Światło pod kontrolą. Jak rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN wpływają na komfo
Światło pod kontrolą. Jak rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN wpływają na komfort mieszkania?
Naturalne światło w mieszkaniu może zadecydować o wyjątkowym klimacie wnętrza. Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN pozwalają na jego regulację o różnych porach dnia w zależności od indywidualnych potrzeb. Dzięki dostępnym funkcjom, możliwościom sterowania, a także szerokiej ofercie materiałów i tkanin, rolety te stanowią wygodny w użytkowaniu, estetyczny element architektury budynku i gwarantują pełną kontrolę nad oświetleniem pomieszczenia.
Odpowiednie oświetlenie wnętrza i kontrola jego nasłonecznienia zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia, a także wpływa na jego wyjątkowy nastrój i styl. Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN przeznaczone są nie tylko dla domów, biur i innych obiektów, ale dobrze sprawdzą się także na altanach, pergolach, werandach i balkonie. Szeroki wybór materiałów, rodzajów tkanin, wzornictwa i kolorów, a także dostęp do inteligentnych funkcji sterowania gwarantuje maksymalny komfort przebywania w obiektach.
Rolety materiałowe zewnętrzne sterowane elektrycznie
Elektryczne sterowanie za pomocą przełącznika naściennego lub pilota RTS w Screenach Anwis pozwala na operowanie pojedynczą roletą, a także ich grupami. Aby uzyskać poziom oświetlenia dokładnie dostosowany do warunków zewnętrznych, warto skorzystać z automatycznego sterowania poprzez podłączenie osłon do automatyki pogodowej lub programatora czasowego. Dzięki zastosowaniu centralnego systemu zarządzania budynkiem, wyposażonego w funkcję informacji zwrotnej, rolety materiałowe zewnętrzne mogą być sterowane również zdalnie, za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne w systemach Android i iOS. Wykorzystanie inteligentnych rozwiązań w roletach SCREEN zapewnia zatem odpowiednie kontrolowanie światła w pomieszczeniach, przy minimum wysiłku.
Funkcjonalne i estetyczne tkaniny
Właściwy dobór tkanin wpływa na odpowiedni poziom oświetlenia i estetykę wnętrza. Tkaniny screenowe są wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego, pokrytego PCV, odpornego na działanie promieni UV i innych niekorzystnych warunków zewnętrznych. Regulują oświetlenie wnętrza nie zaciemniając go zupełnie, jednocześnie kontrolując intensywność padającego światła. Typy tkanin posiadają różny współczynnik otwarcia OF: 0%, 1%, 3%, 4%, oznaczający stopień przenikania światła. Im niższa wartość, tym większe jest zaciemnienie osłanianej przestrzeni. Dlatego przy wyborze materiału warto wziąć pod uwagę na jakim stopniu prywatności nam zależy. Dostęp do 47 wzorów dopasowanych do aktualnych trendów, a także 15 kolorów standardowych lakieru dla obudowy sprawia, że rolety materiałowe zewnętrzne dopasują się do każdego stylu architektury. Możliwe jest także zamówienie rolet w innych wybranych kolorach według palety RAL.
Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN firmy Anwis dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zastosowanie nowoczesnych funkcji i wysokiej jakości materiałów sprawia, że osłony precyzyjnie regulują oświetlenie i budują wyjątkowy nastrój wnętrza.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.