim kupimy wymarzone meble kuchenne, dobrze jest upewnić się, że będą wykonane z wysokiej jakości, solidnych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu, odporne na wpływ temperatur i wilgoci, ale również bezpieczne dla naszego zdrowia.   

 

Kuchenna zabudowa meblowa musi mierzyć się z ciągłą, często intensywną eksploatacją. Jest narażona na zabrudzenia, wysokie temperatury, wilgoć a nawet uszkodzenie w trakcie pracy ostrymi narzędziami czy różnego typu robotami kuchennymi. Dlatego powinna być wykonana z solidnych materiałów, które są odporne, dobrze się użytkują, a przy tym są łatwo zmywalne. Podczas przygotowywania posiłków nie możemy przecież martwić się nieustannie, że coś się rozleje, trwale ubrudzimy czy porysujemy powierzchnię mebli. Czy pamiętamy o tym, aby upewnić się, że nasza kuchnia będzie również zdrowa?

Chociaż pod pojęciem „zdrowa kuchnia” rozumiemy świadomy sposób odżywiania, bazujący na produktach sprzyjających naszemu organizmowi, priorytetem podczas wyboru mebli także powinno być zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny. Skoro przed kupnem sprawdzamy etykiety żywności, aby upewnić się czy jej skład jest zdrowy, podobnie powinniśmy postąpić w przypadku mebli, z których będziemy korzystać na co dzień podczas przygotowywania posiłków. Na co powinien zwrócić uwagę świadomy nabywca mebli?

- Na atesty i certyfikaty, które gwarantują, że meble spełniają normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Odpowiednie świadectwa potwierdzają jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo mebli, dlatego powinniśmy ich wymagać od dostawcy naszej zabudowy kuchennej – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Będziemy mieli pewność, że meble zostały poddane specjalistycznym testom, które mają zagwarantować ich solidność i trwałość. Materiał, z którego są wykonane powinien spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa oraz higieny.

Na blat kuchenny nierzadko odkładamy kanapkę, ciastko czy owoc przed ich zjedzeniem. Na nim przygotowujemy posiłki. Dlatego powinniśmy mieć pewność, że zanim meble trafią do naszej kuchni, zostały odpowiednio przebadane, a do ich produkcji użyto materiałów ze sprawdzonych źródeł, które mogą mieć kontakt z żywnością. Nie zawierają substancji szkodliwych czy pierwiastków ciężkich, które mogłyby przenosić do spożywanych przez nas produktów.

- Świadomy wybór nie sprowadza się tylko do stylu zabudowy i dekorów, ale również materiałów, z których meble będą wykonane. Gwarancją naszego bezpieczeństwa są wysokiej jakości materiały, zgodnie z obowiązującymi normami, które nie zawierają niedozwolonych substancji. Muszą być dopuszczone do użytkowania w domach oraz kontaktu z żywnością – mówi projektantka. 

Meble kuchenne będą nam służyły przez lata, dlatego podczas wyboru nie możemy kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Upewnijmy się, że zostały odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu w kontakcie z parą wodną czy wysokimi temperaturami nie będą wydzielały szkodliwych substancji.

W trosce o zdrowie i trwałość zabudowy kuchennej warto zainteresować się również technologią klejenia obrzeży meblowych. To miejsce szczególnie narażone na destrukcyjny wpływ wilgoci, dlatego od jakości połączenia klejowego będzie zależało, jak meble będą się prezentowały po latach intensywnego użytkowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.