System rynnowy TYTAN-CYNK od Galeco – trwałość na długie lata
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane. Czym charakteryzuje się system odprowadzania wody deszczowej z tytan-cynku?
Długowieczne połączenie
Tytan cynk jest stopem cynku z dodatkiem tytanu, miedzi i aluminium. Ten materiał powstały w wyniku połączenia metali od stuleci stosowany jest w budownictwie. Szczególnie często wykorzystuje się go do produkcji rynien, które stanowią jeden z najbardziej narażonych elementów każdej budowli. Systemy odprowadzania wody opadowej wykonane z tego tworzywa charakteryzują się bowiem bardzo dużą trwałością, która w zależności od środowiska może wynosić nawet 100 lat! Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (jak chociażby zarysowania) sprawia, że orynnowanie tytanowo-cynkowe sprawdza się dobrze na terenach szczególnie narażonych na występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Charakterystycznym procesem, któremu ulega materiał, jest tworzenie się na jego powierzchni cienkiej, matowej warstwy nazywanej potocznie patyną. Jest on całkowicie naturalny i sprawia, że rynny są dodatkowo chronione przed korozją. System Galeco TYTAN-CYNK produkowany jest zgodnie z normą PN-EN 612 z blachy naturalnej o grubości 0,7 mm, o zawartości cynku na poziomie 99,995%. W ofercie polskiego producenta znajdziemy rynny tytanowo-cynkowe w rozmiarze 127 (rozwinięcie 280 mm) i 153 (rozwinięcie 333 mm) wraz ze spustem 80 i 100 mm. Tradycyjny sposób łączenia elementów przez lutowanie lub klejenie sprawia, że system nie wymaga dodatkowych złączek i uszczelnień. Poprawnie skompletowany i zamontowany zapewni skuteczne i trwałe odwodnienie budynku.
Galeco udziela gwarancji niezawodności systemu na okres 30 lat.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.