Szach i... kolor!
Wielu z nas szachownica nieodłącznie kojarzy się z klasycznym czarno-białym wzorem i pełnym tajemniczości klimatem opowieści o Alicji w Krainie Czarów. Annie Sloan, mistrzyni w operowaniu kolorem proponuje, aby przełamać schemat black&white i ozdobić podłogi lub ściany kolorową układanką, która wniesie do wnętrz ekspresję i elegancję.
Szachownica to ponadczasowy wzór, który stale obecny jest zarówno w trendach modowych, jak i wnętrzarskich. Ta dwukolorowa siatka rodem z kultowej gry planszowej to znakomity sposób, aby dodać wnętrzom charakteru i uroku. Annie Sloan, niekwestionowany autorytet w dziedzinie kreatywnego zastosowania kolorów i autorka wielu projektów DIY proponuje wykorzystać motyw szachownicy, aby tchnąć nowe życie w zapomniane deski podłogowe i jednobarwne płytki. Sięgając po kontrastowe kolory z palety ponad 40 odcieni uniwersalnej farby kredowej Chalk Paint™ możemy ożywić okładziny podłóg i ścian nie tylko w kuchni czy łazience, ale także przedpokoju oraz salonie. Motyw szachownicy będzie doskonale współgrał z różnymi stylami wnętrzarskimi, a końcowy efekt zależy od tego, jaki zestaw barw wybierzemy. Oliwkowa zieleń oraz pastelowy błękit podkreślą rustykalny klimat kuchni. Kolor liliowy zestawiony z naturalnym drewnem świetnie wpisze się w aranżację łazienki w stylu retro. Z kolei szachownica niebieskich kwadratów w jasnym i ciemnym odcieniu doda charakteru klasycznie urządzonym wnętrzom.
- Wszystko, czego potrzebujesz to ołówek, taśma miernicza i taśma maskująca, aby uzyskać ostre linie - zapewnia Annie. - Podczas nakładania farby użyj małego pędzla z płaskimi krawędziami, aby kształty były precyzyjne. Kiedy jesteś zadowolony z ostatecznego wyglądu, zabezpiecz swoje dzieło cienką warstwą lakieru Chalk Paint Lacquer™ dla większej trwałości.
Szukasz pomysłu na prostą metamorfozę mieszkania i kreatywne spędzenie czasu? Wzór szachownicy, samodzielnie wykonany na podłodze lub fragmencie ściany, doda charakteru wnętrzom i ubarwi długie jesienne wieczory.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.