Komunikaty PR

System odwodnienia dachów płaskich z jeszcze większymi możliwościami

2021-12-20  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Powszechnie uważa się, że trudno jest odprowadzić wodę deszczową z płaskiego dachu. Kilka lat temu w tym względzie rynek zrewolucjonizowała firma Galeco, wprowadzając system dedykowany do tego rodzaju konstrukcji, który znacznie uprościł prace dekarskie. Najbardziej innowacyjnym elementem jest adapter, który pozwala przejść przez attykę i połączyć wpusty dachowe  przez rurę kanalizacyjną z rurami spustowymi. Do niedawna adapter przeznaczony był do stosowania z rurami spustowymi o kwadratowym i prostokątnym przekroju, obecnie Galeco umożliwiło wyposażenie dachu płaskiego również w rury okrągłe.

System Galeco Dachy Płaskie to kompleksowy zestaw elementów potrzebnych do odprowadzenia wody z połaci dachowej o niewielkim kącie nachylenia. Może być stosowany na wszystkich typach dachów płaskich wykończonych różnymi materiałami pokryciowymi. Modułowość systemu Dachy Płaskie sprawia, że w prosty sposób można znaleźć własne rozwiązanie dostosowane do indywidualnego projektu. Kluczowe elementy systemu to: odpowiedni wpust dachowy lub attykowy, rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm oraz element łączący ją z wybranym pionem spustowym, czyli adapter.

Nowa wersja do okrągłych rur spustowych

Adapter to innowacyjny element systemu odprowadzenia wody deszczowej zaprojektowany przez firmę Galeco. Woda z powierzchni dachu płaskiego przez wpust trafia do rury kanalizacyjnej. Adapter z jednej strony połączony jest z rurą kanalizacyjną, a z drugiej z rurą spustową, którą deszczówka odprowadzana jest poza obręb budynku. Obecnie, dzięki nowej wersji adaptera, przy odwodnieniu dachu płaskiego można zastosować pion spustowy z każdego z najpopularniejszych systemów orynnowania Galeco. O ile do tej pory adapter dostosowany był do stalowej rury kwadratowej Galeco Stal2 oraz prostokątnej rury PVC wchodzącej w skład systemów PVC2 oraz Bezokapowego, to nowa wersja adaptera pozwala też na łączenie go z okrągłymi rurami ze stali i PVC. Tak szeroki wybór rozwiązań daje architektom możliwość dowolnego planowania systemu odwodnienia i dopasowania go do wizualnej koncepcji budynku. Adapter dedykowany rurom spustowym o przekroju okrągłym łączy się z rurami stalowymi Ø 90 i 100 mm oraz z PVC Ø 100 mm.

Warto podkreślić, że każdy adapter wyposażony jest w uszczelkę, zapewniającą pełną szczelność połączenia. Adaptery do okrągłych rur spustowych nie wymagają stosowania mufy, która jest niezbędna przy rurach kwadratowych.

Aby zapewnić jak najlepszy efekt estetyczny, Galeco zadbało też o idealne dopasowanie kolorystyczne elementów. Adaptery do rur okrągłych dostępne są w kolorze czarnym i grafitowym. Z uwagi na to, że grafit w systemie stalowym (RAL 7015) różni się od tego, który posiadają części z PVC (RAL 7021), adaptery produkowane są w dwóch różnych odcieniach dostosowanych do barwy wybranego pionu spustowego.

      

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.