Świąteczny festiwal koloru z Annie Sloan
Gdy w kalendarzu grudzień, za oknem pierwszy śnieg, a w perspektywie spotkania z bliskimi, niezmiennie ulegamy magii świąt. Rozpoczynamy poszukiwania idealnego prezentu, planowanie uroczystej kolacji i przystrajanie domu. Pomysły na artystyczną oprawę wnętrz to specjalność Annie Sloan.
Czerwień to kolor, który nieodłącznie towarzyszy celebracji Bożego Narodzenia. Czerwony jest strój Świętego Mikołaja, nos renifera Rudolfa, a także poinsecja, zwana gwiazdą betlejemską, królowa świątecznych stroików. Annie Sloan, brytyjska ekspertka w dziedzinie koloru i mistrzyni domowych metamorfoz proponuje, aby w tym roku sięgnąć po oryginalny, nieco zgaszony odcień czerwieni. Taki jest Primer Red z nowej palety bogatych w pigmenty farb ściennych Wall Paint, przywołujący na myśl wystawne, renesansowe obrazy.
Zanim w naszym domu zagości choinka, rozbłysną światła świec i zaiskrzą brokatem dekoracje, stwórzmy odpowiednią oprawę dla odświętnego wystroju. Odcień głęboko spalonej czerwieni będzie idealnym tłem dla bożonarodzeniowej scenografii. Zastosowany na ścianie pozwoli uzyskać intymny klimat we wnętrzu. Efekt przyjemnego otulenia wzmocnią meble i dodatki pomalowane farbą kredową Chalk Paint™, dostępną również w odcieniu Primer Red.
- Ziemisty i zmienny Primer Red szczególnie efektownie prezentuje się w zacienionych pomieszczeniach bez dużej ilości naturalnego światła - wyjaśnia Annie. - Ten intrygujący, zachęcający ton - gdzieś pomiędzy terakotą a bordo - pięknie łączy się z ciepłymi neutralnymi barwami oraz nutami mosiądzu i złota - dodaje.
Spójną tonację sezonowej koncepcji wystroju nadamy używając resztek farby do pomalowania świeczników i bombek, które uzyskają dzięki temu matowe, kredowe wykończenie. Prosty trik, jak namalowanie kilku czerwonych pasków na papierze do pakowania prezentów, będzie efektownym i osobistym akcentem, który docenią goście.
W realizacji wykorzystano:
● farbę ścienną Wall Paint w kolorze Primer Red
● farbę Chalk Paint™ w kolorze Primer Red (podłoga i szafka)
● front szafki ozdobiony szablonem Faux Bone Inlay
● opakowanie na prezenty i bombki pomalowane Chalk Paint™ i wykończone woskiem do złocenia

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.