Komunikaty PR

Sypialnia w stylu japandi – przepis na dobry sen

2022-12-22  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Japandi reprezentuje mieszankę minimalistycznego stylu japońskiego designu i nowoczesności skandynawskiego wzornictwa z połowy wieku. Są to dwa wzajemnie uzupełniające się style, ponieważ sięgają do korzeni tego, czym jest projektowanie - skupiają się na otaczającym nas świata.

Termin japandi odnosi się do połączenia wpływów wzornictwa japońskiego i skandynawskiego. Razem przywołują obrazy minimalistycznego, rustykalnego, estetycznego, ale przede wszystkim funkcjonalnego wystroju. Japandi koncentruje się na naturalnych materiałach, stonowanych kolorach i czystych liniach, mających dobrze wpływać na samopoczucie.

Ten coraz bardziej popularny styl wystroju idealnie sprawdza się w sypialniach. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę sławę Japonii jako Kraju Wschodzącego Słońca i typowo skandynawskie skojarzenia ze wszystkim, co naturalne i zdrowe. Są to rzeczywiście hasła przywołujące na myśl sypialnię – brzask, sen czy regeneracja.

Doskonałym przykładem realizacji sypialni w stylu japandi jest projekt autorstwa pracowni SCENA Interior Design. W pomieszczeniu dominują ciepłe, jasne barwy i drewno, z którego wykonano łóżko oraz ścianę za jego wezgłowiem, połączoną z drzwiami do ukrytej garderoby.

Gra fakturami

Styl japandi to przede wszystkim prostota, a szczególnie w sypialni powinno znajdować się najmniej dystraktorów, jak to możliwe. Dlatego, choć w pomieszczeniu umieszczono telewizor, na próżno szukać tam zbędnych dekoracji. To samo dotyczy barw – jedynym akcentem kolorystycznym są tam czarne elementy oświetlenia i lampa. Ponieważ jednak w tej stylistyce istotna jest natura, doskonałym dodatkiem stało się drzewko oliwne w dużej, kamiennej wazie. Choć stonowane, wnętrze w stylu japandi nie musi być nudne – ważne jest jednak, aby kontrastu nadawać m.in. fakturami użytych materiałów. – mówi autorka projektu, architektka Paulina Boruch z pracowni SCENA Interior Design.

W sypialni doskonale łączą się ze sobą gładkie powierzchnie drewna, kamienia czy tafli dużego lustra o organicznych kształtach. Delikatny kontrast faktur widać jednak w żłobieniach na dekoracyjnej ścianie telewizyjnej, plecionym dywanie czy miękkim, barankowym obiciu foteli FULU marki Nobonobo, które dzięki opływowym kształtom idealnie komponują się z wnętrzem.

Idealna dla snu

Ciepło, spokój, harmonia i przytulność to słowa, które charakteryzują styl japandi. Tak się składa, że są one również najlepszym opisem idealnej atmosfery, jaką chcemy mieć w sypialni. Ze względu na intymny charakter snu i jego znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia, połączenie natury i filozofii Zen stwarza idealne warunki do spokojnej regeneracji.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.